„Esu sujaudinta, kad ėjau podiumu šiame šou, – savo instagramo paskyroje džiaugėsi iš Raseinių kilusi manekenė G.Dukauskaitė. – Su gimtadieniu Ralphui Laurenui. Penkiasdešimt metų mados priešakyje!”
Švęsti pusšimtį metų mados industrijoje verta labiau nei gimtadienį. Tai buvo 78 metų JAV dizainerio triumfo vakaras. Patekti į ištaikingą pokylį, kurį surengti kainavo daugiau nei 3 milijonus JAV dolerių, veržėsi visa Niujorko grietinėlė, aikčiojusi nuo R.Laureno talento.
„Jūs esate Amerikos mados ir stiliaus apibrėžimas. Jūs privertėte daugelį mūsų nebijoti svajoti“, – sakė aktorė A.Hathaway, sėdėjusi greta kitos Oskaro laimėtojos Jessicos Chastain.
Senoviški vagonai su mediniais suolais vežiojo svečius į Centrinio parko širdį, kur 17 mižiniškų ekranų rodė „Ralph Lauren“ kolekcijas, sukurtas per pusę amžiaus. Kai apie 500 svečių galų gale susėdo į vietas, modeliai pradėjo leistis plačiais laiptais, grojant dainai „New York is my home“ (liet. „Niujorkas yra mano namai“).
Vyrai, moterys, jauni ir seni, visi demontravo R.Laureno geriausius amerikietiškus hitus: nuo odos ir languotų laukinių vakarų marškinių iki polo marškinėlių su kalnieriuku ir aukštosios mados suknelių.
„Kas yra tikra, tęsiasi ilgai. Mes esame čia, nes tu išlikai“, – vakarienėje prie „Bethesda“ fontano tostą sakė garsioji O.Winfrey.
Iš tiesų, R.Laureno istorija yra kaip iš pasakos. Kaip vaikinukas iš Bronkso, niekada nestudijavęs dizaino, tapo pasaulio mados ikona. Jo tėvai emigravo į Niujorką iš Baltarusijos miesto Pinsko, nutolusio 300 km į pietus nuo Lietuvos sienos. Šeimos pavardė buvo Lifshitz, bet būdamas 16 metų dizaineris ją pasikeitė kartu su savo broliu – ne todėl, kad nesididžiavo žydiškomis šaknimis, o dėl to, kad toje pavardėje buvo žodis „shit“ – ką jis reiškia versti turbūt nereikia.
Būdamas paauglys Ralphas pamėgo rūbus. Po trumpo laikotarpio koledže ir armijoje jis gavo darbą pas kaklaraiščių gamintoją „Beau Brummell“, o po to 1967-aisiais sukūrė savo kaklaraiščių kolekciją ir ją pavadino priveligijuotųjų sporto pavadinimu „Polo“. Taip užsikūrė R.Laureno karjera, besitęsianti iki šiol. Dizaineris rengė visus, ką tik įmanoma: nuo aktorės Gwyneth Paltrow iki reperio Drake’o ir prezidentienės Melanijos Trump per Donaldo Trumpo inauguraciją.
Demonstruoti naujausių „Ralph Lauren“ mados namų kolekcijų trokšta visos kylančios pasaulio manekenės. G.Dukauskaitė tai darė ne tik šį ypatingą ir nepamirštamą vakarą – ji pasirinkta ir šio dizainerio „Resort 2019 Womenswear“ kolekcijos katalogo, taip vadinamo „lookbooko“, veidu.
Trisdešimtmetė lietuvė, kilusi iš Raseinių, yra viena ryškiausių šio dešimtmečio Lietuvos manekenių. Niujorko mados savaitėje, kuri vyks iki šeštadienio, ji ne kartą žengs podiumu.
G.Dukauskaitė savaitgalį jau švytėjo keliose kolekcijose. Be Ralpho Laureno ji demonstravo ir „Hugo Boss“ bei „Escada“ kolekcijas.