38-erių pirmą kartą pagimdžiusi Jūratė Bitinaitė atvira: tai – svajonės išsipildymas

2018 m. balandžio 30 d. 10:28
Lrytas.lt
Buvusi televizijos laidų vedėja Jūratė Bitinaitė (38 m.) ir jos mylimasis fizioterapeutas Mario Sanchez Avila (40 m.) vasario mėnesį Meksikoje sulaukė atžalos. Porai gimė dukra, kurią pavadino Kaia Selena. 
Daugiau nuotraukų (11)
Pirmą kartą vaiko susilaukusi moteris save vadina brandžia mama. Sutikdama pasidalinti savo patirtimi ir tapdama gegužės mėnesį įvyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadore, J.Bitinaitė skatina moteris sąmoniningai domėtis motinyste. 
Pasak jos, pirmiausia, kalbant apie buvimą mama, svarbu aptarti, ką reiškia „sąmoningas nėštumas”. Juk kiekviena, gyvenanti šiuolaikinį gyvenimą, dirbanti, aktyviai bendraujanti socialinėje plotmėje mergina ar moteris savęs nepageidaus vadinti nesąmoninga. Tačiau planuojant gyvenimo prioritetus, bei laukiant naujojo žmogeliuko, šis žodis įgauna kitas prasmes, platesnę sąvoką.
„Visą savo gražų ir prasmingą nėštumo laikotarpį galvojau kaip būtų smagu įamžinti daug naujų jausmų ir nepakartojamų emocijų, kurios užplūdo laukiantis vaikelio. „Šiaip pradėti rašyti dienoraštį” nesinorėjo, jau esu tokia, kad trokštu dalintis, kai žinau jog yra ir auditorija, kuriai tai aktualu, įdomu, reikalinga – net jei ta auditorija viena gera draugė.
Tačiau sulaukus šios nuostabios konferencijos organizatorių kvietimo tapti ambasadore, supratau, kad daug puoselėtų žodžių, apmąstymų bei išjaustos informacijos pasieks tas moteris ir merginas, kurios irgi trokšta tapti Mamomis, sužinoti šiek tiek daugiau nei tik internete, išgirsti iš lūpų tų, kurios jau praėjo tuos procesus kuriems kitos dar tik ruošiasi, jų laukia ir juos vizualizuoja“, – apie savo patyrimus laukiantis naujagimio pasakoja Jūratė Bitinaitė – holistinio sveikatingumo specialistė, iHolistics platformos autorė, Jin Shin Jyutsu praktikė, profesionali pardavimų, komunikacijos ir prekės ženklo įvaizdžio konsultantė.
Gausa atėjo peržengus didelį slenkstį
Kaip teigia holistinio sveikatingumo specialistė, pradžiai reikia šiek tiek faktų – jos manymu, jie bus ir svarbūs, ir aktualūs moterims, planuojančioms pastoti nebe ankstyvos jaunystės metais.
„Nors drąsiai galiu teigti, jog ir jaunosios būsimos mamos atras įdomių bei reikalingų patarimų manojoje patirtyje iki vaikelio, jo laukiantis ir dabar, nuostabiame laikotarpyje, būnant mama. Šiandien jau esu Mama, sūpuojanti savo begalinį džiaugsmo šaltinį, nuostabią dukrytę Kaia. Kelionė į šią būseną, į šį stebuklingą gyvenimo laikotarpį buvo ilga, vingiuota, turtinga begale patirčių, naudingų pamokų, visapusių žinių kurių dėka esu ten ir tokia, kokia esu.
Tik perėjusi didelį slenkstį, kurį šiandien daugelis mokytojų ir populiarių seminarų vedėjų vadina patyrimais, atvykau ten, kur laukė gausa. O šiame žodyje – Jūratės laimės formulėje – telpa mano gyvenimas, mano visata: mylimas ir mylintis vyras, sveika ir stebuklinga dukrytė, gyvenimas taip ir ten, kur norėjosi, galimybė užsiimti svajonių veikla, ir svarbiausia – sielos ramybė, meilės ir šviesos kupina kasdienybė, laiminga moteris, susijungusi su savo moteriškąja esybe. Ir ši, pastaroji mintis, yra bene svarbiausia visoje kelionėje, kuri vedė į dovanas, kuriomis apdovanojo visata pastaraisiais metais“, – pasakoja moteris.
Vaikas ateina, kai esame pasiruošusios
Pasak Jūratės, konferencijos organizatoriai pasirinko puikų pavadinimą. Iš vieno žvilgsnio atrodo skamba ir atrodo paprastai: „Sveika ir Laiminga mama”. Tačiau tame slypi labai daug.
„Šį dienoraščio įrašą skiriu savajai kelionei iki pastojimo, bei pamokoms, kurias padovanojo pats nėštumas dar iki vaikelio gimimo. Manau, kad netgi dabartiniu laikotarpiu sparčiai sąmoningėjančioje Lietuvoje vis dar yra vietos ir poreikio garsiai kalbėti apie tą laikotarpį, kurio pasekoje moteris pastoja, ir sąmoningai bei su vidine meile nešioja kūdikį iki gimimo.
Mano pačios patirtis buvo labai stipri būtent nuo šio laikotarpio pradžios, ir ne tik „tapus Mama”. Manau, jog Mama mes tampame kuomet visa mūsų esybė pasiruošia priimti naują sielą, išnešioti sveiką kūdikį ir apdovanoti jį ta stabuklingąja kūrėjos energija, gausa, sveikata, švelnumu, apgaubti šiluma bei savo laiku.
Būtent visos šios sąvokos man, 37 metų moteriai, asocijavosi kai pastojau, ir sąmoningai pasirinkau kaip norėčiau praleisti šį laikotarpį, bei kokia kokybe apdovanoti savo kūdikį.
Dukrytė pasirinko atkeliauti pas mane būtent šiuo gyvenimo laikotarpiu, ir jis tapo pats geriausias jai ateiti. Tad iš kart noriu dalintis su moterimis, laukiančiomis savųjų angelėlių – jie pasirenka jus tada, ir tuomet, kai būsite tam pasiruošę. O ar esate pasiruošę nuspręs jie – jūsų angelėliai. Mes, gyvendami suaugusiųjų pasaulyje, esame labai įpratę viską tvarkyti, spręsti, administruoti kaip tik panorėję, tačiau kūrėjo energija veikia pagal kitus dėsnius.
Žinoma, kaip jie klostysis, galime nulemti ir mes, pasirinkdami sąmoningų kelių atvykti ten greičiau. Bet labai svarbu suprasti ir priimti tai, jog didžiulę įtaką moters organizmui daro ir pasąmoninės struktūros, įsitikinimai, programos įdiegtos iš mažens, gyvenimo būdo pasekmės, tai kaip veikia mūsų energetiniai centrai (čakros), gyvenime turėtų patirčių (dažniausiai skausmingų) įtaka, emociniai blokai“, – pasakoja Jūratė.
Sąmoningas nėštumas reikalauja įsiklausymo
Moteris sako, kad jai pačiai gyvenime teko pereiti ilgą ir nemažą kelią iki motinystės dovanos.
„Galiu drąsiai šiandien teigti, jog tik susijungus su moteriškąja esme, iš esybės, iš širdies, sugebėjus priimti skausmą kaip neatsiejamą gyvenimo šioje žemėje dalį, susitikus su savuoju ego ir jį sutraiškius, patyrus kas yra ta moteriška energija bei jos galia.
Teko sunkiai atsisakyti dalies vyriškosios energijos, to „asmenybinio” gyvenimo. Tai man padėjo atsiskleisti kaip gėlės žiedui, visomis spalvomis, kvapu, grožiu – ir tik po to supratau, kodėl viso to reikėjo, ir kodėl manyje vis neužsimegzdavo nei laimingi santykiai, nei taip ilgai laukta ir svajota gyvybė, radau atsakymus, kas trukdė leisti šaknis, jaustis saugiai, gebėti mylėti save bei auginti savąją laimę.
Saugumas. Aiškumas. Branda. Atsakomybė. Kokybė. Laikas. Visos šios sąvokos išsiplėtė jau pastojus, turint priimti sprendimus, skaičiuojant savaites, jungiantis su kūdikiu gyvenančiu tavo įsčiose, sužinant, kaip jis auga kas savaitę, kokie organai ar funkciniai procesai formuojasi tavo kūne, planuojant tolimesnį gyvenimą su šeima, partneriu, kaip dirbsi, kiek laiko skirsit, auklėjimo pagrindus, finansus kiek pareikalaus naujas šeimos narys. Ir visos šios sąvokos telpa į sąmoningą nėštumą, yra jo sudedamosios dalys“, – išmintimi dalijasi moteris.
Bet visa tai – sprendimai, susiję su ateitimi. O kur dingsta dabartis? Jos irgi negalime pamiršti, priešingai – turime labiau ir labiau įsiklausyti.
„Tie momentai, kai laukiamės dabar, šiandien, šią minutę, muzika kuri groja, kvėpavimo ritmas kurio pasekoje keičiasi mūsų fizinė ir dvasinė kokybė, energija kurią vibruojame aplinkai o svarbiausia – sau. Ką valgome – ar tame, kuo pildome save, savo kūną yra sąmoningumo, pozityvumo, atsakomybės. Ar gyvename vedinos hedonistinių paskatų (noriu, nes skanu ir noriu lepintis), ar susimąstome kad tai, kas esame, yra to, kaip gyvename ar gyvenome rezultatas. Kokias emocijas leidžiame per save, su kuriomis save tapatiname, kurias vėl neigiame, gilindamos savo lūkesčius artimiausių žmonių bei aplinkinių sąskaita“, – teigia Jūratė.
Jos teigimu, motinystė – tai ne priedas ar aksesuaras, kurį bet kada galvojame kad galime prisidurti prie ir taip idealiai atrodančio gyvenimo, turtingos materija kasdienybės, užsiėmusios veikla ir socialiniame gyvenime aktyviai besireiškiančios moters gyvenimo. Tai procesas su savomis taisyklėmis, bei pagarba joms.
Būkite sveikia ir laiminga mama!
Moteriškosios Esmės palydovai – kūryba, intuicija, besąlygiška meilė, atsidavimas, pasiaukojimas, švelnumas, įsivaizduotos laisvės atsisakymas, šilumos ir jaukumo puoselėjimas namuose – visa tai gyvens jumyse auginant, bendraujant, gaminant maistą, planuojant laisvalaikį. Todėl neverta galvoti ir bijoti to „ar tikrai aš nieko neveikiu”, kai reikės sėdėti namuose.
Apie sąmoningą motinystę itin daug kalbama bus konferencijoje „Sveika ir laiminga mama”, kuri simboliškai įvyks per Mamos dieną – gegužės 6 dieną „Compensa” koncertų salėje.
„Energija ten, kur visu gajumu stiebiasi moteriško identiteto šaknys ir trykšta išjausta, brandžia meile sau. Tik tokia energija, kuria ir gimdo. Aš gyvai transliuojamą konferenciją žiūrėsiu iš Meksikos, kviečiu prisijungti visas, kurios fiziškai to padaryti negali“, – sako Jūratė Bitinaitė.
Mama^InstantJūratė Bitinaitė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.