„Organizmui kenksmingas yra nuolatinis, pasikartojantis, ilgalaikis stresas. Tokia būsena gali paveikti ne tik fizinę sveikatą, bet ir santykius su artimaisiais, motyvaciją, emocijas. Toks stresas vadinamas distresu ir dažniausiai būtent apie jį ir tenka girdėti, kai kalbama apie streso žalą“, – teigia medicinos psichologė Evelina Jokubkienė. – Kaip ir kiekvienas medalis turi dvi puses, taip stresas gali būti ne tik kenksmingas, tačiau ir naudingas – eustresas, patiriamas kartu su maloniomis emocijomis. Kad gyvenime būtų daugiau eustreso (naudingo streso), reikia išmokti atsipalaiduoti, būti atviriems naujoms įdomioms patirtims. Tam padeda maloni veikla, kuri įtraukia, palaiko dėmesį ir bent akimirkai atitraukia nuo stresą, įtampą bei nerimą keliančių minčių. Toks atotrūkis padeda organizmui atsigauti, pailsėti ir gali padėti sumažinti distreso (žalingo streso) poveikį sveikatai“.
Atsipalaidavimo technikų gali būti įvairių – fiziniai pratimai, meditacija, dailės terapija. Viena iš naujesnių atsipalaidavo technikų Lietuvoje – senovės Kinijoje atsiradusi tapyba ant vandens – ebru.
Ebru išbandė ir žinoma verslininkė Nora Lapinskienė: „Veikiausiai nėra žmogaus, kurio gyvenime nėra stresinių situacijų. Atsipalaiduoti man geriausiai padeda buvimas su šeima ir įvairūs laisvalaikio pomėgiai – siuvinėjimas, dekupažas ar piešimas. Todėl labai nekantravau išbandyti ebru“.