Balio užliūliuota Daiva Žeimytė įvardino priežastis, kodėl būtina čia atvykti

2017 m. rugsėjo 8 d. 19:15
Silvija Kuprionytė
„Nežinau, kodėl, tačiau intuicija ir visi ženklai man jau nuo žiemos rodė, kad reikia vykti į Balį“, – sakė „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Lietuva tiesiogiai“ vedėja Daiva Žeimytė (37 m.), neseniai grįžusi iš atostogų, rašo Rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“.
Daugiau nuotraukų (25)
Prieš moters akis sušmėžuodavo tai koks nors straipsnis, tai pažįstamo nuotrauka iš kelionės po Balį. „Svarsčiau – turbūt neatsitiktinai. Ėmiau skaityti, domėtis ir taip širdis patraukė ten nuvykti, kad net silpna darėsi. Ir dabar galiu pasakyti nuoširdžiai – mano širdis manęs visiškai neapgavo. Tai buvo tobulos atostogos. Visomis prasmėmis. Tokios, kokias ir įsivaizdavau, tokios, kokių visada labai norėjau“, – šypsosi Daiva.
D.Žeimytės kelionė po Balio salą tapo savotiška avantiūra. Dauguma kelionę į tokius tolimus kraštus pradeda planuoti bent prieš pusmetį, tačiau Daivos atveju viskas buvo kiek kitaip.
Į Balio salą ji vyko su fotomenininke iš Klaipėdos Vaiva Jokužyte, kurią pažinojo vos keletą mėnesių. Jos susipažino per Liutauro Salasevičiaus kolekcijos pristatymą, iš karto labai susidraugavo ir taip visai netyčia bendraudamos pradėjo šnekėtis apie Balį.
„Aš jai pasakoju, kaip noriu ten nuvykti, o ji staiga sako: tai skrendame. Po pusantro mėnesio jau turėjome bilietus kišenėje. Iš pradžių maniau – kaip čia bus, juk mes viena kitos nepažįstame. Tačiau vykti kartu su Vaiva buvo teisingiausias sprendimas mano gyvenime. Ji – tobula bendrakeleivė, nuostabus, labai šiltas žmogus.
Atradau ne tik nuostabią draugę, bet ir sielos sesę. Mes neįtikėtinai panašios daugeliu dalykų. Balyje mus nuolat vadino sesėmis. Turėjome tobulas moteriškas atostogas be streso, jokių nesusipratimų, su masažais ir apsipirkimo terapija“, – pasakojo Daiva.
Balio saloje iš pradžių jos apsistojo prie Indijos vandenyno, banglentininkų rojuje Uluvatu, vėliau vyko į centrinę dalį – Ubudą, tada plaukė į Gilio salas, vėl grįžo į Ubudą ir galiausiai paskutines dienas leido Sanūre prie Balio jūros.
„Nieko iš anksto neplanavome, viešbučius užsisakinėjome būdamos vietoje, ekskursijas – irgi pagal nuotaiką“, – kelionės įspūdžiais dalijosi D.Žeimytė.
– Ko gero, daugeliui Balis siejasi su filmu „Valgyk, melskis, mylėk“. Kaip iš tikrųjų atrodo vietinių gyvenimas, ar jis labai susijęs su maldomis, ritualais? Kokį įspūdį jums paliko vietiniai žmonės?
– Po šio filmo Balis suklestėjo – į salą ėmė plūsti vis daugiau turistų. Ir patikėkite manimi – tas dvasingumas, kuris atspindimas filme, juntamas visoje Balio saloje. Ten tvyro tokia keistai maloni energija, pozityvumas visur. Tokia ramybė, kad net oda šiurpsta. Vietiniai žmonės net labai dvasingi – kiekviena šeima turi savo asmeninę šventyklą, kasryt aukoja ir dėkoja už naują dieną, už maistą ir sveikatą. Ir tai taip stipru, pozityvu!
Ten būdama ne kartą galvojau – jeigu ir mes daugiau melstumės, daugiau dėkotume už tai, ką turime, už tą kiekvieną mums suteiktą naują dieną, būtume laimingesni, būtų mažiau pykčio ir liūdesio. Balio žmonės nuolat šypsosi, ir tai užkrečia. Jie viską daro ramiai, be streso ir didelės skubos – tai irgi ramina. Kai po kelių dienų pripranti prie tokio ritmo, taip gera pasidaro. Kelionei įpusėjus nebežinojau, ne tik kokia savaitės diena, bet ir žmonių pavardes pradėjau užmiršti. Juokiausi – kaip po kokios narkozės. Taip Balis įtraukia į save.
– Balyje nėra viešojo transporto. Kaip nuvykdavote iš vieno taško į kito?
– Dar Lietuvoje Vaiva susisiekė su pažįstama, kuri gyvena Balyje. Ji davė vietinio gido, dirbančio su lietuvių turistais, kontaktinius duomenis. Tai štai su juo, Agungu, kuris jau ir lietuviškai keletą žodžių neblogai moka, visur ir keliavome. Toks kelionės būdas patogiausias. Balyje keliai siauri, eismas intensyvus, didelės spūstys. Žinoma, galima nuomotis motorolerius – kai kurie turistai tai ir daro, bet mes nerizikavome.
– Saloje daugybė pramogų: kopimas į ugnikalnius, nardymas ir t.t. Gal ir jums ką nors teko išbandyti?
– Plaukėme stebėti vėžlių. Išbandėme paviršinį nardymą. Keturias valandas plūduriavome tai vienoje, tai kitoje vietoje aplink salas ir stebėjome povandeninį gyvenimą. Labai patiko.
– Ar Balio salą gali aplankyti vidutines pajamas gaunantys žmonės?
– Vienareikšmiškai. Didžiausios išlaidos vykstant į šią salą – lėktuvo bilietas. Balyje tikrai galima rasti variantų ir prabangą mėgstančiam, ir kukliau gyvenančiam žmogui. Maistas čia pigesnis nei Lietuvoje, viešbučių taip pat galima rasti labai nebrangių. Masažas – 6–7 Eur už valandą. Rojus.
– Ką būtina paragauti?
– Balis garsus savo įstabaus grožio ryžių terasomis, taigi ir tradicinėje salos virtuvėje dominuoja ryžiai. Jų tiesiog atsivalgiau. Žinoma, įvairiausi vaisiai, kurių kartais net pavadinimo nežinai. Esu jūrų gėrybių mėgėja, man ten buvo tikras rojus: krevetės, kalmarai, tunas – viskas nebrangu ir labai skanu.
– Galbūt parsivežėte kokių nors įdomių dalykėlių sau, lauktuvėms?
– Balyje labai pigus sidabras, tai, Dieve brangus, kiek aš ten visko prisipirkau: žiedų, auskarų, grandinėlių. Mes su Vaiva kaip kokios šarkos vis negalėdavome ramiai praeiti pro papuošalų parduotuves. Juokėmės, kad jose – kaip kokioje juodojoje skylėje: užeini, galva apsisuka, nori ir to, ir ano. Parsivežiau ir apyrankių iš gyvųjų akmenų – kiekvienas turi savo reikšmę ir energetiką.
– Galbūt kelionė į Balį kol kas įspūdingiausia jūsų kelionė?
– Jeigu atvirai, taip. Esu daug keliavusi, daug šalių aplankiusi, bet tokių visomis prasmėmis tobulų atostogų nesu turėjusi. Viskas nuo pradžios iki galo buvo idealu – ir kompanija, ir šalis, ir potyriai, ir įspūdžiai. Turėčiau galimybę dirbti nuotoliniu būdu, vienareikšmiškai išvykčiau į Balį ilgesniam laikui. Žinau, kad ten dar tikrai sugrįšiu.
– Ką ši kelionė jums suteikė?
– Dvasinės ramybės. Suvokimo, kiek nedaug žmogui reikia, – šiltų, draugiškų, mylinčių žmonių aplinkui ir gerų potyrių. Ir to užtenka, kad jaustumeisi laimingas.
– Nedažnai nutinka taip, kad keliautojai, grįžę iš Indonezijos salų, tarsi patiria nušvitimą. Kaip manote, kiek visame tame yra tiesos? Gal ir jums teko patirti ką nors panašaus?
– Absoliučios ramybės būseną ten tikrai patiri. Smilkalų kvapas visoje saloje, šventyklos, visur skambančios mantros, jogos mokyklos. Visos problemos kažkur išgaruoja. Jautiesi ramus ir laimingas būdamas čia ir dabar. Gal tai ir yra nušvitimas?
5 priežastys, kodėl derėtų aplankyti Balį:
1. Nuostabaus grožio gamta – saloje esančios džiunglės yra kažkas nenusakomo, nuo tos žalumos net akys raibsta.
2. Ramūs, šilti, draugiški ir labai pozityvūs vietiniai gyventojai.
3. Labai skanus maistas.
4. Garantuoti įspūdžiai ir įvairiapusiškas poilsis. Balyje galima rasti visko – ir džiungles su beždžionėmis, ir salas su balto smėlio paplūdimiais, ir aktyvios veiklos (plaukimas plaustais kalnų upėmis, plaukiojimas banglente, nardymas, kopimas į ugnikalnius).
5. Ramybė, kurios mes, nuolat skubantys, neretai nemokame ar neleidžiame sau turėti. Balyje laikas tarsi sustoja. Tu tiesiog esi čia ir dabar ir mėgaujiesi kiekviena akimirka.
AtostogosBalisDaiva Žeimytė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.