Šio proveržio mados pasaulyje pradininko vardas pelnytai priklauso Didžiosios Britanijos mados genijui Alexanderiui McQueenui. Įžymusis dizaineris dar 1998-aisiais į savo šou pakvietė parolimpinę rekordininkę Aimee Mullins (41 m.).
Iš Pensilvanijos (JAV) kilusi gražuolė blondinė ant podiumo pasirodė su elegantiškais, iš medžio išdrožinėtais ilgaauliais 15 cm aukščio kulnu. Bet šou žiūrovai žinojo, jog tai – protezai.
A.Mullins gimė be šeivikaulių. Nors vienų metų mergaitei buvo amputuotos abi kojos žemiau kelio, ji niekada nelaikė savęs likimo nuskriausta.
Mokydamasi Džordžtauno universiteto Tarptautinių santykių fakultete susidomėjo sportu ir pradėjo dalyvauti varžybose. Aimee sąskaitoje – trys pasaulio rekordai: trumpųjų nuotolių bėgimo, šuolių į tolį rungtyse tarp neįgaliųjų.
Sėkminga ne tik jos karjera, bet ir asmeninis gyvenimas. Moteris yra ištekėjusi už filmo „Tėvynė“ (Homeland) žvaigždės Ruperto Friendo.
A.Mullins pirmoji pradėjo nešioti protezus „Cheetah“, kitaip vadinamus gepardo letenomis. Bet šį variantą podiumui dizaineris A.McQueenas atmetė ir sukūrė prabangesnį: aukštosios mados medinius ilgaaulius Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV, kitaip vadinamo Karaliumi Saule, stiliumi, puoštus elegantiška drožyba. Tai tikras meno kūrinys.
„Pirmą kartą ilgaaulius apsiaviau kolekcijos pristatymo dieną ir per kelias valandas turėjau išmokti vaikščioti su mediniais kulniukais. Neslepiu, kad buvo labai sunku, bet save įtikinau: „Juk dalyvavai 100 metrų bėgimuose, tad ir tai sugebėsi.“
Po A.McQueeno šou mados pasaulyje beveik 15 metų neįvyko nieko esminio žmonių, turinčių fizinių ypatumų, požiūriu.