Dainininkas ir muzikos prodiuseris Lukas Pačkauskas (39 m.) aktyviai užsiimti vandenlenčių sportu pradėjo prieš ketverius metus.
„Vandenlenčių sportas ne tik suteikia didelį fizinį krūvį, bet ir yra puikus laiko leidimo būdas gamtoje. Man tikrai nepatinka sporto salėje kilnoti svarmenų ir žiūrėti į sieną. Norisi siekti tikslo ten, kur smagi aplinka“, – šypsojosi Lukas.
Vyras dažniausiai treniruojasi pirmajame vandenlenčių parke Vilniuje su traukos sistema ratu „Wake way". Čia jis plaukioja maždaug keturis kartus per savaitę.
„Šis parkas yra tarsi mano namų kampelis. Bet Lietuvoje vandenlenčių parkų labai daug ir jie vis plečiasi, todėl man visada įdomu pažiūrėti, kas vyksta ir kitur. Kai tik važiuoju į kitą miestą, stengiuosi aplankyti jame parką – pasisveikinti su vietiniais, išbandyti parką. Todėl šis sportas ir yra geras – lenta visada guli automobilyje, bet kada galiu plaukti“, – pasakojo L.Pačkauskas.
Lukas atlieka įvairiausius triukus ir tikina, kad pabandyti atlikti pavojingesnį motyvuoja bičiuliai, kurie palaiko stebėdami plaukimą ant kranto.
„Baimės susižeisti visada yra. Žmonės, su kuriais čiuožiame, vieni kitus palaiko. Jeigu būtų kitaip, galbūt pradėčiau savęs kažkiek gailėti, save taupyti, todėl ne visada atsirastų noras įveikti išsikeltus tikslus. Ant kranto stovinčių bičiulių palaikymas nulemia penkiasdešimt procentų apsisprendimo, kad privalau tai padaryti“, – sakė dainininkas ir muzikos prodiuseris.
Vyrui motyvacija auga ir tuomet, kai mato kitus sportininkus tobulėjant.
„Kiekvienas skirtingai tobulėja – vieni lėčiau, kiti greičiau, o aš sportuoju sau ir plaukiu taip, kaip galiu ir man patinka“, – patikino jis.
Nors vandenlenčių sporte patirti traumą išties lengva, Lukas džiaugiasi, kad ligi šiol išvengė didelių susižalojimų.
„Buvau pasitempęs abi čiurnas. Žinoma, kai iš aukščiau krinti į vandenį, neišvengiami sumušimai, silpni patempimai. Kartais atrodo, kad kojos ir rankos nebelaiko, plaukioju, o rytą pajuntu visus skausmus“, – sakė Lukas.