Pagal naująjį apdovanojimų formatą vyrai ir moterys aktorių kategorijose varžėsi bendrai.
Šią politiką praktikoje įkūnijo Asia Kate Dillion, kuri išdidžiai pažymėjo, kad sugebėjo pralaužti barjerus tarp lyčių „kaip pirmasis atvirai nebinarinis aktorius, vaidinęs atvirai nebinarinį aktorių dideliame televizijos šou“ („Showtime“ draminiame seriale „Milijardai“. Nebinarinis laikomas žmogus, nesitapatinantis su jokia lytimi.
Tada A.K. Dillion įteikė geriausio kino aktoriaus apdovanojimą Emmai Watson iš „Gražuolės ir pabaisos“ (Beauty and the Beast).
„Vaidyba yra sugebėjimas pasijusti kito žmogaus kailyje, ir tam nereikia išskyrimo į dvi atskiras kategorijas“, – atsiimdama savo apdovanojimą pasakė E.Watson.
26-oji ceremonija pademonstravo dar vieną naujovę: dėl „Auksinių kukurūzų spragėsių“ statulėlių šiemet varžėsi ir televizijos šou. Anksčiau šie apdovanojimai vadinosi MTV kino apdovanojimais.
Antrasis vakaro apdovanojimas – geriausio šou aktoriaus – atiteko Millie Bobby Brown, vaidinanti internetinės televizijos „Netflix“ seriale „Keisti dalykai“, kuris ir pats buvo paskelbtas geriausiu metų šou.
Nors dangus buvo apniukęs ir pylė kruša, MTV šiuo triukšmingu vakarėliu pradėjo žiūrėjimo vasaros sezoną. Iškilo tam tikrų nepatogumų, nes garsenybėms teko tiesiogine prasme bristi permirkusiu raudonuoju kilimu į Los Andželo salę „Shrine Auditorium“.
Tačiau viduje buvo sausa – išskyrus kokteilių upelius – o spaudos salėje sušlapusiems žiniasklaidos atstovams buvo dalijamos sausos kojinės ir trikotažiniai marškinėliai.
Ceremoniją vedęs Adamas Devine'as ironiškai pavadino save progresyvia asmenybe, galinčia visiškai kompetentingai kalbėti pagrindine vakaro tema.
Ekrane pasirodžius užrašui „Adamas suprato“, vedėjas pareiškė: „Myliu Hugh Jackmaną, bet vadinu jį Hugh Jack-PERSONA“, turėdamas omenyje, kad dažna angliškų pavardžių galūnė „man“ reiškia „vyras“.
Kalbėdamas apie kitą vakaro nominantą, „Gražuolę ir pabaisą“, pasakė: „Vadinu tai plataus profilio moterimi su savais dinamiškais bruožais ir pabaisa.“
Šou išlaikė tradicinę nepagarbą: apdovanojimus gavo geriausias duetas, kuriuo tapo H.Jackmanas ir Dafne Keen iš filmo „Loganas“ (Logan); geriausias ašaringas projektas – hitu tapęs televizijos serialas „This Is Us“ – ir geriausias bučinys, kurio „autoriai“ – Ashtonas Sandersas ir Jharrelas Jerone'as, suvaidinę filme „Mėnesiena“ (Moonlight).
Pastarąjį apdovanojimą įteikė didžiulio pasisekimo sulaukusio filmo „Pradink“ (Get Out) kolegos: šviesiaplaukė Allison Williams, pasipuošusi blizgančiu minisijonėliu, ir kiek nervingas Lilas Rey Howery.
Naujas apdovanojimas – geriausios kovos su sistema – atiteko filmui „Paslėpti skaičiai“ (Hidden Figures), kuriame pasakojama apie afroamerikiečių matematikių komandą, atlikusią itin svarbų vaidmenį NASA ankstyvaisiais kosmoso programos metais.
Viena filmo žvaigždžių, Taraji P.Henson, sakė, kad kino kūrėjų misija buvo išsklaidyti klaidingą kultūrinį mitą, „kad kita maža mergaitė augdama negalvotų, esą jos protas nepajėgia suvokti matematikos ir mokslo“.
Filmų „Greiti ir įsiutę“ (Fast and Furious) aktoriai gavo kartos apdovanojimą. Jį atsiėmė Vinas Dieselis, kuris padėkojo gerbėjų kartai, „pasiruošusiai priimti šią daugiakultūrę franšizę, kai nesvarbu, kokios spalvos tavo oda ar iš kokios šalies esi: jeigu esat šeima, esat šeima“.
Trevoras Noah iš televizijos „Comedy Central“ laidos „The Daily Show“ buvo paskelbtas geriausiu vedėju.
„Yra vienas žmogus, kuriuo siekiu būti kiekvieną mielą dieną, ir tai yra mano mama: galinga, stipri juodaodė moteris, kuri niekada nesiklausė, kai žmonės jai sakydavo, kad ji negali pasiekti daugiau“, – sakė jis.
„Ačiū, Donaldai J.Trumpai už komediją“, – pridūrė T.Noah.
Įteikdamos metų filmo apdovanojimą Amy Schumer ir Goldie Hawn komiškai parodijavo šių metų „Oskarų“ įteikimo ceremonijos riktą, kai buvo susipainiota skelbiant geriausio metų filmo kategorijos laimėtoją. Vis dėlto jos galiausiai paskelbė teisingai: „Gražuolė ir pabaisa“.