Gražuolė Jordanijos karalienė Rania – pasaulio gelbėtoja

2017 m. sausio 16 d. 09:55
Jeigu pasaulyje yra žmonių, puikiai sugebančių vienu metu žongliruoti daugybe vaidmenų gyvenime, tai viena jų – Jordanijos karalienė Rania (46 m.). Karališkosios šeimos atstovė daug dirba dėl labdaros bei žmonių teisių, tačiau nuošalyje nepalieka ir savo šeimos.
Daugiau nuotraukų (8)
Lankydama gausybę renginių ji sugebėjo užauginti keturis vaikus – princą Husseiną (22 m.), princesę Imaną (20 m.), vis dar rūpinasi jaunėliais princese Salma (16 m.) bei princu Hashemu (11 m.) – ir kokybiškai leisti laiką su savo vyru Jordanijos karaliumi Abdullah II (54 m.).
Rania, kuri įvardijama kaip bene gražiausia pasaulyje karalienė, neslepia savo gyvenimo rūmuose kasdienybės ir mielai žiniasklaidai pasakoja apie tai, kaip sugeba rasti pusiausvyrą tarp viešo ir asmeninio gyvenimo. Maža to, ji aktyviai naudojasi tokiais socialiniais tinklais kaip „Facebook“, „YouTube“, „Twitter“ ir „Instagram“ – faktiškai ji pasiekiama visur, rašo žurnalas „Stilius“.
Štai „Instagram“ tinkle jos gyvenimo istoriją stebi daugiau nei 2,6 mln. sekėjų.
Ji prisipažįsta, kad kaip karalienei nėra lengva kurti ryšį su žmonėmis. Tačiau socialinė medija, Ranios žodžiais, atvėrė langą į jos gyvenimą ir padėjo išsklaidyti jos asmenybės mistiką.
„Tai padeda sumažinti sensacijos lygį ir parodo, kad mes visi esame žmonės, gyvenantys įprastą gyvenimą, – kalbėjo Rania. – Socialinė medija pakeitė mūsų gyvenimo būdą ir suteikė balsą tiems, kurie jo neturėjo. Tai taip pat mus pavertė geresniais klausytojais, kurie yra empatiškesni, tolerantiškesni ir atidesni milijonui mus supančių istorijų.“
Ši dama, savo vyrą sutikusi per vieną šventinę vakarienę 1993 metais, už jo ištekėjo nuo pažinties prabėgus vos šešiems mėnesiams. Tačiau, nepaisant paprastą, bet gražią pasaką primenančios gyvenimo istorijos, karalienė tikina, kad jos darbas yra tiesiog tarnystė Jordanijos žmonėms.
„Buvimas karaliene yra toks pat darbas kaip ir bet koks kitas. Tai turi mažai ką bendra su karūnomis, karietomis ir pilimis... Aš įsipareigojau Jordanijos žmonėms tarnauti taip, kaip tai daryti galiu geriausiai. Ir aš stengiuosi kasdien laikytis savo įsipareigojimo“, – kalbėjo karalienė Rania leidiniui „Stellar“.
Tačiau ne visas jos gyvenimas skiriamas nepažįstamiesiems. Ji randa laiko ir artimiausiesiems.
Rania karaliene tapo būdama vos 28-erių, tačiau, nepaisydama savo aktyvaus socialinio gyvenimo ir šiuolaikiško požiūrio, kalbėdama apie motinystę ji ir kitas moteris ragina su vaikais praleisti kuo daugiau akimirkų. O remiasi ji labai klasikiniu argumentu – juk laikas bėga labai greitai.
„Rasti pusiausvyrą tarp darbo ir motinystės – tikras iššūkis. Jau vien motinystė yra darbas visu etatu. Tad mano patarimas dirbančioms motinoms – būti malonioms pačioms sau“, – aiškina karalienė.
Kita vertus, Jordanijos karalienės pastangos būti puikia motina ir tuo pat metu gelbėti pasaulį nelieka neįvertintos.
Darbui ir gėriui atsidėjusi moteris dar šių metų lapkritį gavo pirmąjį Užsienio spaudos asociacijos įsteigtą apdovanojimą už humanitarinę veiklą. Kaip ir kasdien, atsiimdama apdovanojimą, ji ragino žmones naudotis visomis didėjančiomis šio pasaulio galimybėmis dėl teigiamų pokyčių Žemėje. Tačiau ji pažymi, kad laisva žmonių idėjų tėkmė nebūtinai reiškia ir žmogaus teisių srities tobulėjimą. Anot karalienės, žmonės neturėtų atstumti vieni kitų.
„Mūsų politika darosi vis radikalesnė, nacionalistinė ir mes nebesugebame rasti aukso vidurio: užsidarome, užuot atsivėrę, kalbame apie izoliaciją, užuot bendradarbiavę, ir statome sienas vietoj tiltų“, – mano Rania.
Jos įsitikinimu, kai baimė užvaldo žmonių mąstymą, prarandamas kompromisas tarp logikos ir užuojautos.
„Manau, turime surasti kelią atgal prie savo šaknų, prie paprasto įsiklausymo vieno į kitą, bandymo įžvelgti dalykus vienas kito akyse“, – kalbėjo karališkosios Jordanijos šeimos atstovė.
Karalienė Rania buvo pasirinkta kaip pirmoji šio svaraus apdovanojimo laureatė dėl savo ryškaus indėlio dirbant humanitariniais tikslais – tiek siekiant valdyti Sirijos pabėgėlių krizę, tiek už aktyvų vaidmenį garsiai kalbant apie moterų išsilavinimo svarbą, ginant kitas moterų teises.
Prabėgus kelioms savaitėms Rania buvo apdovanota ir Berlyne – jai įteiktas „Auksinės širdies“ apdovanojimas už rūpinimąsi pasaulio vaikais, jų teise į išsilavinimą bei medicinos priežiūra. Tačiau šie pastarieji apdovanojimai – tik keli iš beveik trijų dešimčių, kuriuos ji yra gavusi iš įvairiausių pasaulio organizacijų per savo dar neilgą, tačiau prasmingą gyvenimą.
Parengė RUGILĖ EREMINAITĖ
gerumasDarbasVaikai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.