Sunku patikėti, kad visada pasitempusi ir nepriekaištingai pasidažiusi Bianca sporto salėje įveikia daugelį vyrukų. Kovos menų entuziastė tikina, kad per treniruotes ji nurungia net savo garsųjį tėvą, rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“.
„Esu tokia pat perfekcionistė kaip ir jis. Todėl tėtis visada pažeria man kritikos, – sakė Bianca ir pridūrė, kad ji skolinga nelieka. – Būna, jis pašokęs spiria į orą ir rikteli: „Žiūrėk, kaip aukštai aš įspiriu!“, o aš jam atsakau: „Tėti, juk tu nerimtai! Aš tikrai esu už tave geresnė!“
Aktore ir prodiusere dirbanti Bianca atviravo, kad nori tęsti tėvo pradėtą darbą populiarinant kovos menus. Ji įsitikinusi, kad kovos menai jokiu būdu nėra vien vyrų reikalas. Bianca siekia įtvirtinti šį požiūrį visų amerikiečių sąmonėje.
„Noriu parodyti mergaitėms ir berniukams, kad tuo pat metu galima būti ir moteriškai, ir stipriai. Noriu parodyti, kad galima gražiai sukryžiuoti kojas prie vakarienės stalo, o po to lygiai taip pat žavingai išspardyti užpakalius“, – kalbėjo Bianca.
Paradoksalu, kad Bianca vaikystėje tiesiog neapkentė kovos menų. O paauglystėje tai buvo puikus būdas maištauti prieš tėvus: veiksmo filmų žvaigždę tėvą ir mamą – kultūrizmo čempionę Gladys Portugues.
„Kai buvau vaikas, mama mane nuvedė į kovos menų treniruotes, kad išmokčiau disciplinos ir savitvardos. Man buvo septyneri ir aš negalėjau pakęsti kovos menų. Išsiprašiau, kad galėčiau lankyti baletą ir čiuožimą“, – prisiminė mergina.
Kai Van Damme’ų šeima išsikraustė iš Los Andželo į Vankuverį, Bianca buvo jau paauglė. Tuomet visą savo laiką mergina skyrė greitajam čiuožimui. Bianca net svajojo dalyvauti olimpiadoje, tačiau gyvenimo planai pasikeitė vos per akimirką. Mergina susižeidė ir dėl traumos teko nutraukti čiuožikės karjerą.
„Kurį laiką jaučiausi taip, tarsi būčiau įstrigusi. Čiuožimas man buvo visas gyvenimas ir staiga viskas sugriuvo. Man reikėjo atrasti ką nors nauja“, – atviravo Bianca.
Todėl 2008-aisiais Bianca paklausė savo tėvo patarimo ir pradėjo kartu su juo treniruotis. Van Damme’ų duetas nusifilmavo juostoje „Ypatinga užduotis“ („The Shepherd: Border Patrol“). Bianca prisimena besimėgavusi buvimu filmavimo aikštelėje, tačiau pernelyg rimtai į tai nežvelgė. Vėliau ji pasigailėjo dėl tokio atmestinio požiūrio.
„Kai pirmą kartą išvydau „Ypatingą užduotį“, man nepatiko tai, ką mačiau. Supratau, kad jei jau ketinu tai daryti, privalau tai daryti gerai“, – kalbėjo Bianca.
Po šio įvykio mergina atsidavė treniruotėms ir aktorystės pamokoms. Į ekranus jauna aktorė grįžo tik po kelerių metų. Ji buvo jau gerokai pasikeitusi, labiau pasitikėjo savimi. Šiuo metu Bianca su savo tėvu yra nusifilmavusi šešiuose filmuose, kelis šių filmų ji prodiusavo.
Tiesa, nė viename šių filmų nepamatysite tikrosios Biancos pavardės. Aktorė buvo pristatoma kaip Bianca Van Varenberg – šį slapyvardį merginai sugalvojo Jeanas Claude’as. Vėliau Bianca ėmė prisistatinėti kaip Bianca Bree. Bree – tai antrojo merginos vardo Brigitte trumpinys. Tačiau net ir tai nepadėjo Biancai būti vertinamai vien už savo nuopelnus.
„Tai sudėtinga situacija. Žmonės nuolat prie manęs prieina pasakodami, kaip dievina mano tėtį. Man malonu tai girdėti, tačiau... O kuo čia esu dėta aš?“ – klausė mergina.
Apskritai Van Damme pavardė Biancai visą gyvenimą kėlė daugiau problemų nei suteikė privalumų.
Merginą ypač skaudino tai, kad dešimtajame dešimtmetyje apie savo tėvą daugiausia sužinodavo iš žurnalistų. Anuomet jos tėvo vardas mirgėte mirgėjo žiniasklaidoje – aktorius kovojo su priklausomybe nuo narkotikų, buvo prasiskolinęs ir kartą įkliuvo policijos pareigūnams. Taip pat Jeanas Claude’as ne kartą gydėsi reabilitacijos klinikoje, jam buvo diagnozuota maniakinė depresija.
Randų Biancos sieloje paliko ir audringas tėvo asmeninis gyvenimas. Jeanas Claude’as išsiskyrė su Biancos motina Gladys 1992-aisiais. Netrukus po to jis vedė manekenę Darcy LaPier, tačiau santuoka truko neilgai. Galiausiai 1999-aisiais Jeanas Claude’as dar kartą vedė Gladys.
„New York Post“ pasiteiravus Biancos, kokie anuomet buvo jos ir tėvo santykiai, ji atsakė: „Tai priklauso nuo to, apie kuriuos konkrečius metus kalbame. Neslėpsiu, man buvo sunku. Niekada nebuvau tėvelio princesė. Be jokios abejonės, mūsų santykiuose buvo pakilimų ir nuosmukių, bet dabar viskas gerai.
Mes kalbamės ir susitinkame. Bet tikrai nėra taip, kad paskambinčiau jam ir pasakyčiau: „Ei, tėti, susitikime užkąsti ir pasikalbėti apie gyvenimą.“ Mes kartu einame į sporto salę, kartu spardome užpakalius.“
Biancos patarimai metantiems svorį:
1. Būkite kantrūs. Tie, kurie nori atsikratyti svorio, dažniausiai nori tai padaryti greitai. Vis dėlto derėtų išlikti skeptiškam, jei nauja dieta žada, kad per savaitę numesite daugiau kaip 2 kilogramus. Svorio metimas nėra tas dalykas, kurį galima pasiekti labai staigiai. Prisiminkite, kad svorį metate natūraliai, sveikai ir subalansuotai, jei per savaitę atsikratote 900 gramų. Tai nėra daug, bet lieknėjant ištisus metus kilogramų ištirpsta ypač daug. Be to, sveikas svorio metimas – geriausias būdas išvengti „jo-jo“ efekto, kai numestas svoris sugrįžta su kaupu.
2. Derinkite sportą ir mitybą. Vieni sutelkia dėmesį į mitybos planą. Kitiems svarbiausia – pratimai. Vis dėlto idealus rezultatas pasiekiamas tik tuomet, kai sujungiama sveika mityba ir sportas. Juk tinkama mityba suteikia jėgų sportuoti.
3. Pasirinkite jums tinkantį režimą. Svorio metimo programos, svarmenys ir jogos kilimėliai – tik pinigų švaistymas, jei nežinote, ką darote. Svarbu atrasti jums tinkanti mitybos ir sporto režimą. Tiesiog stebėkite, kas jums padeda jaustis geriau, taikykitės prie savo asmeninių poreikių. Ši strategija daug naudingesnė už bet kokį internete rastą treniruočių planą.
4. Stebėkite ne kilogramus, o centimetrus. Tai daryti verta dėl kelių priežasčių. Pirmiausia raumenys sveria daugiau už riebalus. Be to, sumažėję kūno matmenys – geriausias jūsų triūso įvertinimas. Juk į mėgstamą, bet ankštą suknelę įlįsti padeda sumažėję centimetrai.
5. Nemeskite pradėto darbo. Laiko trūkumas – rimčiausia priežastis, kodėl žmonės nustoja sportavę. Jie ir vėl suglemba, priauga svorio. Todėl stenkitės nepraleisti treniruočių.
Parengė DOVILĖ LEBRIKAITĖ