Karališkosios grožio paslaptys: nuo arseno iki pigaus kremo

2016 m. kovo 11 d. 07:11
Karališkųjų šeimų atstovės žino, kaip atrodyti puikiai. Puikus savo šalies reprezentavimas visada buvo beveik toks pat svarbus kaip ir valstybės valdymas. Todėl karalienės ir princesės net privalo būti gražios ir jaunatviškos. Kaip joms tai pavyksta?
Daugiau nuotraukų (11)
Gaminosi veido kaukę
Prancūzijos karalienė Marija Antuanetė naudojo unikalią veido kaukę, kuri buvo tokia populiari, kad kai kurios prancūzės ją iki šiol naudoja. Kaukei reikėdavo dviejų šaukštų konjako, trečdalio puodelio pieno miltelių, vieno kiaušinio baltymo, vienos citrinos sulčių. Konjakas skatina kraujo cirkuliaciją ir sutraukia poras, kiaušinio baltymas teigiamai veikia odos sluoksnius, sutraukia poras, o pieno ir citrinų rūgštis naikina riebalinį sluoksnį, kuriame kaupiasi negyvos odos ląstelės.
Pudra iš perlų
Čingų dinastijos imperatorienė Cisi kasdien savo veidą padengdavo pudra, pagaminta iš tikrų perlų. Nakčiai Kinijos valdovė veidą pasitepdavo kiaušinių baltymu. Ji naudodavo ir nefrito masažuoklį. Kinai tikėjo, kad šaltas, lygus nefrito paviršius puikiai masažuoja odą ir stabdo senėjimą.
Švinas ir arsenas
Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos I eroje vengta kosmetikos, nes buvo tikima, kad kosmetika blokuoja gerąją energiją. Ironiška, bet tuo metu buvo madinga išblyškusi oda, tad, nepaisydama prietarų, aukštuomenė naudojo kosmetiką su švinu ir arsenu. Tuo metu žmonės nė nenutuokė, kad šie metalai yra nuodingi. Elžbieta I dažnai buvo išdažoma baltai, kad patvirtintų nekaltos karalienės įvaizdį. Jos valdymo laikotarpiu populiariausia grožio priemonė buvo baliklis, pagamintas iš acto ir baltojo švino. Beje, tuo laikotarpiu aukšta kakta buvo aukšto visuomenės sluoksnio ženklas. Todėl turtuoliai, tarp jų ir karalienė, kęsdavo nemalonias procedūras, kai būdavo pešiojami plaukai, kad kakta atrodytų dar aukštesnė.
Svarbiausia – lūpos
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (89 m.) daug dėmesio skiria savo lūpoms. Jos mėgstamiausi lūpų dažai – „Clarins“. Tiesą sakant, karalienė pati sukūrė lūpų dažų atspalvį, kad jos lūpos idealiai derėtų prie karališkųjų regalijų per karūnavimo ceremoniją 1952-aisiais. Raudoni lūpų dažai gavo „The Balmoral“ pavadinimą, kilusį nuo karalienės Elizabeth II rezidencijos Škotijoje. Šį lūpų dažų atspalvį karalienė itin mėgsta ir naudoja iki šiol.
Kvepiančios pirštinės
Didžiosios Britanijos karalienė Viktorija su blogu kvapu kovodavo iškvepindama savo pirštinaites rožių aliejumi.
Jaunatviškos rankos
Monako kunigaikštienė Grace Kelly nuolatos drėkindavo plaštakas rankų kremu, tikindama, kad tikrąjį žmogaus amžių pirmiausia išduoda rankos.
Nepešioja antakių
Monako kunigaikštytė Charlotte Casiraghi (29 m.) niekam neleidžia liesti jos antakių. Pati jų taip pat niekada nepešioja. Užtat ryškių bruožų kunigaikštytė – „Gucci“ kosmetikos reklamos veidas.
Nemokėjo dažytis
Vizažo meistrė Mary Greenwell, kuri pradėjo dirbti princesei Dianai 1991-aisiais, tikina, kad princesė iš esmės pakeitė veido priežiūros įpročius jau po pirmojo jų pokalbio. Būtent tuomet M.Greenwell pamokė princesę, kad mėlynakės niekada neturėtų naudoti mėlyno akių pieštuko arba mėlynų šešėlių.
„Diana padarė viską dėl pokyčių. Ji atsisakė alkoholio, tad jos oda tapo tobula“, – atskleidė vizažistė.  Princesė Diana niekada neišeidavo iš namų nepasidažiusi blakstienų tušu. Juo aristokratė taip pat iš pradžių nemokėjo naudotis, tik vėliau Mary ją išmokė dažytis: šepetėlį reikia braukti nuo šaknų iki pačių blakstienų galiukų.
Priemonėms neišlaidauja
Kembridžo kunigaikštienė Catherine (33 m.) tvirtina, kad svarbiausia kiekvienam atrasti būtent sau tinkamą kosmetiką. Jau daugelį metų ji pripažįsta tik pigų „Nivea“ firmos kremą. Šį kremą Catherine tepa ant drėkinamojo losjono, kuris kainuoja ne daugiau kaip 6 eurus. Su raukšlėmis kunigaikštienė kovoja naudodama „Trilogy“ firmos aukščiausios rūšies erškėtuogių aliejų.
Neturi kvepalų
Graikijos princesė Marie Olympia (19 m.) niekada nesikvepina. Vietoj kvepalų ji naudoja parfumuotą „Philosophy“ kūno sviestą.
grožisMarija Antuanetėarsenas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.