„Visada norėjau daugiau nei vien tik kurti interjerus, rankines, aksesuarus bei drabužius, – sako Aušra. – Daug laiko nešiojausi idėją apie tai, jog galėčiau ir kituose pažadinti visapusiško kūrybiškumo pradą bei apie madą pasakoti kitiems. Šie mano namai – tam tinkama vieta“.
Galima manyti, kad mūzos dizainerės A.Haglund kūrybos namus pamėgs, – aplinkui įsikūrę daug mažų butikų, meno galerijų. Pirmame aukšte kūrėja įrengė kambarį, kuriame demonstruoja savo kūrinius – vienetines odos rankines, aksesuarus, drabužius. Jauki rūsio erdvė skirta kūrybai, šviečiamajai veiklai.
„Ilgai nešiojausi kūrybos namų idėją, turbūt nuo to laiko, kai grįžau į Lietuvą iš Švedijos, kur praleidau keletą metų, – sako dizainerė. – Pasaulyje kūrybiškumas suprantamas kaip viena iš svarbiausių duotybių žmogui, bet kaip gaila, kad bėgdami per gyvenimą, mes visa tai išbarstome. O juk be kūrybos siela neskraido“.
Kūrybiškumo lavinimu dizainerė daug domėjosi, kūrybos galią jį sako pajutusi ir tarptautiniuose seminaruose, kuriuose ypač kalbama apie šiuolaikinio žmogaus vietą pasaulyje.
Pati gyvenusi Užupyje, Aušra ne kartą svajojo apie tai, kad norėtų čia atidaryti savo kūrybos erdvę. Ypač jai patiko dideli langai viename restauruotame name.
„Vis tiek kada nors ta erdvė bus mano“, – dabar neslepia dažnai apie tai pagalvodavusi.
Esminis gyvenimo lūžis, pasakoja, įvykęs šių metų vasarą. Tarp dviejų skrydžių Frankfurto oro uoste ji kelis kartus pakartojo: „Noriu naujo gyvenimo. Kito kelio nėra“. „Nuo liepos iki spalio – tiek laiko užteko, kad mano gyvenimas pasikeistų iš esmės“, – pati stebisi įsisukusi į įvykių karuselę. Florencijoje vykęs kūrybiškumo seminaras, atvėrė jai tiesų kelią, kaip ir kur eiti. Pardavusi butą Užupyje, Aušra vėl čia sugrįžo, kad galėtų kurti ne namuose, o tam skirtoje kūrybos erdvėje.