Skundžiasi vis dažniau
Kaip kalbėjo vizažistė ir plaukų stilistė Marina Sivinskienė, pavasarį jos grožio salono duris vis dažniau praveria klientės, kurios skundžiasi po žiemos slenkančiais plaukais. Ypač ši problema kamuoja šaltuoju metų laiku peršalimo ar virusinėmis ligomis sirgusias moteris.
Žiemą daug kas dėvi kepures, jos, ypač prastesnio audinio, per daug aptemptos, dirgina plaukų odą, plaukai ima labiau slinkti.
Kitos plaukų slinkimo priežastys – nesubalansuota mityba, endokrininės ligos, vitaminų stygius, patiriamas stresas ar netinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės.
„Natūralu, jei per dieną iškrenta apie 100 plaukų. Jei klientės pastebi, kad ant plaukų šepečio lieka daugiau nei įprasta, plaukai trenkant galvą, šukuojantis krenta ant žemės, jau reikėtų susirūpinti, galbūt, problema rimtesnė nei atrodo.
Taip pat, jei ant pagalvės ar drabužių randate iškritusių plaukų, ne kelis plaukus, kas normalu, bet daugiau – reikėtų kreiptis į gydytojus, atlikti tyrimus“, – atkreipė dėmesį plaukų stilistė.
Galbūt, trūksta vitaminų, mikroelementų, dažnai plaukai slenka po nėštumo, dėl hormonų disbalanso, nuo streso, keičiantis metų laikams, dėl amžiaus. Plaukų slinkimas aktualus ne tik moterims, statistiškai plaukų slinkimas net dažnesnė vyrų problema.
Kaip pastebi M. Sivinskienė, kartais žmonės nė neįtaria, kad turi problemų. Jie įprastai mato priekinę plaukų augimo liniją, o plaukų stilistai, šukuodami ar atlikdami procedūras, apžiūri viršugalvį, kur dažnai ir pastebi praplikusių plotų. Tokiais atvejais galima įtarti alopeciją – tuomet būtina konsultuotis su su endokrinologu.
Svarbu ieškoti pagalbos
Klientai, pašnekovės žodžiais, dažnai prašo rekomenduoti šampūną ar kaukę, padedančią nuo plaukų slinkimo, tačiau šios priemonės plaukus veikia išoriškai, bet ne iš vidaus.
Vienas iš vitaminų, svarbių tinkamam žmogaus organizmo funkcionavimui, ypač plaukų, nagų ir odos būklei palaikyti, yra biotinas, dar vadinamas vitaminu B7 arba vitaminu H.
Biotinas dažnai pavadinamas „grožio vitaminu“, nes jo nauda plaukams, odai ir nagams akivaizdi, ypač jei plaukai silpni, slenka, trapūs, nagai sloksniuojasi, o oda sausėja.
Biotinas priklauso B vitaminų grupei ir yra tirpus vandenyje. Organizme šio vitamino atsargos nekaupiamos, todėl svarbu jo gauti kasdien.
Biotinas padeda palaikyti plaukų struktūrą, maitinti jų folikulus, išvengti plaukų lūžinėjimo ir slinkimo bei priešlaikinio žilimo.
Anot M. Sivinskienės, pastebėjus, kad pradėjo slinkti plaukai, nereikėtų numoti ranka – labai svarbu laiku ieškoti priežasčių ir jas pašalinti.
„Pastarieji keleri metai nebuvo lengvi, vis daugiau klienčių skundžiasi slenkančiais plaukais, mažėjančia jų apimtimi. Prieš maždaug penkerius metus ši problema buvo retesnė“, – pastebi plaukų stilistė.
Dirbdama su skirtingo amžiaus klientėms, ji pastebi ir tai, kad maždaug nuo 40 metų plaukai slenka labiau, jų mažėja, retėja antakiai. Vyresnės moterys, sulaukusios 60 metų, retėjančiais antakiais ir slenkančiais plaukais skundžiasi itin dažnai.
Vyrų plaukų slinkimui amžius taip pat turi įtakos, kaip ir genetika, nuovargis, stresas, skydliaukės ar kitos ligos.
Tiesa, vyrai savo plaukų būkle rūpinasi kur kas atsakingiau nei anksčiau – pastebėję pirmuosius požymius nenumoja ranka, o ieško pagalbos.