Trinkti plaukus – ne bet kaip
Pirmasis K. Murausko patarimas – galvą išsitrinkti ne bet kaip, paskubomis, o skiriant pakankamai laiko. Kai kas tą daro kasdien, plaukų stilistas galvą trinkti rekomenduoja kas antrą dieną.
Kartą per mėnesį svarbi galvos odos šveitimo procedūra, skirta pašalinti nešvarumus, galvos odos išskirtus riebalus – po jos galvos oda atsigauna, o plaukai auga greičiau.
Galvą reikėtų trinkti du kartus: vieną kartą išmuiluoti galvos odą ir šampūną nuskalauti, tuomet procedūrą pakartoti, skalaujant šampūnas turėtų nubėgti per visą plauko ilgį. Tuomet laikas plaukų kaukei.
Plaukus ištepus kauke, ją reikėtų laikyti mažiausiai pusvalandį, kartą per savaitę galima laikyti valandą ar net tris, kad plaukai būtų pamaitinti – efektas tikrai nustebins. Tinkamai naudojant kaukę, plaukai sparčiau auga, mažiau šiūra, labiau blizga, lengviau iššukuojami.
Tartis su specialistais
Renkantis priemones plaukų priežiūrai, anot K. Murausko, labai svarbu tartis su plaukų stilistu arba kirpėju. Prekybos centruose priemonių plaukų stilistas pirkti nerekomenduoja, čia parduodamuose šampūnuose daug nereikalingų priedų: parabenų, dažiklių, sulfatų, dėl kurių plaukai sausėja, greičiau lūžta.
Ilgiems plaukams pašnekovas siūlytų įsigyti šepetį su natūraliais šereliais. Svarbi taisyklė, kurios dažnas nė nežino – ilgus plaukus švelniai šukuoti reikėtų pradėti nuo plaukų galiukų, sruogas prilaikant rankomis. Trumpiems plaukams tinka paprastos retos šukos.
Šį pavasarį, anot K. Murausko, kone kas antra klientė skundžiasi slenkančiais plaukais. Stilistas siūlo kartą per savaitę naudoti ledo kaukę, kuri šiek tiek šaldo ir stimuliuoja galvos odą. Jeigu turi noro ir laiko, vakarais rekomenduoja galvos odą pamasažuoti – taip suaktyvinti kraujotaką.
Slenkant plaukams, labai svarbus ir biotinas, dar vadinamas vitaminu B7 arba vitaminu H. Biotinas dažnai pavadinamas „grožio vitaminu“, nes jo nauda plaukams, odai ir nagams yra labai svarbi, ypač jei vargina silpni, slenkantys plaukai, trapūs, besisluoksniuojantys nagai ir sausėjanti oda.
Biotinas padeda palaikyti plaukų struktūrą, maitinti jų folikulus, išvengti plaukų lūžinėjimo ir slinkimo bei priešlaikinio žilimo. Žinoma, kad keratinas – pagrindinis baltymas, reikalingas plaukams, odai ir nagams. Biotino struktūroje yra aktyvios sieros molekulių, reikalingų keratinui susidaryti. Plaukų storis, elastingumas ir trapumas priklauso nuo tinkamos keratinizacijos eigos.
Stilistas klientėms nerekomenduoja naudoti senų plaukų džiovintuvų ir tiesinimo žnyplių – ne dėl mados, bet dėl jų savybių. Plaukams daug saugesni džiovintuvai su infraraudonaisiais spinduliais, apsaugantys juos nuo pažeidimų.
Žinoma, prieš džiovinant plaukus svarbu nepamiršti specialių purškalų, apsaugančių nuo karščio.
Klaidos, kurių pataria nedaryti
Kaip pastebi stilistas, viena dažniausių plaukų priežiūros klaidų, kurią kartoja dažna klientė – į lovą gultis drėgnais plaukais. Trinant galvą į pagalvę plaukai labiau lūžinėja, ypač jei jie šviesūs.
Į rankšluostį susukti drėgnus plaukus patogu, bet taip pat nenaudinga plaukams. Iš tiesų, užuot plaukus trynus ar sukus į rankšluostį, pakaks juos tiesiog nusausinti. Dažna moteris daro ir dar vieną klaidą – naudoja purškiamas priemones, kurių sudėtyje daug spirito. Tokios priemonės plaukus sausina, šie tampa šiurkštūs, triūšta.
Kad plaukai puikiai atrodytų, juos šukuoti reikėtų bent du kartus per dieną – tuomet jie nesivels, nereikės pešti. Moterų, plaukus dažančių namuose, pasak pašnekovo, taip pat vis dar daug – kurį laiką lankosi grožio salonuose, vėliau tiesiog neberanda laiko.
Pašnekovas pripažįsta: eksperimentai su prekybos centruose įsigytais plaukų dažais dažnai baigiasi prašymu padėti ištaisyti situaciją. Jei plaukai tamsūs, padėti lengviau, jei šviesūs – ne visuomet. Plaukai būna nudeginti, pažeisti, o spalva visai kitokia nei tikėtasi.