Antra vertus, tinkamai veido ar plaukų priežiūrai privalu rinktis tik profesionalias priemones, kitaip galima prisidaryti nemažai problemų.
Žiema plaukams – ne pats dėkingiausias metas
Grožio specialistė, makiažo ir šukuosenų akademijos „MS akademijos“ įkūrėja Marina Sivinskienė primena: plaukus nuo karščio būtina saugoti ne tik vasarą, šaltuoju metų laiku jais reikėtų rūpintis dar kruopščiau, mat jiems kenkia tiek žvarbus oras lauke, tiek prasidėjus šildymo sezonui sausesnis oras namuose ir nešiojami galvos apdangalai.
„Žiemą svarbu naudoti daugiau plaukus nuo šalčio arba kenksmingų aplinkos sąlygų daromos žalos apsaugančių priemonių, nuo šalčio juos saugoti dėvint kepures. Antra vertus, drabužiai su kapišonais, megztiniai aukštu kaklu nuolat įelektrina plaukus, todėl reikėtų rinktis kokybiškesnį džiovintuvą su „nanoe™“ technologija, naudojant kurią plaukai elektrinsis mažiau, atrodys nepriekaištingai.
Kuo mažiau plaukus šukuojame, džioviname, formuojame, tuo plaukai atrodo sveikesni. O plaukų elektrinimasis rodo, kad naudojate netinkamas priemones, ir plaukai išsausėjo.
Džiovintuvas taip pat turi įtakos plaukų elektrinimuisi. Šiuolaikiški džiovintuvai iš plaukų neišgarina visos drėgmės, todėl plaukas išlieka drėgnesnis, ne taip greitai įsielektrina ir perdžiūva“, – paaiškino grožio specialistė.
Plaukus drėkinančias priemones M.Sivinskienė pataria naudoti ištisus metus, pavyzdžiui, nenuplaunamą kondicionierių ar kitą priemonę.
Jei tik įmanoma, anot pašnekovės, geriausia plaukus džiovinti natūraliai. Jei nuolat skubate ir plaukus renkatės džiovinti džiovintuvu, jo išpučiamo oro srovė turėtų būti mažesnė, o temperatūra žemesnė.
Specialistė pastebi kone dažniausią klienčių klaidą: džiovinant, karšta oro srovė per ilgai nukreipiama į vieną vietą. Džiovintuvą būtina judinti palei džiovinamą sruogą, kitaip pakenksite plaukams, juos perdžiovindami.
Dar vienas patarimas – tinkamai pasirinktos šukos. Parduotuvėje yra įvairių: su natūraliais, sintetiniais šereliais, plastiko, karboninės. Naudojant plastikines šukas plaukai elektrinasi labiau nei, pavyzdžiui, šukuojant medinėmis. Jei šepetys labai kietas, plaukus sunkiau iššukuoti, taip pat galite pažeisti ne tik plaukus, bet ir galvos odą. Taigi geriausia rinktis minkštą, galvos odą masažuojantį šepetį.
Beje, svarbu prisiminti ir tai, jog šlapių plaukų apskritai nerekomenduojama šukuoti, tik beveik išdžiovintus. Su natūralių šerelių šepečiu susivėlusius plaukus iššukuosite lengvai ir be skausmo.
Technologijos nuolat tobulinamos
Gamintojai nuolat daro viską, kad puoselėti plaukus būtų ne tik paprasčiau ir saugiau, bet ir sutaupant laiko.
Gamintojas „Panasonic“ rinkai pasiūlė naujieną – „nanoe™“ ir dvigubą mineralų technologiją naudojantį plaukų džiovintuvą „EH-NA98“. Naudojant jį plaukai mažiau velsis, bus mažiau pažeidžiami, o plaukų galiukai ne taip skilinės.
Vokietijoje atlikti bandymai patvirtino – dėl naudojamos technologijos, nanodalelių dydžio vandens molekulės, kurias sugeneruoja „nanoe™“, įsiskverbia į plaukus, o dviguba mineralų technologija suglaudžia plaukų žvynelius, kad plaukų galiukai mažiau skilinėtų.
Rezultatas sužavės kiekvieną – dukart mažiau skilinėjantys plaukų galiukai ir sveikai atrodantys plaukai.
Integruoti jutikliai automatiškai koreguoja džiovintuvo nustatymus, kad nepaisant patalpos temperatūros plaukai būtų džiovinami nepriekaištingai.
Šio išmaniojo įrenginio švelnių ir stiprių oro srautų derinys greitai ir tolygiai džiovina plaukus jų nepažeisdamas. Karštis tolygiai paskirstomas per visą sruogą, kad puikiu rezultatu galėtumėte džiaugtis net ir per trumpą laiką.
Kad būtų išsaugota drėgmė ir sustiprintos plaukų šaknys, taikomas raminantis galvos odos priežiūros režimas, naudojantis švelnią ir efektyvią 50 °C temperatūrą.
Gamintojai pasirūpino dviem svarbiausiais antgaliais: galima naudoti integruotą greito džiovinimo ir formavimo antgalius.
Plaukų džiovintuvas „EH-NA98“ turi tris greičio nustatymo galimybes – viskas tam, kad šukuoseną suformuoti būtų lengviau: nesvarbu ilgi, garbanoti ar trumpi ir lygūs plaukai.