Patarė, kaip paprasčiau nuo pėdų pašalinti suragėjusią odą: venkite vienos klaidos

2021 m. gegužės 12 d. 15:21
Video
Karštis priverčia įšokti ne tik į berankovius marškinėlius, bet ir atvirus batelius. Basučių sezonas primena, kaip svarbu nepamiršti pasirūpinti ir pėdomis, kurios didžiąją metų dalį niekam nekrenta į akis.
Daugiau nuotraukų (2)
Daug vaikštant, dėvint uždarą avalynę ir neprižiūrint pėdų, ragėja jų oda, gali pradėti skilinėti kulnai, formuotis nuospaudos – pėdos praranda estetišką išvaizdą. Vaistininkė Indrė Kolomyjskė sako, jog sveikoms pėdoms visai nebūtinos brangios pedikiūro procedūros – pėdomis galite pasirūpinti namų sąlygomis. Ko jums reikės ir kokiais atvejais reikėtų daugiau nei tik pemzos ir pėdų kremo?
„Mūsų pėdos patiria didžiulį krūvį ir dažniausiai apie jas didžiąją metų dalį mes pamirštame, kol neateina vasara ir atviros avalynės sezonas. Tada ir susigriebiame už galvos. Dažniausiai žmonės skundžiasi odos įtrūkimais, pėdų grybeliu, šerpetojančia oda, o kartais ir įaugusiais nagais.
Tačiau visa tai – išgydoma. Tereikia žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti pėdų odą ir palaikyti gerą ir sveiką jos būklę. Ir tą rekomenduoju daryti ne tik atšilus orui, bet visais kitais metų laikais“, – sako vaistininkė.
Kasdieninė pėdų odos priežiūra
Norint, kad pėdų oda atviruose batuose atrodytų nepriekaištinga – būtina ja rūpintis nuolat. Paprastai pėdų priežiūrą sudaro du pagrindiniai žingsniai: suragėjusios odos valymas ir pedikiūras.
Suragėjusios odos valymas
Dažniausiai suragėjusia oda skundžiasi moterys. Tai lemia dažnas aukštakulnių nešiojimas, taip pat per retas pėdų odos valymas šaltuoju sezonu, kai nuospaudos ir suragėjusios odos sluoksnis formuojasi dėl trinties batuose. Įtakos gali turėti ir viršsvoris ar net pernelyg dažnas odos šlifavimas pemza.
„Pirmiausia, norint, kad procesas būtų greitesnis ir paprastesnis, turime gerai išmirkyti kojas vandens vonelėje. Ją galite pasiruošti namuose, naudodami eterinius aliejus. Puikiai tinka arbatmedis ar eukaliptas, jie gaivina ir dezinfekuoja.
Taip pat nepamirškite jūros druskos, kuri taip pat turi dezinfekavimo savybių ir kartu atpalaiduoja pavargusias pėdas. Palaikykite pėdas vandenyje bent 10-15 minučių, tada, gerai nusausinę pėdas, su pemza arba specialiu skustuku pašalinkite negyvos suragėjusios odos ląsteles.
Skustuką naudokite tik itin suragėjusiai odai, kuriai pemzos jau neužtenka. Atkreipkite dėmesį, kad kulnams šveisti netinka metalinių ar aštrių paviršių naminės dildės. Jomis galima ne tik traumuoti odą, bet ir priversti ją vis labiau ragėti“,– pataria specialistė.
Greitas ir paprastas pedikiūras
Įaugę nagai ne vieno žmogaus kasdieninė problema, tai paprastai atsitinka ne tik dėl netinkamos avalynės, bet ir dėl netinkamo nagų kirpimo.
„Kojų nagus reikėtų kirpti bent kartą per mėnesį, tačiau labai svarbu tai daryti teisingai, kitaip nagai nuolat įauginės ir kels didelių problemų.
Nagą reikia kirpti tiesiai, jo neapvalinant, kad nago kraštai neįaugtų į pirštą. Jei pastebėjote, kad nagai dažnai įauga, geriau kreipkitės į specialistą, kuris apžiūrės jūsų kojų nagus ir patars, kaip spręsti problemą, parodys, kaip teisingai kirpti. Laiku nesutvarkius nagų, įaugusio nago vieta gali supūliuoti, skaudėti – tai apsunkins vaikščiojimą, kels didelį diskomfortą“, – sako vaistininkė.
Nepamirškite kojų kremo
Veido, rankų odą esame įpratę drėkinti ir maitinti. Pėdos – ne išimtis. Tik maitinama ir drėkinama pėdų oda atrodys graži ir sveika, todėl po vonios ar dušo procedūrų palepinkite savo pėdas kremu ar specialia kauke.
„Rinkdamiesi kremą pėdų odai, atkreipkite dėmesį į jo sudėtį. Vasarą mūsų pėdoms reikia drėkinimo, tad jeigu pėdų oda išsausėjusi, tam labiausiai tinka tokie natūralūs drėkinamieji ingredientai, kaip šlapalas.
Šlapalas turi dvejopą poveikį – visų pirma jis turi stiprių antibakterinių savybių, todėl itin tinka karštomis vasaros dienomis, kai pėdos smarkiai prakaituoja. Taip pat šlapalas skatina gijimą, todėl padės greičiau užgyti įvairiems įtrūkimams ant suskeldėjusių kulnų. Tai – puiki prevencija prieš pėdų grybelį, kuris atsiranda tada, kai yra negydomi įvairūs odos įtrūkimai“, – sako vaistininkė.
Kasdienei pėdų odos priežiūrai tinka kremai su įvairiais aliejais, pvz., kokosų, kurie drėkina ir minkština odą. Lengviau pašalinti suragėjusias odos ląsteles padeda priemonės su salicilo ir pieno rūgštimis, kurios minkština sukietėjimus. Pėdų priežiūrą palengvinsite karts nuo karto jas palepindami ir kaukėmis, kurios gali turėti šveičiamųjų, maitinamųjų ar drėkinamųjų savybių.
Į kovą su pėdų grybeliu
Dar viena problema, kuri ne tik nepuošia pėdų ir nagų, bet gali ir stipriai juos pažeisti – pėdų grybelis. Tai dažna problema, nebūtinai reiškianti, kad žmogus nepaiso higienos. Pasigauti pėdų grybelį galima viešose erdvėse: sporto salėse, baseinuose ir pirtyse.
Susirūpinti reikėtų pradėjus pleiskanoti pėdų odai, tarpupirščiuose atsiradus įtrūkimų ir paraudimų – tai dažniausiai yra pirmieji pėdų grybelio simptomai. Taip pat gali pradėti niežtėti pėdas, atsirasti deginimo jausmas. Tačiau vaistininkė sako, jog grybelį išgydyti nesudėtinga – tereikia pasirinkti tinkamą priemonę ir kuo anksčiau pradėti gydymą.
„Ieškokite tepalo, kurio sudėtyje yra terbinafino hidrochlorido. Tai veiklioji medžiaga, kuri veiksmingai išgydo grybelį.
Naudokite jį kartą per dieną ant sausos ir švarios odos. Geriausiai po dušo – vakare prieš einant miegoti. Patepkite ir palaukite, kol kremas susigers. Po savaitės pėdų grybelio turėtų nebelikti.
Tačiau svarbu pėdų pradėti grybelį gydyti kuo anksčiau, kad gydymas būtų trumpesnis ir nespėtumėte užkrėsti kitų šeimos narių“, – pataria vaistininkė.
Pėdų grybelio prevencijai BENU vaistininkė I. Kolomyjskė primena prie baseinų, pirtyse, sporto klubų dušuose avėti gumines šlepetes. Užkirtus kelią pėdų grybeliui ir tinkamai rūpinantis pėdų oda, vasarą drąsiai galėsite avėti atviras basutes ir basomis lakstyti po pievas ar pajūrio kopas.
pėdoshigiena^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.