Ryžtis išpildyti šią svajonę Vaivą paskatino pasaulį drebinę neramumai – koronaviruso pandemija, o vėliau – Rusijos pradėtas karas Ukrainoje. Tai stipriai paveikė jos psichologę būseną.
„Daugelis jaunų žmonių gal nelabai supranta, nes jie žino, kad anksčiau ar vėliau visa tai baigsis ir jie dar turės gabalą gyvenimo.
Mūsų atveju viskas kiek kitaip. Tas eskaluojamas nerimas ir kasdien per televiziją girdimos naujienos labai veikia psichologinę būseną. Negatyvo yra per daug. Tai ypač pasijunta išvykus svetur“, – atvirai kalbėjo ji.
Kai su Vaiva susisiekėme, mūsų šalyje siautė žvarbus vėjas ir vyravo dargana. Viena garsiausių Lietuvos astrologių su šypsena pasakojo apie tai girdėjusi iš dukros, kuri šiuo metu prižiūri parduodamą Vaivos namą Vilniuje. Vaiva tądien džiaugėsi, kad Graikijoje termometrų stulpeliai rodo bemaž 20 laipsnių šilumos.
– Ar nepasiilgstate namų?
– Visai nepasiilgstu. Kalėdoms ir Kūčioms buvau grįžusi į Lietuvą, bet čia važiavau tik dėl savo vaikų ir anūkės. Pati stebiuosi, kad nesiilgiu savo gimtinės. Paskutiniais mėnesiais, kai buvome Lietuvoje, buvo labai mažai saulės, o man jos reikia.
Jaučiausi prastai, sirgau depresija. Ir dabar, būdama Graikijoje, pastebiu, kad žmonės, kurie prastai jaučiasi be saulės ir gerų orų, keletui mėnesių išsinuomoja būstą svetur.
– Užsiminėte, kad sirgote depresija. Kaip tuo metu jautėtės ir kas padėjo iš jos išbristi?
– Depresija – sąlyginis, dabar madingas savijautą išreiškiantis pavadinimas. Tiesiog visus dėl koronaviruso buvusius karantinus sėdėjome namuose, išeiti niekur nebuvo galima. Pakeičiau aplinką, ir viskas kaipmat praėjo.
– Išgyvenate pokyčių metą – nuomai Graikijoje įsigijote trijų kambarių butą, o sau išsinuomojote namą. Ar ilgai brandinote šią mintį?
– Visada galvojau, kad kai išeisiu į pensiją, gal man pavyks pagyventi ten, kur visus metus šilta.
Svarsčiau apie Ispaniją ar Australiją, nes ten yra giminių, tačiau ši šalis pasirodė esanti per toli nuo Lietuvos. Taip atsitiko, kad su vyru atsidūrėme Graikijoje ir labai tuo džiaugiamės.
– Kodėl būtent Graikija?
– Sutikau draugę žurnalistę, kuri jau kelerius metus važinėja pas čia gyvenančią savo draugę Daivą, padedančią čia įsikurti. Daiva – meilės emigrantė, 25 metus ištekėjusi už graiko, puikiai kalba graikiškai ir daugeliu kitų kalbų.
Būtent ji ir pasiūlė mano draugei žurnalistei, kuri tuo metu išgyveno santykių krizę, atvykti pas ją pailsėti viloje ant jūros kranto. Pabuvo ji Graikijoje porą mėnesių ir, pamačiusi mano savijautą, pasiūlė su ja susisiekti ir pasikalbėti. Taip ir padariau.
– Kaip atrodė pažintis su Graikija?
– Aš tikiu likimu. Mano darbas toks, kad juo ir turėčiau tikėti. Esu fatalistė ir visuomet žiūriu į ženklus.
Kai su vyru ir anūke mėnesiui atvykome į Graikiją, už 400 eurų išsinuomojome namelį. Mums taip patiko, kad bandžiau prasitęsti nuomą. Deja, tuomet man pasakė, kad to padaryti galimybės nėra – namą buvo rezervavę kiti žmonės, kurie čia apsistoja metai iš metų.
Tačiau likus trims paroms iki išvykimo atėjo šeimininkė ir pasakė, kad šis mūsų namelis vis dėlto laisvas, – buvę nuomininkai įsigijo namą ir, jei norime, galime jį išsinuomoti net ir metams. Taip ir padarėme – už 3500 eurų mes jį išsinuomojome metams.
– Ar atsivežėte daug daiktų?
– Atostogų atskridome vos su keliais lagaminais. Kai supratome, kad mums čia patinka ir liksime metams, Daiva, kuri rūpinosi mūsų viešnage, mums buvo paruošusi būtiniausius daiktus. Atsivežti tereikėjo lengvesnių ir šiltesnių drabužių, o ko trūko – nusipirkome.
– Kokia buvo dukros ir anūkių reakcija, kai pasakėte, kad išsikraustote svetur?
– Dukra mus labai palaikė. Kadangi jai 41 metai, ji supranta, kad mama gali šiek tiek „pamandravoti“ ir pakeisti aplinką. Ji visuomet palaiko mano sprendimus. Mažosios anūkės labai išgyveno, kaip čia mūsų nebus.
– O vyras Gaudentas – teko jį įkalbinėti ar priešingai – jis buvo viso to iniciatorius?
– Gaudentas galvojo likti su vaikais Lietuvoje, nes čia darbas, o aš brandinau mintį pabūti šiek tiek viena. Buvome iš Graikijos grįžę, kad parvežtume anūkę į mokyklą, o aš ruošiausi išvykti viena. Tačiau likus porai savaičių iki mano išvykimo Gaudentas neteko darbo.
Tai buvo dar vienas signalas, kad turime išvykti kartu.
Dabar galiu pripažinti, kad su vyru esame visiškoje komforto zonoje. Tikimės, kad Gaudentas čia ras nuolatinį darbą, nors žiemą tai padaryti sudėtinga. Taip pat abu intensyviai mokomės graikų kalbą – manome, kad atvykus gyventi į svečią šalį tai padaryti privalu.
– Gaudentas šioje šalyje taip pat įsigijo butą. Kodėl ten neapsistojate?
– Jis pardavė savo butą Vilniuje ir nusprendė įsigyti nekilnojamojo turto Graikijoje. Butas ten dar neparuoštas gyventi, vyksta statybos. Avansas sumokėtas ir laukiame, kada bus galima jį nuomoti.
– Butą planuojate nuomoti, o gyventi norisi name. Kodėl?
– Butas yra fantastiškoje vietoje, kelios minutės iki jūros. Jis trijų kambarių – su dviem miegamaisiais, bendra didele erdve su židiniu, virtuve, balkonėliu, nors ir pirmas aukštas. Tačiau tiek metų pragyvenus nuosavame name norisi šalia būsto savo erdvės – kiemo, medžių. Butas visai netoli mūsų gyvenamosios vietos – vos už 18 kilometrų.
Visą tekstą apie astrologės kasdienybę Graikijoje ir planuotas skyrybas skaitykite naujausiame „Lietuvos ryto“ žurnale „Stilius“.