Butano karalius savo žmoną įsimylėjo, kai jai buvo 7-eri

2016 m. balandžio 22 d. 13:35
Bene garsiausia pasaulio pora princas Williamas ir Kembridžo kunigaikštienė Catherine praėjusią savaitę lankėsi Butane, todėl pasaulis vėl aptarinėjo jauniausią pasaulio karalienę Jetsun Pemą ir lygino ją su stilingąja Catherine.
Daugiau nuotraukų (11)
Maža Butano Karalystė įsikūrusi tarp Indijos ir Kinijos. Uždara valstybė pasaulį žavi ne tik savo gamta, bet ir gražia karalių meilės istorija, rašo žurnalas „Stilius“.
Butano karalienė Jetsun Pema – vos 25-erių. Šią nekilmingą moterį prieš keletą metų vedė dešimčia metų už ją vyresnis Butano karalius Jigme Khesaras Namgyelas Wangchuckas. Prieš keletą mėnesių jie susilaukė pirmagimio – sūnaus.
Jetsun Pema – jauniausia karalienė pasaulyje. Gražioji karalienė neretai vadinama Himalajų Catherine Middleton.
Jetsun gimė penkių vaikų šeimoje. Jos tėvas – nacionalinių oro linijų pilotas. Tiesa, skelbiama, kad jis – netikras buvusios Butano karalienės brolis. O jos mama kilusi iš seniausios kilmingos Butano šeimos ir yra Butano princo krikštamotė.
Vyresnioji Jetsun sesuo Yeatso Lhamo yra ištekėjusi už Butano karaliaus brolio princo Jigme Dorjio Wangchucko.
Jetsun gimė Butano sostinėje Timpu, o mokslus baigė Indijos pensione. Čia ji ne tik puikiai mokėsi, bet ir buvo aktyvi sportininkė. Ji mėgo žaisti krepšinį (buvo mokyklos komandos kapitonė), laisvalaikiu piešdavo ir lankė šokių būrelius.
Jetsun ne kartą laimėjo raiškiojo skaitymo konkursus. Ji puikiai kalba hindi, anglų, Butano nacionaline kalbomis.
Vėliau ji studijavo Jungtinėje Karalystėje, kur gilinosi į tarptautinius santykius, psichologiją ir meno istoriją.
Tačiau studijas teko nutraukti, mat būdama 21-erių susižadėjo su Butano karaliumi.
Butano karalius ją įsimylėjo jau per pirmąjį jų susitikimą šeimai iškylaujant Timpu. Tuomet jai tebuvo septyneri, o būsimam karaliui – 17-a.
Tuomet savo draugams Jigme Khesaras Namgyelas Wangchuckas pasakojo, kad jis priklaupė priešais mergaitę ant kelių ir pasakė: „Kai tu užaugsi ir jei aš būsiu laisvas, nevedęs ir tu būsi laisva, norėčiau, kad taptum mano žmona, tikėdamasis, kad jausi tą patį, ką aš.“
Karaliumi Jigme Khesaras Namgyelas Wangchuckas tapo prieš aštuonerius metus. Jis gimė 1980 metų vasario mėnesį ir buvo pirmasis karaliaus Jigme Singye Wangchucko sūnus.
Jigme Singye Wangchuckas yra vedęs keturias seseris, nes niekaip negalėjo apsispręsti dėl kurios nors vienos.
Nepaisant to arba būtent dėl to liaudis mylėjo savo karalių kaip Dievą.
Iki septintojo dešimtmečio šalyje nebuvo mokyklų, ligoninių, gatvių, valiutos, elektros energijos, policijos ir teismų, jokių diplomatinių ryšių su užsienio šalimis.
Žmonės vertėsi žemdirbyste, augino javus. Gyventojai po Butaną keliaudavo pėsčiomis arba arkliais. Pirmieji turistai šalį pasiekė tik 1974 metais. Iki tol Butanas neįsileisdavo prašalaičių.
Jaunasis princas Jigme Khesaras Namgyelas Wangchuckas išsilavinimą gavo Vakaruose – jis mokėsi Oksfordo universitete. Princas pasirinko politiką ir tarptautinius santykius.
Baigęs Oksfordo universitetą, į namus jis parsivežė šiuolaikinių idėjų.
Nuo to laiko Butane daug kas pasikeitė. 1999 metais transliacijas pradėjo vietos televizija. Iš pradžių per dieną buvo rodoma tik valandos trukmės programa.
Dabar žiūrovai gali rinktis net iš 46 televizijos kanalų – nuo CNN iki MTV. O viena populiariausių televizijos laidų – „Butanas ieško superžvaigždės“.
Netrukus Butano Karalystėje atsirado internetas, o nuo 2003-iųjų veikia mobiliojo ryšio tinklas.
Jigme Khesaro Namgyelo Wangchucko tėvui atsisakius sosto, nuo 2008-ųjų lemiamas žodis priklauso jaunajam valdovui.
Jo valdomos karalystės svarbiausias tikslas – bendra nacionalinė laimė. Bet tikrai ne visi žmonės patenkinti gyvenimu šioje šalyje, kurią jie vadina Drakono žeme.
Didžioji dalis Butano vis dar turi apsieiti be elektros energijos, trūksta gydytojų ir greitosios pagalbos automobilių.
Darbe ir lankydamiesi įvairiose žinybose žmonės privalo vilkėti nacionalinius drabužius. Bet vakarais diskotekose jaunimas šėlsta segėdamas trumpus sijonėlius ir mūvėdamas džinsus.
Butane galioja griežčiausias pasaulyje įstatymas prieš rūkymą – rūkyti draudžiama visose viešosiose vietose. Bet Butano karaliaus draugai praneša, kad jis kartais pasimėgauja cigarete.
Butano karalius įsikūręs už miesto, baltame mediniame name – kukliame vienaaukščiame statinyje mažyčiais langais. Bet viduje galima išvysti didelių Elvio Presley plakatų – karalius yra didelis šio atlikėjo gerbėjas.
Karaliui patinka krepšinis, jis kolekcionuoja kino kameras.
„Jis itin mėgsta klasikinius filmus, ypač kino juostą „Gyvenimas yra gražus“, – sakė ilgametė karaliaus draugė iš Bankoko (Tailandas) Kornchanok Bhitakburi.
Jie nuolat kalbasi telefonu, kartą per metus Kornchanok aplanko mėlynojo kraujo turintį draugą.
Tailandietė buvo pirmoji, kuri sužinojo apie Butano karaliaus vestuves. K.Bhitakburi sulaukė skambučio iš asmeninio karaliaus sekretoriaus. Jis teiravosi, ar Tailande yra gerų kirpėjų ir stilistų.
Gegužę nedidelė delegacija iš Tailando lankėsi mediniame Butano valdovo name.
Beveik dvi dienas karalius Jigme ir jo išrinktoji Jetsun matavosi drabužius ir derino šukuosenas.
Pora susituokė 2011 metų spalio 13-ąją. Jungtuvių iškilmės vyko viename seniausių Butano vienuolynų ir prasidėjo lygiai 8 val. 20 min. – karališkosios šeimos astrologų nustatytu laiku.
Karalius, apsisiautęs karališkąja geltona mantija, įžengė į senojoje sostinėje Punakoje esančio vienuolyno kiemą ir užlipo aukštais jo laiptais.
Po kelių minučių raudonais drabužiais vilkinčių vienuolių ir vėliavnešių procesijos pabaigoje per medinį tiltą virš plačios mėlynos upės vienuolyno papėdėje atvyko ir Jetsun Pema.
Jau vienuolyno viduje vyriausiasis šalies dvasininkas Je Khenpas atliko poros apvalymo apeigas. O pasikeitus dovanomis nuotaka nedrąsiai prisiartino prie karaliaus sosto su aukso taure, pripildyta amritos – amžinojo gyvenimo nektaro.
Juodu drauge palaikė taurę, o tada karalius išgėrė iš jos amritą. Jetsun netrukus buvo uždėta karūna ir ji, skambant tradicinei budistų vienuolių muzikai, užėmė vietą šalia karaliaus.
Kitą dieną pora grįžo į sostinę Timpu, kur šventė tris dienas.
Paparacų joje buvo nedaug, nes į Butaną ne taip paprasta patekti. Karalystė išsidėsčiusi aukštai kalnuose.
Butanas turi mažytį oro uostą ir valstybinę oro bendrovę, kurios visas turtas – du lėktuvai.
Pasaulyje yra tik aštuoni pilotai, galintys nusileisti šioje šalyje: reikia išskirtinių gebėjimų ir specialios licencijos, nes lėktuvo tupdymas tolygus slalomui snieguotomis kalnų viršūnėmis.
Butano gyventojai įsitikinę, kad Jetsun – puiki karaliaus žmona. Ji seniai lydi valdovą kelionėse po šalį – ir moderniu karališkuoju visureigiu, ir pėsčiomis. Pastarasis kelionės būdas Butano karaliui patinka labiausiai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.