Ugnei ir Mindaugui Katelynams dukros gimimas suteikė pilnatvę

2016 m. vasario 29 d. 15:07
Indrė Greizaitė („Lietuvos rytas“)
Vos tik krepšininko Mindaugo Katelyno (32 m.) žmona Ugnė Katelynienė (24 m.) sužinojo, kad pasaulį netrukus išvys jųdviejų kūdikis, galvoje ėmė kirbėti mintys – kaip vaiko auginimą suderinti su mėgstamu darbu.
Daugiau nuotraukų (10)
Mėgaudamasi nėštumo laikotarpiu Ugnė jau žinojo, kad ji nebus iš tų mamų, kurios nuo pečių nusimeta visus darbus, atsiduoda į vyro rankas ir dvejus metus neiškiša nosies iš namų, rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“.
„Tuo metu man galvoje buvo viena mintis: aš jauna ir noriu daug veiklos“.
„Suvokiau, kad vaikas niekam netrukdo. Jeigu moteris nenori sėdėti namie – niekas jos ir neprivers“, – įsitikinusi Ugnė.
Ji visada domėjosi sveiku gyvenimo būdu. Moteris ne tik nuolat skaito, analizuoja anglišką literatūrą, bet tai išbando ir praktiškai – kurį laiką profesionaliai sportavo, o prieš trejus metus Kaune vykusiame atvirajame Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos čempionate pasipuošė „fitness bikini“ kategorijos sidabro medaliu.
Mindaugas – krepšininkas, jis lygiai taip pat domisi sveika mityba ir mėgsta pasisukinėti virtuvėje vis eksperimentuodamas, bandydamas atrasti skanių ir sveikų patiekalų.
„Visada būdavo moterų, kurios domėdavosi sveika gyvensena ir manęs klausdavo patarimų. Niekada neatsisakydavau jų duoti. Esu išbandžiusi daug ką.
Patariu tik tai, kuo pati esu šventai įsitikinusi“, – pasakojo moteris.
Todėl Ugnei nėštumas buvo tarsi spyris, kaip savo gyvenimo būdą paversti įdomiu, visiems prieinamu verslu. Ji kūrė planus ir idėjas. Ir įgyvendino svajonę – Ugnė su Mindaugu įkūrė verslą, kurį pavadino „7 Pack“. Tai interneto platformoje užsakomi sveiko maisto ruošiniai visai dienai.
„Pasaulinė tendencija yra tokia, kad žmonės neturi laiko, skuba ir nuolat varsto greitojo maisto restoranų duris. Aš pati, prieš gimstant vaikui, dirbau darbą biure ir niekada neturėdavau laiko tinkamai valgyti. Lankydavausi kavinėse, restoranuose, bet pietų metu tai užimdavo nemažai laiko. Niekuomet negali žinoti, ką tiksliai valgai, ir dažniausiai tai nebūna sveikas maistas“, – kalbėjo U.Katelynienė.
Kol ruošdavosi varžyboms, moteris intensyviai sportuodavo, nemažą dalį dienos prastovėdavo prie puodų, nes tik tokiu atveju galėdavo užsitikrinti, kad sporto salėje liejamas prakaitas nenueis veltui ir duos realių rezultatų.
– Į interneto puslapį suvedus savo duomenis ir norimus tikslus, asmeniškai pateikiami sveiki maisto ruošiniai. Papasakokite, kaip viskas vyksta.
– Turime visą komandą: virtuvės vadovas yra atsakingas, kad maisto produktai derėtų, patraukliai atrodytų, patiekalai būtų skanūs. Dietologė atsakinga už maisto teikiamą naudą, reikiamą kaloringumą. Aš daugiausia laiko praleidžiu rūpindamasi maisto produktų derinimu, estetika, įdomesnių receptų ieškojimu, išbandymu, taip pat klientų paieškos, bendradarbiavimo galimybėmis. Žinoma, didžiausias krūvis ir atsakomybė tenka vyrui.
Net namie su juo kartu išbandome visus maisto ruošinius, žiūrime, kaip jie veikia, ką dar reikia tobulinti. Tai nesibaigiantis kiekvienos dienos procesas.
Norimą ruošinį reikėtų užsisakyti maždaug prieš parą. Maistas gaminamas anksti rytą ir tą patį rytą išvežiojamas. Pateikiamas šaltkrepšyje, kurį klientas gali pasiimti su savimi ir visą dieną, būnant darbe ar kur kitur, maistas saugiai stovi ir tik kada užsinori – tada ir valgai. Tokių paslaugų neteikiame tik savaitgaliais, nes tada namuose turi karaliauti namų valgis, galų gale galima ir pasilepinti, žmonės turi daugiau laiko.
– Iš viso siūlomi septyni maisto ruošiniai. Kuo skiriasi pirmasis maisto ruošinys nuo septintojo?
– Pirmajame yra mažiausia – 1260 kalorijų norma ir pateikiama mažiausiai porcijų: tik pusryčiai, pietūs ir vakarienė. O štai septintajame ruošinyje net 3560 kalorijų ir jis skirtas žmonėms, norintiems priaugti svorio, intensyviai sportuojantiems. Vidutinis, optimaliausias siūlomas ruošinys – apie 2000 kalorijų.
– Nustatote ir tinkamą laiką, kada žmogui valgyti paruoštą maistą. Toks režimas ne vienam tampa iššūkiu. Iš kur tam pasisemti paskatų?
– Kaip tik tai, kad žmogus rytą gauna visą maisto davinį atskiromis porcijomis, jį apsisaugo nuo galvojimo, ką valgyti. Jautiesi ramus, nes tavo mityba subalansuota, maistas jau paruoštas ir supakuotas, nesijauti alkanas, tereikia pasiimti. Maistas subalansuotas taip, kad pirmojoje dienos pusėje gaunama daugiau angliavandenių, antrojoje – daugiau baltymų.
– Jūsų teikiamuose ruošiniuose yra ir saldumynų. Vis dėlto leidžiate pasilepinti.
– Taip, dėl to, kad žmogaus tokia prigimtis. Ir čia nieko bloga. Jis mažai turi kantrybės, neišlaukia, jam pabosta. Norisi bent mažyčio malonumo. Bandome ieškoti, kaip saldų maistą paruošti iš sveikų produktų. Tai gali būti blyneliai, bet jie sveiki – nėra kvietinių miltų, cukraus. Galima drąsiai valgyti.
– Turite virėjų, dietologą. Galbūt atsiradus šiam verslui mažiau gaminate šeimai?
– Virtuvė mums – atsipalaidavimo būdas. Žinoma, mažiau gaminame, tačiau mėgstame išbandyti naujoves. Gaminti mėgsta ir vyras. Jam įdomu ne tik skonis, bet ir kaip atrodo lėkštė. Būna, kad grįžtu namo, o jis stovi prie puodų. Bet tai nėra mūsų kasdienybė ir jokiu būdu ne rutina.
Pas mus šaldytuve labai daug daržovių, šaldiklis pilnas uogų, yra ir mėsos, šiek tiek rūgščių pieno produktų. Taip pat „7 Pack“ maisto ruošiniai. Namuose picos ir tortai – reti svečiai.
– Prieš keturis mėnesius pagimdėte dukterį Ūlą. Tikriausiai, kaip ir visos moterys, kovojote su priaugtais nereikalingais kilogramais. Kaip pavyko jų atsikratyti?
– Buvau priaugusi, ir labai nemažai – 18 kilogramų. Visą nėštumo laikotarpį dirbau ir spėdavau per dieną pavalgyti tik du kartus. Tuomet prisivalgydavau iki soties.
Pirmąją nėštumo pusę priaugau daugiau, antrąją valgiau „7 Pack“ maisto ruošinius ir jaučiausi puikiai. Nors pati seniai domiuosi mityba, man ne gėda prisipažinti, kad nėštumo laikotarpiu lankiausi ir pas dietologę. Ji patarė, kiek ir kokį maistą man reikėtų valgyti, ir ramiai jos klausiausi. Žinoma, rėmiausi ir savo žiniomis, kartais leisdavau sau pasilepinti.
Dukrytei jau keturi mėnesiai, bet vis dar turėčiau, ką patobulinti. Štai neseniai pradėjau sportuoti.
– Ką patartumėte moterims, kurios vos tik susilaukusios vaiko puola į paniką, nes nori kuo greičiau būti lieknos?
– Neagituoju, bet rekomenduoju pasikonsultuoti su dietologe. Nežiūrėti į drauges, kurios galbūt greičiau numetė kilogramus, arba į žinomas moteris, kurios patiria spaudimą iš aplinkos, – jos priverstos kuo greičiau susigrąžinti formas. Nereikia lygiuotis. Gal tai sakyti lengviau nei padaryti, bet reikėtų mažiau stresuoti. O tada ir vaikas ramesnis, ir mama, ir tie kilogramai nepastebimai ištirpsta.
– Nejaugi pagimdžiusi nejautėte jokio spaudimo iš kitų, nenorėjote kuo greičiau būti lieknesnė?
– Man pasisekė, nes mano vyras nėra iš tų, kuriems patinka itin lieknos moterys. Iš jo jokio spaudimo nepatyriau. Jis man kaip tik padėjo nejausti jokios įtampos! Vienintelis spaudimas buvo spinta. Aišku, kad norisi tilpti į visus gražius drabužius, bet nereikia to sureikšminti. Manau, kad pirmaisiais mėnesiais po gimdymo svarbiausia, kaip jaučiasi tavo vaikas, o ne tai, kaip tu atrodai.
– Mamos mėgsta lepinti vaikus, duodamos valgyti tai, ko tik širdis geidžia. Koks jūsų požiūris šiuo klausimu?
– Aišku, kad Ūlai duosiu viską, bet daugiau iš sveikų produktų. Pažįstu mamų, kurios nesusitvarko su vaikais: sako, kad jie nevalgo arba valgo vien skrudintas bulvytes ir duonytę. Bet man atrodo, kad mažas vaikas – tėvų elgesio atspindys ir nelabai suvokia, kas jam geriausia. Kaip tėvai nuteiks vaiką, taip ir bus. Dažnai sakoma: „Duosiu tau brokolį, tu pakentėk, paskui gausi saldainį.“ Tad tas vaikas žino, jog brokolis yra blogai ir jis dabar turi kentėti dėl to, kad gautų apdovanojimą. Nereikia vaiko nuteikti, o duoti valgyti tai, kas skanu ir sveika, ir jam tai pabrėžti. Stengsiuosi, kad būtent taip valgytų Ūla.
– Kokie jaunos mamos privalumai?
– Aš jų randu labai daug. Mes su vyru pažįstame vienas kitą septynerius metus – tai brandūs santykiai. Kitu atveju gal ir nebūčiau taip greitai puolusi kurti šeimos. Aišku, svarsčiau, kaip keisis karjeros planai, daugės atsakomybės. Bet tam suvokti turėjau laiko. Ir galiausiai supratau, kad motinystė tikrai niekam netrukdo. Juk galima poroje labai gražiai susitarti. Pavyzdžiui, kol mes šiuo metu kalbamės, dukrą prižiūri Mindaugas.
Žinoma, noriu kuo greičiau grįžti namo, nes pasiilgstu vaiko, bet neatmetu galimybės savęs įprasminti darbuose.
Visos mamos man pritartų, kad kuo daugiau darai, tuo daugiau ir padarai.
Svarbiausia į iškylančius sunkumus žiūrėti kaip į iššūkius, o ne kaip į trukdžius.
– Ar pavadintumėte save su Mindaugu tobulais tėvais?
– Vyras su tėvystės pareigomis puikiai tvarkosi. Ūla labai rami mergaitė, kaip ir Mindaugas. Jis nebijo vaikų, jeigu reikia – visus reikalus sutvarko. Juos abu sieja nuostabus ryšys. Jei juos palieku, žinau, kad greičiausiai abu miegos. Ūla su Mindaugu atsigula ir greitai užmiega. Atsiradus Ūlai mūsų šeimoje atsirado pilnatvė. Vis dar pakalbame, ką veikėme be jos? Abu stengiamės nematyti problemų ten, kur jų nėra. Nesistengiame būti tobuli tėvai, nes tiesiog nėra tobulos mamos ir tobulo tėvo. Galbūt abu nepraleidžiame namie dvidešimt keturių valandų per parą, bet esame laimingi, nes save išreiškiame. Tai labai svarbu tiek man, tiek vyrui, tiek vaikui – visi jaučiamės ramūs ir laimingi, nes darome tai, kas mums patinka.
laimėMeilėUgnė Katelynienė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.