„Labai džiugu, kad turime tokią gražią tradiciją kiekvienais metais susirinkti čia ir aptarti mums aktualius klausimus. Tikiuosi, kad šią tradiciją tęsime ir bendrausime ne vienerius metus“, – sveikinimo kalboje pasidžiaugė konferenciją moderavusi Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.
„Neįgaliųjų sporte esame nuveikę labai nemažai gerų darbų, pažįstu ne vieną neįgaliųjų sporto atstovą, galiu pasakyti, kad tie žmonės yra labai užsispyrę, atsidavę savo darbui.
Tai, ką jūs darote ir ką esate iškovoję, yra labai daug. Noriu jums labai padėkoti, linkiu jums nesustoti daryti to, ką jūs darote, nes tai yra labai svarbu visai Lietuvai ir mūsų bendruomenei“, – tęsė ji.
Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas doc. dr. Kęstutis Skučas vylėsi, kad permainos Lietuvos vykdomojoje ir atstovaujamoje valdžioje taip pat įpūs ir teigiamų permainų vėjų šalies neįgaliųjų sporto judėjime.
„Noriu pasidžiaugti ta galimybe, kurią mes turime kiekvienais metais, čia, Seime, pristatyti savo aktualijas. Mes čia susirenkame ne tik kalbėti apie problemas, bet ir apie teigiamus dalykus, jų yra labai daug.
Jaučiame palaikymą neįgaliųjų sportui, be jo mums būtų labai sunku. Tai jau ketvirti metai iš eilės, kai mes susirenkame į panašią konferenciją Seime. Tikimės, kad artėjantys metai bus darbingi, sėkmingi, to noriu mums visiems palinkėti“, – samprotavo K.Skučas.
Konferencijos metu Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas skaitė pranešimą „Asmenų su negalia sportinės veiklos aktualijos, problemos ir plėtros Lietuvoje galimybės ir perspektyvos“.
K.Skučas nušvietė neįgaliųjų judėjimo problemas, aktualijas bei naujai Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkei plačiau papasakojo apie ne tik Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos, bet ir apskritai Lietuvos neįgaliųjų sporto veiklas bei situaciją.
Pranešimus konferencijos metu taip pat skaitė ir Lietuvos Neįgaliųjų sporto ir dienos užimtumo klubo „Draugystė“ prezidentė Janina Povilaitytė, kuri kalbėjo apie neįgaliųjų sporto klubų ypatumus, problemas bei galimybes, o LSU rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė pristatė pranešimą apie neįgaliųjų sporto trenerių ir specialistų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo gaires bei galimybes.
„Labai džiaugiuosi, kad šioje konferencijoje dalyvavo Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Labai tikiuosi, kad šis dėmesys išliks ir visus artėjančius metus“, – pranešimo pabaigoje teigė ji.
Konferencijoje taip pat aktyviai dalyvavo ir aktualius klausimus bei problemas kėlė Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto prezidentas Zenonas Misiūnas, Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė, organizacijos „Plaukimas visiems“ vadovas Germanas Čepas, Lietuvos triračių sporto asociacijos prezidentė Aušra Kriškoviecienė bei kiti Lietuvos neįgaliųjų sportui prijaučiantys asmenys.
Diskusijose problemas išklausė ir Seimo narė Ingrida Braziulienė.
„Didelis ačiū, kad jūs taip atvirai šiandien kalbate. Šią žinutę aš parsinešiu į komitetą, perduosiu kolegoms ką šiandien girdėjau, tų problemų yra daug, kažkaip jas reiktų sistemingai pradėti taisyti“, – kalbėjo ji.
Apie didesnį dėmesį problemoms prakalbo ir L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė, kuri konferencijos metu žadėjo, kad jau artimiausiu metu ji žada kviesti į diskusijas ne tik neįgaliųjų sporto judėjimo narius, bet ir Lietuvos savivaldybių atstovus.
„Labai smagu, kad Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkės toks geras požiūris. Jaučiame jos didelę energiją ir norą daryti teigiamus pokyčius“, – samprotavo Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas K.Skučas.