Taip LSU Sporto ir turizmo vadybos studijų programos studentai, besimokantys modulį „International Sport Management“, turėjo galimybę ne tik susipažinti su studijomis JAV, bet ir semtis patirties iš sporto vadybos specialistų, dirbančių Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), Aukščiausioje beisbolo lygoje (MLB) ir Moterų nacionalinėje krepšinio asociacijoje (WNBA).
„Atvykus į JAV kelias dienas atrodė, kad esame sapne, – išvykos pradžią prisiminė LSU Sporto ir turizmo vadybos studijų programos studentė Elzė Alesin. – Pirmiausia laiką leidome Kortlando universitete, kuris yra lyg mažas miestelis su bendrabučiais, bibliotekomis, laboratorijomis, vaikų darželiu, kavinėmis, sporto salėmis ir kita infrastruktūra.
Po kelių Kortlande praleistų dienų laukė kelionė į Niujorką, kur mus pasitiko dangoraižiai, geltoni taksi automobiliai, mokykliniai autobusai ir vietovės, į kurias žiūrint prisimeni kiekvieną matytą serialą ar filmą.
Labiausiai nustebino aplankyti WNBA, NBA ir MLB būstinės, kur turėjome galimybę pabendrauti su ten dirbančiais komunikacijos ir rinkodaros atstovais.
Man, kaip būsimai sporto vadybininkei, besidominčiai įvairiomis sporto šakomis, buvo labai įdomu sužinoti įvairių profesionalų darbo detalių.
Be prasmingų vadybinių patirčių, pamatėme ir pagrindinį NBA trofėjų, o laukdami lifto būstinėje prasilenkėme su NBA komisaru Adamu Silveriu.“
Bendrakursei antrino ir Sporto ir turizmo vadybos studijų programos studentas Rokas Kelevišius.
„Labiausiai įsiminė apsilankymai NBA ir MLB būstinėse bei susitikimai ir pokalbiai su ten dirbančiais sporto vadybininkais.
Tai galimybė, kuri pasitaiko kartą gyvenime. Neišdildomų įspūdžių paliko ir arenų, kuriose žaidžia NBA, WNBA bei NHL komandos, užkulisiai, kur pamatėme tikrąsias aukščiausio lygio sportininkų kasdienybės erdves.
Pats Niujorkas prieš Kalėdas – bene gražiausias miestas pasaulyje. Ši kelionė tikrai tapo įsimintiniausiu visų studijų metų nuotykiu. LSU dėka patekome į vietas, kuriose darbuojasi aukščiausio lygio sporto vadybos specialistai, ir gavome progą su jais asmeniškai pabendrauti“, – kalbėjo R. Kelevišius.
LSU Sporto ir turizmo vadybos III kurso studentai kasmet turi unikalią galimybę studijuoti modulį „International Sport Management“.
Šis modulis vykdomas bendradarbiaujant su partneriais iš JAMK universiteto Suomijoje ir „SUNY Cortland“ universiteto JAV. Modulį vainikuoja intensyvi studijų savaitė vienoje iš partnerių šalių.
Šiemet net 8 LSU studentai Kortlande dirbo su įvairiomis atvejo analizėmis: gilinosi į piklbolo sporto plėtrą, žiemos ralio organizavimą ir moterų futbolo verslo plėtros galimybes.
Studentai parengė bei pristatė galimus verslo modelius, taip įgydami vertingos vadybinės ir analitinės patirties.
O Niujorke jų laukė įkvepiančios pažintys su sporto industrijos lyderiais. Modulio dalyviai lankėsi NBA ir MLB būstinėse, stebėjo NCAA krepšinio rungtynes „Barclays Center“ arenoje, dalyvavo turuose po garsiuosius „Madison Square Garden“ bei „Chelsea Piers“ sporto ir laisvalaikio centrus.
„Viso semestro studijos nuotoliniu būdu ir intensyvi savaitė JAV studentams suteikė neįkainojamos vadybinės, komandinės bei kultūrinės patirties.
Ši patirtis ne tik praturtino studentus, bet ir suteikė jiems galimybę pažinti globalią sporto industrijos aplinką bei įgyti įgūdžių, kurie svarbūs šiuolaikinėje konkurencingoje darbo rinkoje. LSU skatina studentų tarptautinį tobulėjimą, iš dalies finansuodamas jų kelionės išlaidas“, – teigė Sporto ir turizmo vadybos studijų programos direktorė prof. dr. Irena Valantinė.
Modulį „International Sport Management“ studijavusių studentų teigimu, tokios kelionės jiems padeda atsakyti į klausimą, kokį kelią rinktis baigus studijas.
„Jeigu prieš kelerius metus man kažkas būtų pasakęs, kad turėsiu galimybę turėti tokią įsimintiną ir intensyvią savaitę JAV, būčiau tikrai nusijuokusi.
Mano žiniomis, ne kiekvienas universitetas suteikia galimybę išvykti studentams į užsienį – mano draugai netgi galvojo, kad skrendu atostogauti su šeima.
Per šią išvyką pasisėmiau labai daug profesinės patirties. Ypač domiuosi komunikacija ir socialiniais tinklais, tad iš didelių organizacijų parsivežiau motyvacijos ir naujų žinių apie tam tikras sritis bei įsitikinau, kokios karjeros norėčiau siekti baigusi studijas“, – patirtis apibendrino studentė E. Alesin.
„Ne pirmą kartą dalyvavau projekte, kurį organizuoja Sporto ir turizmo vadybos studijų programa, – tęsė LSU Sporto ir turizmo vadybos studentė. – Per šiuos kelis metus universitete supratau, kad visada verta įsitraukti į įvairius projektus.
Kiekviena tokia kelionė, lydima naujų pažinčių, padeda ne tik ugdyti neatrastus įgūdžius, bet ir apie save sužinoti kažką naujo.“
„Kelionė padėjo praplėsti akiratį ir artimiau susipažinti su sporto vadybos subtilybėmis, pasisemti idėjų, kurias ateityje būtų galima pritaikyti ir Lietuvoje“, – kolegei pritarė R. Kelevišius.