Lietuvai pasaulio 100 km bėgimo čempionate atstovausiantis T. Bizimavičius: pasitikėjimo niekada netrūko

2024 m. gruodžio 4 d. 14:35
Lrytas.lt
Šeštadienį Bengalūre (Indija) vyks pasaulio 100 km bėgimo čempionatas, kuriame debiutuos vienintelis Lietuvos atstovas Tomas Bizimavičius. Antrame pagal dydį ir trečiame pagal gyventojų skaičių Indijos mieste prie starto linijos stos 185 ultrabėgikai (111 vyrų ir 74 moterys), kuriuos pasitiks aukštesnė nei 20 laipsnių Celsijaus temperatūra ir aukštas drėgnumo rodiklis (apie 70 proc.). Dalyviai iš pradžių įveiks beveik 2,7 km ilgio kilpą, o vėliau lauks 20 ratų (1 ratas – beveik 4,9 km) išbandymas.
Daugiau nuotraukų (1)
32-ejų T. Bizimavičius 100 km bėgimo varžybose startuos antrą kartą, o pirmasis buvo įsimintinas – rugsėjo 7 dieną ultrabėgikas tapo Lietuvos čempionu (6 val. 48 min. 33 sek.). Spalio viduryje T. Bizimavičius įveikė Čikagos (JAV) maratoną (2 val. 39 min. 26 sek.) bei 50 km nuotolį „Trail Kuršių Nerija“ varžybose (3 val. 52 min.). Įdomu, jog Lietuvos čempioną treniruoja olimpietis ir Lietuvos rekordininkas Remigijus Kančys.
Anksčiau manieže ir stadione bėgiojęs lengvaatletis specializavosi į trumpesnius nuotolius, o po įveikto maratono turėjo pertrauką. Visgi, būtent startas „Trail Kuršių Nerija“ varžybose T. Bizimavičių sugrąžino į sportą: „Čia įveikiau 70 km ir tas jausmas labai patiko. Taip ir pasiryžau 100 km prabėgti, nes norėjau save išbandyti. Kai pirmą kartą prabėgau 100 km, po finišo manęs paklausė: „Ar vėl bėgsi?“. Net nedvejodamas atsakiau, kad taip.
Pasitikėjimo niekada netrūko, o Lietuvos čempionate turėjau tikslą nugalėti ir įvykdyti tarptautinio sporto meistro normatyvą. Tai ir pavyko pasiekti.“
Pasak T. Bizimavičiaus, ši distancija nepalyginamai skiriasi nuo maratono, o ateityje ultrabėgikas viliasi sudalyvauti ir dar daugiau ištvermės reikalaujančiose varžybose, pavyzdžiui, bėgti 12 val. ar 24 val.: „Kova su savimi ir disciplina – kitokia nei maratone. Ten nieko aukštesnio pasiekti negalėjau, tai išbandžiau save kitur, nes ištvermės ir užsispyrimo turėjau. Ateityje turbūt įveiksiu ir dar daugiau kilometrų, bet dabar dar norisi kažką pasiekti 100 km distancijoje.“
Paskutines treniruotes prieš varžybas atliekantis ir formą palaikantis lengvaatletis jaudulio teigia nejaučiantis, bet nerimo prieš startą yra: „Neramina oro sąlygos ir trasa, kuri nebus iš lengvųjų. Reikia tokiose sąlygose treniruotis, jeigu nori gerai pasiruošti. Visgi, dirbu ofiso darbą, turiu būti Lietuvoje, tai negaliu vykti į tokias stovyklas ir aklimatizuotis. Pasaulio čempionate svarbiausia bus pozicija. Neabejoju, kad įgausiu naudingos patirties ir pasitikėjimo bus dar daugiau, todėl ir pasirodymai ateityje gerės.“
100 km rungties pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas (6 val. 5 min. 35 sek.) čempionatą praleis dėl traumos, kuri neleido startuoti visus metus. Paskutinį kartą varžybose ultrabėgikas dalyvavo 2023 metų gruodį, kai 24 val. bėgime tapo pasaulio čempionu.
„Deja, nedalyvausiu, nes turėjau 2 stresinius lūžius ir šį sezoną visai nestartavau. Traumas išsigydžiau, bet nespėsiu pasiruošti. Reabilitacija praėjo pakankamai gerai, bet ilgokai, nes čia toks pirmas kartas. Lūžo kryžkaulis 2 kartus – vieną kartą į vieną pusę, kitą kartą į kitą. Tik dabar, praėjus beveik metams, pradėjau šiek tiek daugiau bėgioti ir ruoštis kitiems metams. Gerai, kad nereikėjo operacijų, galėjau minti dviratį, plaukti, daryti pratimus“, – pasakojo Lietuvos ultrabėgikų rinktinės lyderis.
Su mažesniu greičiu nei įprastai treniruotėse susiduriantis A. Sorokinas pasidžiaugė, jog kūnas gerai reaguoja į krūvius, todėl galima didinti atstumus, o ir skausmas beveik dingo. Pasaulio čempionate debiutuojančiam T. Bizimavičiui pasaulio rekordininkas linkėjo stiprybės ir sėkmės kovojant ne tik su dalyviais, bet ir klimatu:
„Organizmas turės adaptuotis. Jeigu esi geroje formoje, jokios kliūtys netrukdys. Rezultatas galbūt bus blogesnis, bet čia pasaulio čempionatas, todėl svarbi tik vieta.
Psichologinio spaudimo turbūt bus, vis tiek atstovauji Lietuvai, bet konkurencija duoda tą spyrį ir leidžia išsikrauti maksimaliai bei parodyti geriausią rezultatą. Man konkurencija visada padėdavo. Žinoma, reikia atsižvelgti ir į kitų šalių taktinius žaidimus, kurie tokiose varžybose yra galimi.“
Nors šiemet dėl kitų rinktinės narių traumų pasaulio čempionate startuos tik vienas lietuvis, A. Sorokinas pasidžiaugė šalyje pakilusiu ultrabėgimo lygiu, padidėjusia konkurencija ir išaugusiu masiškumu bei žinomumu. Pats pasaulio čempionas į varžybas ketina sugrįžti jau kitąmet, o pagrindiniai startai jau sudėlioti: „Planuojame pavasarį organizuoti 100 km bėgimą Lietuvoje, o pagrindinis startas rudenį (spalio 18 d. – aut. past.) – 24 val. bėgimo pasaulio čempionatas Albi mieste (Prancūzija). Tarp jų bus tarpiniai bėgimai, pavyzdžiui, Vilniaus maratonas rugsėjį.“
A. Sorokinas neatmeta galimybės, jog Indijoje gali būti pagerintas jam priklausantis pasaulio rekordas. Kaip realiausius pretendentus jis įvardijo japonus bei prancūzus, kurie praeityje jau kėsinosi į rekordą. 2022 metais Berlyne (Vokietija) vykusiame pasaulio 100 km bėgimo čempionate triumfavęs japonas Haruki Okayama (asmeninis rekordas – 6 val. 12 min. 10 sek.) Bengalūre sieks apginti titulą. Jam kompaniją palaikys praėjusį sykį vicečempionu tapęs Jumpei Yamaguchi (asmeninis rekordas – 6 val. 6 min. 7 sek.).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.