Jis šiose pareigose pakeitė tautietį Ary S. Gracą, kuris prezidento postą ėjo 12 metų, ir pradės naują aštuonerių metų kadenciją. F. Azevedo buvo vienintelis kandidatas į FIVB prezidentus. Iki šiol jis dirbo FIVB vykdančiuoju direktoriumi.
Prieš rinkimus F. Azevedo apžvelgė FIVB strategiją ir pasiekimus per pastaruosius 12 metų, tinklinio sporto šakos populiarėjimą ir pristatė savo strateginę viziją 2024–2032 metams. Jis žadėjo vesti tinklinį į naują etapą, kelti profesionalumo standartus, didinti tinklinio pasiekiamumą tiek žaidžiantiems, tiek jį stebintiems. Jis išreiškė siekį padvigubinti tinklinio gerbėjų skaičių, kuris dabar visame pasaulyje siekia apie 800 mln.
Savo strategijoje jis didelį dėmesį žada skirti pasaulio tinklinio čempionato stiprinimui, taip pat – paplūdimio tinklinio sporto šakos profesionalumo didinimui. Bus siekiama sudaryti sąlygas sportininkams užsidirbti iš paplūdimio tinklinio ir pamažu paplūdimio tinklinį vesti profesionalaus sporto link.
Taip pat naujasis prezidentas akcentavo didesnį šalių skaičių FIVB reitinguose, patobulintus varžybų kalendorius, nusipelniusių sportininkų bei jų istorijų viešinimą, šiuolaikinių technologijų integravimą į sportą ir kitas užduotis.
„Man didelė garbė būti išrinktam FIVB prezidentu ir turėtų galimybę tarnauti tinkliniui artimiausius aštuonerius metus. Per pastaruosius 12 metų tinklinis visame pasaulyje augo, vystėsi ir modernėjo, todėl turime labai tvirtus pagrindus. Padedamas tarptautinei tinklinio bendruomenei, esu pasiruošęs vesti tinklinį į kitą etapą per pateiktą strateginę viziją, kurios šūkis „Kartu kaip vienas“, – kalbėjo F. Azevedo.
Naujasis prezidentas naujuoju Generaliniu sekretoriumi paskyrė Hughą McCutcheoną iš Naujosios Zelandijos. Jis yra buvęs tinklininkas, vėliau tapo treneriu ir su JAV vyrų rinktine tapo 2008 metų Pekino olimpiniu čempionu, o su JAV moterų ekipa 2012 metų olimpinėse žaidynėse Londone iškovojo sidabrą.
Taip pat buvo išrinkti ir Valdybos nariai. Pirmuoju FIVB viceprezidentu tapo Centrinės Amerikos ir Karibų jūros regiono konfederacijos vadovas Cristobalis Marte Hoffizas iš Dominikos respublikos, o antruoju – Europos tinklinio konfederacijos (CEV) prezidentas kroatas Roko Sikiričius.
Lietuvai FIVB kongrese atstovavo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Darius Čerka ir LTF generalinė sekretorė Alisa Česnulevičiūtė.
D. Čerka teigė, kad F. Azevedo daug metų dirbo kartu su buvusiu prezidentu Ary S. Graca, todėl bus tęsiama esama strategija.
„Vyravo nuomonė, kad įveikti rinkimuose Fabio yra neįmanoma, todėl niekas net nebandė varžytis. Kadangi F. Azevedo buvo vienintelis kandidatas, jis FIVB prezidentu buvo paskirtas be balsavimo. Tinklinio vystymuisi Centrinė Amerika turi didelę įtaką. Nebloga žinia Europai, kad R. Sikiričius tapo antruoju viceprezidentu, – mintimis dalinosi LTF prezidentas Darius Čerka. – Labai tikiuosi, kad FIVB, vadovaujama naujo prezidento, ras efektyvius investicinius 100 mln. JAV dolerių sprendimus į tinklinio sporto šaką. Dabar šie pinigai investuoti į vertybinius popierius ir banko depozitus.“
Kaip teigia D. Čerka, pamačius FIVB ateities strateginius tikslus, susijusius su paplūdimio tinkliniu, galima pasidžiaugti, kad Lietuvos tinklinio federacija savo laiku priėmė teisingą strategiją, daugiau dėmesio skirti paplūdimio tinkliniui: „Dėl to, atsižvelgus į sportininkų pasiekimus pagal mūsų šalies sporto finansavimo tvarką, mums atsiveria galimybės siekti didesnio finansavimo mūsų šalyje, o taip pat ir stiprinti tinklinio sporto šaką kartu ir su tarptautine federacija. Mūsų strategija sutampa su pasauline strategija, o tai reiškia ne tik tai, kad vieningai kartu su tarptautine federacija vystome tinklinio sporto šaką, bet ir galėsime lengviau rasti bendrą kalbą ir palaikymą teikiant įvairius projektus. LTF jau yra pastačiusi pamatus ir, patekimo į olimpines žaidynes dėka, yra gerai žinoma bei atpažįstama tarptautinėje federacijoje.“
„Iš tiesų įspūdinga dalyvauti tokiame renginyje, kur susirenka viso pasaulio atstovai. Europoje daugiausia koncentruojamės į savo regioną, jo problemas, tačiau galima pamatyti, kokia didelė yra tinklinio bendruomenė, kokios skirtingos ir tuo pačiu panašios yra įvairių šalių problemos. Ir kaip vystosi bei kokiame lygmenyje yra skirtingi regionai. Ir kur šiame visame paveiksle yra Lietuva. Džiaugiamės, kad mūsų kartu su FIVB vystomi projektai sulaukia dėmesio ir yra laikomi sėkmės istorijomis: šiuo metu kartu su FIVB pagalba yra vystomi tiek paplūdimio, tiek salės tinklinis. Stengsimės, kad tie projektai vyktų ir ateityje, o bendradarbiavimas su tarptautine konfederacija nenutruktų, o suteiktų dar daugiau galimybių“, – sakė LTF generalinė sekretorė Alisa Česnulevičiūtė.
Netrukus A. Česnulevičiūtė sulaukė ir papildomo įvertinimo – ji buvo išrinkta į FIVB 2024–2028 metų žaidimo technologijų ir inovacijų komisiją.