Penktadienį paskelbta Vilniaus apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama. A. Misiūno skundą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad suėmimas kaltinamajam buvo skirtas pagrįstai, tačiau nustatyta trijų mėnesių trukmė per ilga, pakanka 1 mėnesio trukmės suėmimo.
„Maksimalus 3 mėnesių suėmimo terminas nagrinėjamu atveju yra per ilgas, suvaržantis suimtojo teises bei laisves labiau nei reikia įstatyme numatytiems tikslams pasiekti“, – paskelbė trijų teisėjų kolegija.
A. Misiūnas buvo sulaikytas spalio 24 dieną, šį savaitgalį sueina mėnuo, kai jis laikomas nelaisvėje, todėl kalėjimo vartai jam turėtų atsiverti.
Kaltinamojo advokatas Viktoras Gecas Eltai sakė, kad jo klientas buvo laikomas Vilniaus kalėjime.
Pasak Vilniaus apygardos teismo, nors riaušių prie Seimo byla yra didelės apimties, joje yra daug proceso dalyvių ir jos nagrinėjimas užtruks ilgą laiką, tačiau vien šios aplinkybės negali būti pagrindu nustatyti maksimalų suėmimo terminą.
Apygardos teismas atsižvelgė, kad kaltinamasis A. Misiūnas pakeitus namų areštą į suėmimą jau kitą dieną, tai yra spalio 24 dieną, atvyko į teismą bei pats prisistatė į policijos komisariatą, kad būtų nutraukta jo paieška.
Teismas taip pat atsižvelgė, kad A. Misiūnas jau yra apklaustas, gruodžio mėnesį byloje nėra suplanuota daug teismo posėdžių, kaltinamiesiems yra suteikiama galimybė dalyvauti teismo posėdžiuose ir nuotoliniu būdu, bei į pasikeitusią šeiminę – jam gimė sūnus, daro išvadą, kad trumpesnis – 1 mėnesio – terminas bus proporcingas, pateisinamas ir pakankamas tikslams, kurių šiuo atveju buvo siekiama skiriant šią kardomąją priemonę, pasiekti.
Per teismo posėdį A. Misiūnas aiškino, kad, jo manymu, jam paskirta per griežta kardomoji priemonė, teismas visiškai neatsižvelgė į jo prašymus, į tai, kad jam skirtą kardomąją priemonę jis pažeidė tik vieną kartą.
Kovotojas pažadėjo, jei teismas panaikintų suėmimą, jis atvyktų į visus teismo posėdžius, nes supranta, kad privalo juose dalyvauti. Kaltinamojo gynėjas prašė skundą tenkinti, taip pat spręsti klausimą dėl švelnesnių kardomųjų priemonių paskyrimo, nes jo ginamasis neatsisako dalyvauti teismo procese. A. Misiūnas sakė turintis kovos kontraktą, laisvėje nori rūpintis savo vaikais, už paleidimą į laisvę sportininkas teismui siūlė 10 tūkst. eurų užstatą.
Prokuroras Remigijus Matevičius nurodė nesutinkantis su skundo argumentais ir kad, jo manymu, skundas turėtų būti atmestas, o A. Misiūnas turėtų likti suimtas. ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką.
Astrai Genovaitei Astrauskaitei pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.
Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, kovinio sporto atstovas A. Misiūnas.
Baudžiamąją bylą dabar sudaro daugiau nei 200 tomų. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir VST pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.