„Siekiame įvairiais būdais parodyti Italijos grožį. Įvaizdinė kampanija įkvėpta mūsų itališkos energijos, entuziazmo bei talento. Būsime lengvai atpažįstami ir ši žinutė žiemos sirgaliams iš viso pasaulio bus kvietimas pasinerti į naują itališką kelionę“, – sakė 2026 metų Milano-Kortinos žiemos olimpinių žaidynių organizacinio komiteto vadovas Andrea Varnier.
Pristatytas 2026 metų Milano-Kortinos žiemos olimpinių žaidynių įvaizdinis klipas. Pagrindinės vertybės, kurias bus siekiama perteikti kuriant arenų apipavidalinimą – energija, entuziazmas, aistra, talentas. Buvo pristatyti ir sporto šakų vizualai – ne tik žiemos olimpinių žaidynių, bet ir paralimpinių.
Italija jau skaičiuoja dienas
Italijos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Giovanni Malagò kalbėdamas Portugalijoje Nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) Generalinėje asamblėjoje pripažino, kad šalies gyventojai jau su nekantrumu skaičiuoja dienas iki žiemos olimpinių žaidynių Italijoje.
„Grįžęs iš Paryžiaus – o tai buvo nepamirštama patirtis, – dabar į kalendorių ir laikrodį žvelgiu apimtas kitokio jausmo: kartu ir laukimo, ir jaudulio. Iki 2026 m. Milano-Kortinos atidarymo ceremonijos liko mažiau nei 500 dienų, ir tai yra labai svarbi užduotis organizaciniam komitetui, bet ji gali būti lemtinga ir visam olimpiniam judėjimui. Italijos žiemos olimpinės žaidynės žymi olimpinės ugnies sugrįžimą į žemyną, kuriame gimė žiemos sporto disciplinos, kuris yra sniego ir ledo sporto šakų lopšys“, – sakė Italijos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas.
Žaidynės vyks didžiulėje teritorijoje, 22 000 kvadratinių kilometrų plote, apimdamos regionus, provincijas, miestus.
„Tai įvairių tautų, kultūrų ir tradicijų lobynas, kurio grožiui lygių nėra visame pasaulyje. Šios žiemos olimpinės žaidynės apims plačiausią istorijoje teritoriją“, – apie vietoves atsiliepė G. Malagò.
Laukia logistiniai iššūkiai
Kaip ir šiemet vykusiose Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse, bus siekiama palikti kuo mažesnį pėdsaką gamtai, todėl didžioji dalis sporto bazių ir infrastruktūros – jau veikiančios, renovuotos arenos. Pavyzdžiui, atidarymo ceremonija vyks legendiniame Milano „San Siro“ stadione, talpinančiame 80 tūkst. žiūrovų.
„Milano-Kortinos 2026 m. žaidynės gali viską pakeisti, nes būtent šios žaidynės prisitaikys prie teritorijos ir žmonių, o ne atvirkščiai. Jos siūlo novatorišką įgyvendinimo modelį, iš tiesų tvaresnį ekonominiu, socialiniu ir aplinkosaugos požiūriu. Jos atveria kelią, kuriuo galės sekti kiti organizaciniai komitetai, ir, man atrodo, kad Prancūzijos Alpių olimpinis projektas, vyksiantis po mūsų žaidynių, 2030 m., eina būtent šia linkme“, – apie siekį tokio lygio renginyje tvarumą paversti prioritetu, sakė Italijos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas.
2026 metų Milano-Kortinos misijos vadovė iš Lietuvos bus Agnė Vanagienė, kuri išskiria dėl to susidarantį logistikos iššūkį.
„Olimpinėse žaidynėse įprastai bent jau dalis komandos galėdavo gyventi kartu. Dabar nebus tokios galimybės, kad skirtingų sporto šakų atstovai gyventų kartu – per dideli atstumai tarp sporto bazių. Laukia nemažas logistinis iššūkis, bet tam reikia tik dar detalesnio planavimo. Jau kitų metų kovo mėnesį laukia paskutinis Misijos vadovų susitikimas prieš Milano-Kortinos žiemos olimpines žaidynes, planuoju į Italijos sostinę vykti ir aš. Vyks techniniai seminarai ir sporto bazių apžiūra“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto sporto direkcijos vadovė A. Vanagienė.
Jau prasidėjo ir registracija burtams dėl bilietų į žiemos olimpines žaidynes – jų pardavimą planuojama pradėti 2025 metų vasarį. Neseniai prasidėjo ir registracija dėl galimybės savanoriauti olimpinėse žaidynėse – jau sulaukta 50 tūkst. norinčiųjų.