„Noriu labai padėkoti Sporto rėmimo fondui, kuris remia jaunas sporto organizacijas ir jaunimo iniciatyvas. Be šio fondo pagalbos tokia organizacija kaip „Sporto galia“ nebūtų išvydęs dienos šviesos“, – Sporto rėmimo fondui dėkojo A. Čerškus.
Olimpinis vicečempionas akcentuoja projekto naudą
Vilniaus Gabijos progimnazijoje vykusioje „Sporto galios“ galios treniruotėje dalyvavo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių sidabro medalio nugalėtojas Mindaugas Griškonis. Irkluotojas su vaikais pasidalijo olimpinėmis istorijomis ir išskyrė kineziterapeutų naudą.
„Nauda yra labai didelė jauniems būsimiems sportininkams. Manau, iš tokio srauto vaikų ir masiškumo atsiranda ir atsiranda sportininkai, kurie ateityje garsins Lietuvos vardą. Pagrindinė „Sporto galios“ užsiėmimų nauda yra tame, kad treniruotės vykdomos su savo srities specialistais – kineziterapeutais. Jie ne tik moko taisyklingo judesio ypatybių, bet ir stengiasi apsaugoti vaikus nuo traumų.“
„Kuo daugiau bus tokių užsiėmimų mokyklose, tuo daugiau turėsime profesionalių sportininkų“, – projekto naudas išskyrė naujas Lietuvos olimpinio komiteto generalinis sekretorius M. Griškonis.
Projekto nauda džiaugėsi ir Vilniaus Gabijos progimnazijos direktorius Andrius Kniška. Pasak jo, sportinis mokinių aktyvumas yra labai svarbus kiekvienai mokyklai, o profesionalūs ir šiuolaikiški „Sporto galios“ organizacijos kineziterapeutai gali tai suteikti.
„Mokyklos džiaugiasi iniciatyvomis, kurios padeda populiarinti sportą ir sveiką gyvenimo būdą. „Sporto galios“ treniruotė yra viena iš tokių iniciatyvų ir norisi tikėti, kad jų bus ir daugiau, todėl dėkojame organizatoriams ir tikimės tolesnio bendradarbiavimo“, – džiaugėsi mokyklos vadovas A. Kniška.
Kineziterapeutai mokyklose būtini kaip ir logopedai
Organizacijos įkūrėjas Andrius Čerškus pažymėjo, kad mokyklose fizinio ugdymo aktyvumo pamokose trūksta tinkamo aktyvumo. Jo nuomone, mokyklinio amžiaus vaikams yra labai svarbi taisyklinga atlikimo technika.
„Pradinėse klasėse vaikai jaučia didelį trūkumą produktyvių fizinio ugdymo pamokų, nes fizinio ugdymo mokytojai prisijungia tik nuo penktos klasės. „Sporto galios“ taisyklingo judesio treniruotės šią spragą sėkmingai užpildo. Mes matome pirmuosius šių užsiėmimo vaisius. Jau daugiau nei 400 vaikų iš Vilniaus regiono sėkmingai įsitraukė į mūsų rengiamas treniruotes“, – iniciatyvos naudas išskyrė ir treniruotėse aktyviai dalyvaujantis A. Čerškus.
Tiek olimpinis vicečempionas M. Griškonis, tiek „Sporto galios“ organizatorius A. Čerškus vieningai pritarė – kineziterapeutai švietimo ir ugdymo įstaigose yra būtini.
„Sutinku, kad kineziterapeutų vaidmuo fizinio ugdymo pamokose yra labai svarbus. Bet kuri sporto šaka turi ne vieną ir ne du kineziterapeutus. „, – su šypsena veide atsakė irkluotojas.
„Tikiu, kad kineziterapeutas, kaip ir logopedas, yra būtinas kiekvienoje ugdymo įstaigoje. Tai teigiamai atsilieps tiek vaiko raidai, tiek jo sportiniams tikslams. Privačios iniciatyvos, kaip „Sporto galia“, gali padėti tai įgyvendinti“, – treniruotės svečiui pritarė A. Čerškus.
Projektas „Reguliaraus fizinio aktyvumo plėtra 6–12 m. vaikams Vilniaus m. ir rajono ugdymo įstaigose“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos