„Mano sportinis kelias prasidėjo čia, Ozo gimnazijoje. Net prisimenu kaip kai kurios pamokos vyko šioje klasėje, – su nostalgija į savo buvusią mokyklą grįžęs gimnazistams pasakojo Rio de Žaneiro olimpinis vicečempionas M. Griškonis. – Mano visi klasės draugai buvo sportininkai, turbūt kaip ir pas jus. Kai kurie kartu mokęsi prie vieno stalo su manimi tapo labai žymūs.
Algimantas Minalga-Soliaris tapo žymiu dainininku, Renaldas Seibutis tapo žymiu krepšininku. Turėjome ir garsiais dviratininkais, rankininkais užaugusius klasiokus.
Po daugybės metų susitikę mes prisimename šią mokyklą, šiuos suolus, kur kartu po pamokų lėkdavome į treniruotes, grįždavome, eidavome į valgyklą kartu pavalgyti.“
„Athlete365 Career+“ programa siekiama parodyti apie dvikryptės karjeros svarbą ir M. Griškonis savo pavyzdžiu tą tik sportuojantiems gimnazistams patvirtino.
„Kad neįmanoma suderinti profesionalaus sporto ir mokslo, tai yra netiesa, melas. Profesionaliu sportininku buvau daugiau nei 20 metų ir per tą visą laikotarpį man pavyko tiek baigti universitetą, tiek sukurti sėkmingą verslą.
Šiuo metu esu Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas ir naujai išrinktas LTOK generalinis sekretorius“, – dešimtokams pasakojo šiemet profesionalaus sportininko karjerą baigęs 38-erių olimpinis vicečempionas.
„Athlete365Career+“ mokymų ciklą 6 savaites vedė šios programos Lietuvoje ambasadorė V. Mačianskienė, kuri yra vienintelė mūsų šalyje turinti Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sertifikatą, leidžiantį jai edukuoti sportininkus karjeros klausimais. Mokymų planas sudarytas TOK „Athlete365Career+“ programos pagrindu.
Praktinių–teorinių pamokų metu sportininkai patys identifikavo savo stipriąsias charakterio savybes, nustatyti asmenybių tipai, susipažinta su galimais studijų šaltiniais.
Mokymų metu gimnazijos sportininkai nagrinėjo šiuolaikinės karjeros sampratą, kompetencijas, jų struktūrą, karjeros planavimo principus, savęs pažinimo svarbą, sprendimų, susijusių su karjera, priėmimo eigą. Aiškinosi gyvenimo viziją, tikslų svarbą planuojant savo ateitį ir būsimą karjerą.
„Pagrindinis šių mokymų tikslas – padėti sportininkui pažinti save ir rasti savo kelią už sporto ribų. Suprasti, kurioje srityje jis jaučiasi geriausiai, ką mėgsta daryti, kas yra jo aistra, kokios jo vertybės, kokią, jo manymu, jis gali daryti įtaką aplinkai, priimamiems sprendimams. Ir, peržiūrėjus šį sąrašą, suprasti už ką galėtų gauti atlygį“, – apie mokymus pasakojo V. Mačianskienė.
LTOK užsienio ryšių direktorė baigė iš trijų etapų sudarytus TOK mokymus, kurie prasidėjo dar 2018-aisiais. Lozanoje (Šveicarija) ji kartu su 33 programos dalyviais iš viso pasaulio dar giliau pažvelgė į mokymų temas bei išlaikė egzaminus sertifikatui gauti.
Kiti LTOK organizuojami mokymai, skirti sportininkams, vyks lapkričio 18–19 dienomis Molėtuose, kur jau kviečiami suaugę sportininkai gilintis į temą „Socialiniai tinklai ir savo ateities įgalinimas“, į juos registracija galima iki spalio 30 d.