Laimingieji
Ir toliau parlamente darbuosis dabartinė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Buvusi Europos šachmatų čempionė sulaukė didelio palaikymo tiek daugiamandačių reitingavime, tiek Senamiesčio-Žvėryno vienmandatėje apygardoje.
Liberalų sąjūdžio partijos lyderės V.Čmilytės-Nielsen vedamas sąrašas surinko 7,7 proc. ir sulaukė septynių mandatų, o pati 41-erių šachmatų didmeistrė sulaukė 49834 pirmumo balsų ir buvo reitinguota pirmoje vietoje.
Tiesa, jos daugiamandatėje iškovota vieta atiteko aštuntoje likusiam Vitalijui Gailiui, kadangi pati V.Čmilytė-Nielsen nuostabiai pasirodė vienmandatėje. Senamiesčio-Žvėryno apygardoje už Seimo pirmininkę balsavo 44,9 proc. žmonių ir V.Čmilytė jau pirmajame ture laimėjo balsavimą savo apygardoje.
Kartu su Liberalų sąjūdžiu į Seimą vėl sėkmingai žengė Virgilijus Alekna. Olimpinis disko metimo čempionas sulaukė 32915 pirmumo balsų ir užėmęs trečiąją vietą partijoje užsitikrino kėdę Seime.
Kiek prasčiau V.Aleknai sekėsi vienmandatėje. Disko metimo legenda Naujamiesčio-Vilkpedės apygardoje sulaukęs 14,39 proc. palaikymo liko trečioje vietoje, nusileisdamas konservatoriui Žygimantui Pavilioniui bei laisviečiui Tomui Vytautui Raskevičiui.
Tai bus jau trečia V.Aleknos kadencija Seime. Prieš tai 52-ejų sportininkas buvo išrinktas 2016 ir 2020 metais.
Sėkmingai į politiką įžengė dar neseniai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dalyvavusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.
Olimpinė šiuolaikinės penkiakovės čempionė į Seimą pateko kartu su Lietuvos socialdemokratų partija. Prieš rinkimus vis dar aktyvi sportininkė buvo reitinguojama 11-oje vietoje, tačiau gausaus palaikymo susilaukusi L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė surinko 15064 pirmumo balsus ir pakilo į 8-ąją poziciją.
Socialdemokratai rinkimuose pasirodė geriausiai iš visų partijų ir surinkę 19,36 proc. palaikymo gavo 18 mandatų į Seimą, tad L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė į Seimą pateko be didesnių vargų.
Vienmandatėje apygardoje politikos naujokė savo sėkmės nebandė.
Laukia sėkmės antrajame ture
Dalis sportininkų pirmajame etape nesugebėjo užsitikrinti vietos kitos kadencijos Seime, tačiau savo pavardę dar galės įsirašyti antrajame rinkimų ture.
Su Liberalų sąjūdžiu į Seimą einantis buvęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas sąraše surinkęs 3669 pirmumo balsus buvo reitinguotas 14-toje pozicijoje ir liko 6-tu žmogumi už brūkšnio.
Visgi J.Šuklinas neblogai pasirodė Nalšios šiaurinėje apygardoje, kur surinkęs 20,3 proc. balsų pateko į antrąjį turą su valstiečiu Gintautu Kinduriu, kuris pirmajame etape surinko 21,82 proc. balsų.
J.Šuklinas 2012 metų olimpiadoje iškovojo sidabro medalį, tačiau prieš 5 metus šis medalis buvo atimtas, kadangi lietuvio duotame mėginyje buvo rasta draudžiamų preparatų.
Ir toliau darbo Seime gali tikėtis buvęs irkluotojas Jonas Pinskus. Nors jo atstovaujama Regionų partija surinkusi 1,9 proc. balsų ir prastai pasirodė rinkimuose, patyręs politikas gali išsikovoti mandatą Deltuvos pietinėje apygardoje.
65-erių buvęs pasaulio čempionas pirmajame ture surinko 29,93 proc. balsų ir antrajame etape susigrums su socialdemokrate Indre Rižiene, kuri surinko 14,54 proc. balsų.
Vilčių nepraranda ir su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga į Seimą žengę Antanas Sireika ir Žydrūnas Savickas. Partija išsikovojo 7 mandatus Seime, vos perlipusi 7 proc. barjerą (surinko 7,02 proc.).
Buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris, Europos čempionas A.Sireika sulaukęs 2517 pirmumo balsų buvo reitinguotas 21-oje pozicijoje ir liko toli nuo laimingųjų brūkšnio, tačiau krepšinio specialistui kur kas sėkmingiau sekėsi vienmandatėje.
68-erių treneris Saulės apygardoje surinkęs 19,9 proc. balsų išsikovojo vietą antrajame ture. Jame legendinio stratego lauks dvikova su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ nariu Domu Griškevičiumi, kuris pirmajame etape surinko 17,25 proc. balsų.
Tuo tarpu Ž.Savickas sulaukęs 9095 pirmumo balsų LVŽS sąraše buvo reitinguotas aštuntoje vietoje, tačiau partija iškovojo tik 6 mandatus.
Visgi, jeigu antrajame ture Valius Ąžuolas laimėtų rinkimus Žemaitijos šiaurinėje apygardoje, o Dainius Gaižauskas – Marijampolės apygardoje, tuomet galiūnui Ž.Savickui atitektų Seimo nario kėdė.
Sportininkai, kurių Seime dar neišvysime
Su Lietuvos žaliųjų partija savo sėkmė rinkimuose bandė krepšinio treneris Genadijus Glikmanas ir buvęs futbolininkas Benjaminas Zelkevičius.
Visgi žalieji surinko vos 1,68 proc. lietuvių balsų ir neiškovojo mandatų Seime. Partijos sąraše G.Glikmanas liko tik 71-oje pozicijoje, o B.Zelkevičius tik 99-tas.
Itin nesėkmingai rinkimai susiklostė dabartinei valdančiajai – Laisvės partijai. Laisviečiai surinko tik 4,5 proc. rinkėjų balsų ir neiškovojo mandatų pirmajame ture.
Su Laisvės partija į Seimą bandė patekti 2016 metais olimpinį bronzinį medalį iškovojęs baidarininkas Aurimas Lankas.
39-erių buvęs sportininkas partijos sąraše liko 51-oje vietoje.
Taip pat buvę sportininkai nepateko į Seimą su Liberalų sąjūdžiu. Už brūkšnio liko rankinio treneris Antanas Skarbalius ir buvęs futbolininkas bei futbolo teisėjas Paulius Malžinskas.
A.Skarbalius liberalų sąraše liko 99-toje pozicijoje, o P.Malžinskas – 105-toje.