Skaudžiai LTOK prezidento rinkimus pralaimėjęs M. Marcinkevičius nesismulkino kaltinimais: „supuvusi sistema“, „prezidentės melai“, „didesnė baimė“

2024 m. spalio 11 d. 14:10
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidento (LTOK) rinkimai 41-erių Mantui Marcinkevičiui baigėsi nesėkmingai – slaptuose balsavimuose penktadienį jis skaudžiai bendru rezultatu 16:48 nusileido olimpinei čempionei Dainai Gudzinevičiūtei ir liko be nieko. Tuo tarpu LTOK prezidentė į šį postą išrinkta ketvirtą kartą. Maža to – per LTOK rinkimus jis nepateko ir į Vykdomojo komiteto kandidatų sąrašą, nes neturėjo federacijos įgaliojimų balotiruotis.
Daugiau nuotraukų (10)
Tai beveik panašus rezultatas, kuris buvo ir 2020 metų LTOK rinkimuose. Tąkart tuometinei LTOK vadovei iššūkį metė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis, kurį palaikė tik 17 Generalinės asamblėjos narių, tuo tarpu už D.Gudzinevičiūtę prabalsavo 49 nariai.
Vilniaus sporto centro vadovas, dviejų sporto šakų federacijų – irklavimo ir triatlono – viceprezidentas M.Marcinkevičius liejo apmaudą po pralaimėjimo. Pastarasis savo laiku net septynerius metus dirbo šalies olimpinio judėjimo sistemoje, 2018–2022 metais ėjo LTOK įsteigto Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktoriaus pareigas.
„Reikia tikėtis, kad bendruomenė pasirinko teisingai. Galiu tik nukelti kepurę šiandien prieš D.Gudzinevičiūtę. Nėra net ir apmaudo, nes nebuvo artimas rezultatas – panaši situacija, kaip ir prieš ketverius metus, kada kandidatavo E.Vaitkaitis. Budizme sakoma, kad kai mokiniai yra pasirengę, tuomet ateina ir mokytojas. Tai mokiniai nebuvo pasirengę“, – kalbėjo gan griežtokai M.Marcinkevičius.
Pradėjęs pokalbį po rinkimų jis galiausiai nutarė sulyginti su žemėmis ne tik LTOK, bet ir prezidentę.
– Ko pritrūko pergalei?, – buvo paklaustas M.Marcinkevičius.
– Sporto sistema ganėtinai supuvusi Lietuvoje ir yra daug LTOK balsuotojų iš tos senosios kartos. Pati balsavimo sistema taip pat keista – prezidentės komandos nariai iš esmės turi po du balsus, skėtinių organizacijų balsavimas taip pat aiškus, nors pusę jų net nevykdo veiklos ar neveikia. Tik gauna pinigus iš olimpinio komiteto, o LTOK užsitikrina reikiamą balsą. Yra kaip yra.
– Po ketverių metų kandidatuosite į LTOK vadovo postą?
– Sunku atsakyti. Stebėsiu LTOK darbus, akylai stebėsiu kaip dirbs D.Gudzinevičiūtė ir jos komanda. Ta jų buvusi retorika ir rinkiminė kampanija nesiskiria nuo tos, kuri buvo prieš tai, o dabar žadama padaryti tai, ko nebuvo padaryta per 12 metų.
Visuomenė mato, bet visuomenė čia nebalsuoja. Stebėsiu, ar pažadus nauja LTOK valdžia tesės – nors abejoju. Jei matysiu, kad nekrypsta LTOK veikla gera linkme, neatmetu fakto, kad kandidatuosiu.
– Kodėl nepasisekė pagerinti E.Vaitkaičio rezultato rinkimuose?
– Galimai ponia Daina pajautė didesnį spaudimą nei prieš ketverius metus. Tad buvo įdėta daugiau resursų. Nes D.Gudzinevičiūtė tuos resursus valdo, tai matome, kad stipriai padirbėjo. Gal sąlyginiai yra toks pats rezultatas su 2020-siais, nes tada balsavo 67 delegatai.
– Kaip manote, kur eis Lietuvos sportas su D.Gudzinevičiūte?
– Sunku pasakyti. Manau, kad prezidentė yra pavargusi ir net nenorinti būti prezidente. Ne vienas aš tai matau. Bet už jos stovintys žmonės, kurie turi interesų, pabijojo išstatyti kitą kandidatą, nes nebūtų tiek svorio ir įdirbio.
– Ar kadencijų ribojimo skaičius padėtų gerinti LTOK darbą?
– Maniau, kad D.Gudzinevičiūtė tą kortą išmes dabar per rinkimus, kad laimėtų. Jos anksčiau buvo išsakyti melai, kad negalima, neįmanoma – visiškai neteisingi. Juolab, kad tas pasikeitimas kadencijų jos visiškai neliestų – ją, kaip Tarptautinio olimpinio komiteto narę, galėtų tai paliesti tik tuomet, kai jai sueis 72 metai. Čia tuomet, kai ji prarastų tarptautinio olimpinio komiteto nario vardą, būnant 70 metų. Manau, niekas nenori pasikeitimų. Abejoju, kad kažkas bus.
– Prie rinkimus kalbėjote, kad kova bus lygesnė. Galima sakyti, kad nebuvo įvykdyti jums išsakyti pažadai iš federacijų?
– Man negaila laiko, kurį praleidau kalbėdamas su federacijomis. Dauguma atsivėrė, išsisakė skaudulius. Bet dauguma bijo permainų – jie sakė, kad permainų nori, bet aiškėja, kad baimė yra didesnė.
Aš priverčiau D.Gudzinevičiūtę išeiti iš komforto zonos labiau, nei aš išėjau. Matėme, ką rodė jos kūno kalba – buvo mesti finansiniai ir žmogiškieji resursai, kad mane įveiktų, kad užsitikrintų solidžią persvarą.
Manau, ji nenorėjo pergalės 60 prieš 40 procentų. Kaip kažkas rašė, kad visi rinkimų rezultatai yra suvedami dar prieš rinkimų pradžią. Buvo pasistengta...
– Kokie finansiniai resursai?
– Yra visokie. Pažadėti finansai federacijos nariams. Neįvardinsiu, nes nenoriu teisinių reikalų, bet yra neapmokėtų sąskaitų iš olimpinio fondo. Jis dirba „į minusą“, tačiau dirba traukinuku ir remia narius įvairiomis sumomis. Galima sakyti, kad nusiperkami balsai. Taip buvo ir bus, kol dirbs D.Gudzinevičiūtė. Nėra ko stebėtis.
– Kokie jūsų ateities darbai?
– Sostinės sporto centre dirbu terminuotą darbą ir man liko dar treji metai. Manau, yra pakankamai laiko sutvarkyti viską.
– Esate dviejų federacijų viceprezidentas. Ar planuojate ten kelti savo kandidatūras būti prezidentu?
– Reikia, kaip sakoma, atsišaldyti, tai triatlono federacijoje planuoju būti tik kokios komisijos nariu. Dėl irklavimo federacijos....Galima būtų pasimatuoti temperatūrą su federacijos prezidentu Mindaugu Griškoniu namų arenoje. O jau po to galima būtų žengti ir plačiau...
– M.Griškonis išrinktas LTOK generaliniu sekretoriumi. Netrukdys jam ir irklavimo federacijos vadovo, ir LTOK generalinio sekretoriaus pareigos?
– Jis norėjo priešlaikinių irklavimo federacijos rinkimų. Kalbėjome apie tai Vykdomajame komitete. Pamatysime... Aš netikiu, kad jis dirbs generaliniu sekretoriumi. Jis turės tuos antpečius, kur reikės D.Gudzinevičiūtei, ten ir fotografuosis su politikais. Darbus dirbs kiti žmonės – esu tuo tikras.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.