Olimpinė Sidnėjaus čempionė šaulė D.Gudzinevičiūtė LTOK vadovo kėdės siekė ir ją iškovojo jau ketvirtą kartą. Šalies olimpiniam judėjimui ji vadovauja nuo 2012 metų, kai perėmė vadovavimą iš Artūro Poviliūno.
„Dvejojau dėl ketvirtosios kadencijos, dėl balotiravimosi. Dėl šios situacijos aiškinausi su Tarptautinio olimpinio komiteto vadovu Thomasu Bachu, su Europos olimpinių komitetų atstovais.
Iš esmės, pagal olimpinę Chartiją, nesu nusižengusi, nes joje nėra kandidatavimo kadencijų nenumatyta. Patikėkite, labai ilgai svarsčiau“, – kalbėjo priešų rinkimus D.Gudzinevičiūtė.
Viceprezidentais tapo Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Darius Šaluga, Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidentė Inga Navickienė, Lietuvos savivaldybių sporto vadovų asociacijos prezidentas Gintaras Jasiūnas, o iždininku antrai kadencijai paskirtas Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka. Iš šių kandidatų naujoku yra tik D.Šaluga, o kiti nariai jau darbavosi LTOK valdžioje.
Iš viso balsavo 64 delegatai ir jau iškart tapo aišku, kad įpusėjus skaičiavimams aiškus nugalėtojas, nes rezultatas buvo suskaičiavus 41 balsus 33:9.
LTOK prezidentei pirštinę metė Vilniaus sporto centro vadovas, dviejų sporto šakų federacijų – irklavimo ir triatlono – viceprezidentas M.Marcinkevičius.
Pastarasis savo laiku net septynerius metus dirbo šalies olimpinio judėjimo sistemoje, 2018–2022 metais ėjo LTOK įsteigto Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktoriaus pareigas.
Galiausiai buvo renkami ir LTOK Valdybos nariai. Iš kandidatų sąrašo netikėtai buvo išbraukti visi M.Marcinkevičiaus komandos nariai, nes jie pagal rinkimų komisijos vadovo Česlovo Okinčico informaciją, neturėjo federacijų įgaliojimai.
Taip buvo išbraukti 7 žmonės, tarp kurių buvo ir M.Marcinkevičius, Giedrius Gustas, Rokas Milevičius, Vytautas Janušaitis, Eglė Balčiūnaitė, Elijus Čivilis, Vilius Aleliūnas.
„Pasimokysime kitiems rinkimams. Nes tai nereisinga, nors teisiškai viskas teisingai surašyta“, – piktinosi V.Aleliūnas.
Pasibaigus Vykdomojo komiteto rinkimams, paaiškėjo dar nauji nariai ketveriems metams: Gintarė Šakytė, Vytautas Polujanskas, Edgaras Stankevičius, Saulius Binevičius, Saulius Galadauskas ir Vaidas Budrauskas.
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentą bei Vykdomąjį komitetą rinko 64 delegatai.
40-mt Lietuvos sporto federacijų, asociacijų ar sąjungų: badmintono, baidarių ir kanojų irklavimo, bangų sporto, biatlono, bokso, buriuotojų, beisbolo, čiuožimo, dviračių sporto, dziudo, fechtavimo, futbolo, gimnastikos, golfo, greitojo čiuožimo, imtynių, irklavimo, kerlingo, krepšinio, laipiojimo sporto, lankininkų, asociacija „Hockey Lietuva“, lengvosios atletikos, slidinėjimo, šiuolaikinės penkiakovės, plaukimo, rankinio, regbio, riedlenčių, stalo teniso, sunkiosios atletikos, šaudymo, tekvondo, teniso, tinklinio, triatlono, vandensvydžio, žirginio sporto, žolės riedulio, sportinių šokių.
2 neolimpinių sporto šakų federacijos: orientavimosi ir šachmatų.
14 sporto susivienijimų: Lietuvos aeroklubas, Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, Lietuvos olimpinė akademija, Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos sporto federacijų sąjunga, Lietuvos sporto medicinos federacija, Lietuvos sporto meistrų asociacija „Penki žiedai“, Lietuvos studentų sporto asociacija, Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacija, Lietuvos savivaldybių sporto vadovų asociacija, Lietuvos sporto žurnalistų federacija, Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas.
4 LTOK fiziniai asmenys: Donatas Kazlauskas, Vytautas Kukarskas, Valdas Malinauskas, Vytautas Padlipskas.
3 olimpiečių atstovai: Mindaugas Griškonis, Saulius Ritteris, Brigita Virbalytė-Dimšienė.
1 Tarptautinio olimpinio komiteto narys: Daina Gudzinevičiūtė.