Anot Vilniaus mero Valdo Benkunsko, profesionalių sporto klubų finansavimas būtinas, siekiant ugdyti jaunuosius sporto talentus.
„Į aukšto meistriškumo sportą sistemingai ir nuosekliai investuojame jau ne vienerius metus. Šios lėšos profesionalaus sporto klubams suteikia daugiau galimybių rengiant jaunuosius sportininkus, leidžia auginti jų potencialą ir didinti motyvaciją. Profesionalūs atletai išauga iš pačių mažiausiųjų, tad labai svarbu, kad miesto finansinė parama prisideda prie jaunųjų ateities talentų tinkamo pasiruošimo dar ankstyvame amžiuje“, – pranešime teigė V. Benkunskas.
Iš viso 2025–2027 m. finansavimui buvo gautos 48 paraiškos daugiau nei 40 mln. finansavimui. Ateinančių trejų metų finansavimas paskirstytas 20 aukšto meistriškumo sporto klubų.
Bendrai finansavimas sporto projektams paskirstomas taip: ne daugiau kaip 85 proc. Vilniaus aukšto meistriškumo vyrų sporto klubams ir ne mažiau kaip 15 procentų Vilniaus miesto aukšto meistriškumo moterų sporto klubams. Moterų sporto klubams parama paaugo 2 proc., nei ankstesniu laikotarpiu.
Augant miesto biudžetui 2022–2024 m. aukšto meistriškumo sporto klubų projektams skirtas daugiau nei 10 mln. eurų finansavimas, 2019–2021 m. profesionalaus sporto klubams skirta – 7,8 mln.
Visas sporto sričiai skiriamas sostinės biudžetas susietas su miesto biudžetu ir kasmet auga – šiemet sportui tenka 3,4 proc. nuo viso Vilniaus 2024-ųjų biudžeto. Tačiau lyginant su kitais šalies miestais suma šiuo metu išlieka mažiausia: Kauno miesto savivaldybės 2024 m. biudžetas – sportui – virš(7,6 proc.), Klaipėdos miesto savivaldybės 2024 m. biudžetas – poilsiui ir sportui – virš (6,3 proc.), Šiaulių miesto savivaldybės 2024 m. biudžetas – virš (6,7 proc.).
Sporto klubams skirtos lėšos galės būti panaudojamos su projekto įgyvendinimu susijusiam darbui apmokėti, patalpų (tarp jų ir sporto bazių) nuomai, sportinės veiklos užmokesčiams sportininkams, maitinimui, sporto inventoriaus įsigijimui ir pan.
Lėšų negalima bus naudoti piniginiams prizams, baudoms, sporto infrastruktūros statybai ar remontui ir kt. Sporto projektų vykdytojai turės prisidėti prie sporto projektų nuosavomis ar kitų šaltinių lėšomis ne mažiau kaip 20 proc. nuo bendros projektų išlaidų sumos.