Pasaulio sporto savaitė – braziliškos salės futbolo mados, teniso trileris Pekine ir pirmoji „Real“ nesėkmė

2024 m. spalio 7 d. 13:59
Brazilijos rinktinė susigrąžino stipriausios planetos salės futbolo komandos vardą, Carlosas Alcarazas laimėjo kvapą gniaužiantį teniso trilerį Kinijos sostinėje, Francesco Bagnaia dar labiau įkaitino atmosferą motociklų lenktynių Didžiojo prizo varžybose, „Veszprém“ pirmą kartą tapo pasaulio rankinio klubų čempionu, Coco Gauff patvirtino finalų specialistės reputaciją, o futbolo Čempionų lygoje pirmąją nesėkmę patyrė nugalėtojo vardą ginantis Madrido „Real“.
Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.
Svarbiausi ateinančios savaitės įvykiai
Spalio 1 d. Tokijuje Japonijos atvirojo teniso čempionato („ATP 500“) finale prancūzas Arthuras Flisas nugalėjo prancūzą Ugo Humbert‘ą 5:7, 7:6, 6:3. ATP reitinge 24-ąją vietą užimantis 20-metis A.Flisas iškovojo trečiąjį karjeros titulą.
Spalio 1–2 d. Futbolo Čempionų lygoje sužaistos antrojo turo rungtynės. Pirmąjį pralaimėjimą patyrė nugalėtojo vardą ginantis Madrido „Real“, išvykoje nusileidęs „Lille“ 0:1. Šešerios rungtynės baigėsi keturių įvarčių ar didesniu skirtumu, o didžiausiu skirtumu laimėjo Dortmundo „Borussia“, namie įveikusi Glazgo „Celtic“ 7:1. Per du turus po dvi pergales pasiekė septynios komandos: Dortmundo „Borussia“, „Brest“, Lisabonos „Benfica“, Lėverkuzeno „Bayer“, „Liverpool“, Birmingamo „Aston Villa“ ir Turino „Juventus“.
Spalio 2 d. Pekine Kinijos atvirojo teniso čempionato („ATP 500“) finale trečioji pasaulio raketė ispanas Carlosas Alcarazas nugalėjo pirmąją pasaulio raketę italą Janniką Sinnerį 6:7, 6:4, 7:6 (mačas truko 3 val. 23 min.). 21 metų C.Alcarazas iškovojo 16-ąjį titulą, tarp jų – ketvirtąjį šį sezoną. Jis per karjerą laimėjo 16 iš 21 finalo.
Spalio 3 d. Kaire pasaulio rankinio klubų čempionato finale „Veszprém“ nugalėjo čempiono vardą gynusį „Magdeburg“ 34:33 (po pratęsimo). Trečiąją vietą užėmė Kairo „Al Ahly“. „Veszprém“ tapo pirmuoju Vengrijos klubu, iškovojusiu pasaulio čempiono vardą.
Spalio 6 d. Taškente pasaulio salės futbolo čempionato finale Brazilija nugalėjo Argentiną 2:1. Bronzos medalius laimėjo Ukraina. Čempionės vardą gynusi Portugalija iškrito aštuntfinalyje, kuriame pralaimėjo Kazachstanui. Brazilai pasaulio čempionais tapo šeštąjį kartą per 10 turnyrų. Ukrainiečiai pirmą kartą iškovojo medalius.
Spalio 6 d. Motegyje (Japonija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė ispanas Jorge Martinas („Ducati“), trečiąją – ispanas Marcas Marquezas („Ducati“). Bendrojoje įskaitoje po 16 iš 20 etapų pirmauja J.Martinas (392), F.Bagnaia (382), italas Enea Bastianini („Ducati“, 313) ir M.Marquezas (311).
Spalio 6 d. Pekine Kinijos atvirojo teniso čempionato („WTA 1000“) finale amerikietė Coco Gauff nugalėjo čekę Karoliną Muchovą 6:1, 6:3. 20-metė C.Gauff laimėjo aštuntąjį turnyrą, tarp jų – antrąjį šį sezoną. Ji per karjerą laimėjo 8 iš 9 finalų.
Nacionalinės futbolo lygos
Anglijos lygoje pergales pasiekė visi trys lyderiai. „Liverpool“ išvykoje nugalėjo Londono „Crystal Palace“ 1:0, „Manchester City“ namie – Londono „Fulham“ 3:2, Londono „Arsenal“ namie – „Southampton“ 3:1. Londono „Chelsea“ namie sužaidė lygiosiomis su „Nottingham Forest“ 1:1, Birmingamo „Aston Villa“ – su „Manchester United“ 0:0. Po 7 turų pirmauja „Liverpool“ (18), „Manchester City“, „Arsenal“ (po 17), „Chelsea“, „Aston Villa“ (po 14), „Brighton“ ir „Newcastle United“ (po 12).
Vokietijos lygos lyderių rungtynėse Frankfurto „Eintracht“ ir Miuncheno „Bayern“ sužaidė lygiosiomis 3:3, čempiono vardą ginantis Lėverkuzeno „Bayer“ namie sužaidė lygiosiomis su Kylio „Holstein“ 2:2. Lyderius pavijo „Leipzig“, išvykoje nugalėjęs „Heidenheim“ 1:0. Berlyno „Union“ namie nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 2:1. Po 6 turų pirmauja „Bayern“, „Leipzig“ (po 14), „Eintracht“ (13), „Freiburg“ (12), „Bayer“, „Union“ (po 11) ir Dortmundo „Borussia“ (10).
Ispanijos lygoje čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ namie nugalėjo „Villarreal“ 2:0, „Barcelona“ išvykoje nugalėjo Vitorijos „Alaves“ 3:0, San Sebastiano „Real Sociedad“ ir Madrido „Atletico“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Sevilijos komandų rungtynėse „Sevilla“ namie nugalėjo „Real Betis“ 1:0. Po 9 turų pirmauja „Barcelona“ (24), Madrido „Real“ (21), „Atletico“, „Villarreal“ (po 17) ir Pamplonos „Osasuna“ (15).
Italijos lygos lyderis „Napoli“ namie nugalėjo „Como“ 3:1, čempiono vardą ginantis Milano „Inter“ namie nugalėjo „Torino“ 3:2, Turino „Juventus“ namie sužaidė lygiosiomis su „Cagliari“ 1:1, „Milan“ išvykoje pralaimėjo Florencijos „Fiorentina“ 1:2. Po 7 turų pirmauja „Napoli“ (16), „Inter“ (14), „Juventus“, Romos „Lazio“, „Udinese“ (13), „Milan“ ir „Torino“ (po 11).
Prancūzijos lygos vienvaldžiu lyderiu tapo „Monaco“, išvykoje nugalėjęs „Rennes“ 2:1. Tiek pat taškų turėjęs Paryžiaus PSG išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Nice“ 1:1. „Marseille“ namie sužaidė lygiosiomis su „Angers“ 1:1. Po 7 turų pirmauja „Monaco“ (19), PSG (17), „Marseille“, „Reims“ (po 14) ir „Lille“ (13).
Portugalijos lygos lyderis Lisabonos „Sporting“ namie nugalėjo „Casa Pia“ 2:0, „Porto“ namie nugalėjo Bragos „Sporting“ 2:1, Gimaranešo „Vitoria“ namie sužaidė lygiosiomis su Porto „Boavista“ 2:2. Po 8 turų pirmauja Lisabonos „Sporting“ (24), „Porto“ (21), Lisabonos „Benfica“ (16), „Santa Clara“ (15), „Vitoria“ ir Bragos „Sporting“ (po 14).
Nyderlandų lygos lyderis „Eindhoven“ namie nugalėjo Roterdamo „Sparta“ 2:1. Į antrąją vietą pakilo „Utrecht“, namie nugalėjęs „Waalwijk“ 3:2. Roterdamo „Feyenoord“ namie nugalėjo Ensedės „Twente“ 2:1, Amsterdamo „Ajax“ – „Groningen“ 3:1, Alkmaro AZ išvykoje pralaimėjo Sitardo „Fortuna“ 0:1. Po 8 turų pirmauja „Eindhoven“ (24), „Utrecht“ (19), AZ (16), „Twente“ (14), „Ajax“, „Feyenoord“ ir Deventerio „Go Ahead Eagles“ (po 13).