Siekdama sumažinti renginio sugeneruojamą anglies dioksido pėdsaką ir poveikį aplinkai, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija bendradarbiauja su Valstybinių miškų urėdija. Federacija kartu su savo sportininkais, treneriais bei plačiąja bendruomene įsipareigojo pasodinti daugiau nei 1 500 medžių. Kiekvienas pasodintas medis vidutiniškai sugeria 13,14 kg CO2 per metus. Tai padės kompensuoti 19 000 kg CO2, kiek yra išleidžiama į atmosferą rengiant tokio lygio tarptautinius sporto renginius. Į šiuo skaičiavimus įtrauktas transportas, apgyvendinimo bei bazių išlaikymo generuojamas anglies dioksidas.
„Miško sodinimas – vienas svarbiausių ir prasmingiausių miškininkų darbų. Džiugu, kad prie miškingumo didinimo prisideda ne tik įmonės, organizacijos ar neabejingi piliečiai, bet ir gamtą mylintys jaunieji penkiakovininkai. Penkiakovė – ištvermės ir atsidavimo reikalaujanti sporto šaka, o ištvermė ir atsidavimas yra neatsiejama miškininkų darbo dalis. Esame dėkingi, kad penkiakovės bendruomenė nėra abejinga mūsų planetoje vykstantiems klimatiniams pokyčiams. Mišraus miško įveisimas bei atkūrimas – reikšmingas indėlis mūsų ateitiems kartoms ir planetai. Būtent miškas atlieka svarbų vaidmenį pereinant prie klimato kaitos švelninimo: absorbuoja anglies dioksidą, išskirdamas deguonį ir taip „užrakindamas“ anglį medžio masėje“ – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.
„Penkiakovės sporto vertybės visuomet buvo tvirtos kaip ir mūsų sportininkai. Planetos sveikata – vienas iš labai svarbių įsitikinimų mūsų bendruomenėje. Todėl nusprendėme surengti pirmąjį „žaliąjį“ čempionatą ne tik Lietuvoje, bet ir per visą pasaulio penkiakovės istoriją. Bendradarbiaudami su Valstybine miškų urėdija suskaičiavome renginio CO2 emisiją ir suplanavome medžių atsodinimą“ – sako Šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas Aistis Baronas. „Didžiuojamės šia idėja ir tuo, kad pakėlėme sporto renginių kartelę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Mus labai palaiko penkiakovės tarptautinė federacija UIPM ir Druskininkų savivaldybė.“
Laukia įdomi kova
Šiuolaikinės penkiakovės U19 pasaulio čempionate dalyvaus daugiau nei 200 sportininkų ir 100 komandos narių iš daugiau nei 20 pasaulio šalių. Į Druskininkus atvyksta didžiulė Egipto delegacija, taip pat Prancūzijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Kinijos bei Korėjos penkiakovininkų komandos. Šios šalys tradiciškai turi stiprius penkiakovės atletus, o tai žada įdomią ir dinamišką kovą intensyviai besitreniruojančiai Lietuvos penkiakovininkų komandai.
Lietuvos komanda tikisi aukštų pasiekimų čempionate. „Mūsų jaunoji komanda yra viena stipriausių pasaulyje kliūčių ruožo rungtyje. Šią rungtį pradėjome treniruotis labai anksti ir jau turime nemažai patirties. Žinoma, tradiciškai turime stiprius bėgikus. Tikimės, kad jaunimo sunkus darbas treniruotėse atneš medalius. Tai, kad varžybos vyksta Lietuvoje, namų atmosfera bei palaikymas suteikia papildomą motyvaciją mūsų atletams“, – sakė Šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas Aistis Baronas.
Druskininkai – sportą globojantis miestas
Druskininkų miesto bei LSC sporto komplekso sąlygos ir vaizdinga aplinka suteiks puikų foną šiam pasauliniam renginiui. LSC sporto komplekso infrastruktūra ypač palanki penkiakovės sportui, kuris susideda iš ypač techniškų sporto šakų. Penkiakovininkai bėgimo ir šaudymo rungtyse varžysis moderniame lauko stadione. 25 metrų baseinas priims plaukimo rungtį. Daugiafunkcinėje sporto salėje vyks naujoji OCR kliūčių ruožo rungtis, o patogioje kovų menų salėje vyks įskaitinis fechtavimas, kuris, kaip techniškiausia rungtis kvalifikacijose, dažniausiai trunka visą dieną.
Druskininkai čempionatui organizuoti pasirinkti ne be reikalo. Sveikatingumo ir poilsio sostinė, esanti Dzūkijos regiono širdyje, garsėja savo žaliosios aplinkos grožiu ir ramybe. Miestas kiekvienais metais pasodina šimtus medžių ir plečia žaliąsias zonas. Taigi, miesto ir Šiuolaikinės penkiakovės U19 pasaulio čempionato vertybės sutampa bei papildo viena kitą. Nenuostabu, kad miesto savivaldybė yra vienas iš čempionato svarbiausių partnerių.
„Rūpinamės mus supančia aplinka ir džiaugiamės, kad renginių organizatoriai, puoselėjantys tokias pačias vertybes, pasirenka mus. Šiuolaikinės penkiakovės U19 pasaulio čempionatas, vyksiantis Druskininkuose – puikus to pavyzdys, kai suburiami ne tik sporto profesionalai ir entuziastai, bet ir rodomas atsakingas požiūris į ekologiją bei tvarumą. Tai įkvepia siekti tvaresnės ateities ir rodo, kaip sportas gali prisidėti prie aplinkosaugos sprendimų“, – sako Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.
Čempionato biudžetas siekia 350 tūkstančių Eur. Skaičiuojama, kad Druskininkuose liks 250 tūkstančių Eur. Čempionato pajamas sudaro dalyvių mokesčiai, valstybės parama ir komercinių partnerių parama.
Be aplinkosaugos pastangų ir finansinės naudos, čempionatas skatina vietinį turizmą ir pristato Druskininkus kaip svarbią tarptautinių sporto renginių vietą. Sporto ir žiūrovų bendruomenė bus įtraukta į įvairias programas ir veiklas, dalyvaus Druskininkų organizuojamose ekskursijose.
Varžybų tvarkaraštis:
· Rugsėjo 24 d.: moterų ir vyrų estafetės
· Rugsėjo 25 d.: moterų kvalifikacija
· Rugsėjo 26 d.: vyrų kvalifikacija
· Rugsėjo 27 d.: moterų ir vyrų įskaitinis fechtavimas
· Rugsėjo 28 d.: moterų ir vyrų finalai
· Rugsėjo 29 d.: mišrios estafetės