Paaiškėjo Lietuvos lankininkų federacijos taurės laimėtojai

2024 m. rugsėjo 10 d. 16:52
Savaitgalį šalia Vilniaus esančiuose Pagiriuose su tradicinėmis Viktoro Černiausko atminimo varžybomis surengtas paskutinis, ketvirtasis, Lietuvos lankininkų federacijos (LLF) taurės etapas. Po jo paskelbti ir viso sezono laureatai.
Daugiau nuotraukų (3)
Lankininkų klubo „Strėlė“ suorganizuotose varžybose savo jėgas išbandė beveik 80 šaudymo iš lanko sportininkų, o daugelyje lankų klasių vyko įdomios ir atkaklios kovos.
Vyrų olimpinių lankų grupėje nugalėjo Modestas Šliauteris („Auksinis šaulys“). Vos ketvirtą vietą kvalifikacijoje užėmęs lankininkas sėkmingai nukeliavo iki pat finalo, o lemiamoje kovoje dėl aukso 6:2 pranoko Ramūną Kašėtą.
Akistatoje dėl trečiosios vietos Paulius Pocius 6:2 įveikė Adamą Krulį. Pastarasis pateikė staigmeną ketvirtfinalyje, kur po papildomo šūvio 6:5 nugalėjo sezono lyderį ir kvalifikacijos laimėtoją Dalių Mačernių (Lankininkų sporto klubas).
Moterų olimpinių lankų grupėje triumfavo Paulina Alakvoščienė („Žaliasis lankas“). Ji laimėjo kvalifikaciją, o atkrintamosiose kovose nepralaimėjo nei vienos šaudymo serijos. Finale P. Alakvoščienė 6:0 nugalėjo Kristiną Abromavičienę.
„Manau, kad man tiek šiose, tiek ir visose kitose varžybose labiausiai padeda tai, jog į kiekvienas varžybas atvykstu kovoti su savimi, o ne kitais lankininkais. Dalyvauju čia, nes man yra smagu, o medalis tampa tik nedideliu papildomu prizu.
Žinoma, esu patenkinta pergale, tačiau kvalifikacijos rezultatas ne visai tenkina. Tikėjausi pademonstruoti gerokai aukštesnį rezultatą“, – prisipažino P. Alakvoščienė. Trečiąją vietą užėmė Arly Melania Lobikovė, mažajame finale 6:0 įveikusi Laimą Kačonienę.
Skriemulinių lankų varžybose dominavo jaunasis Lietuvos talentas Jonas Grigaravičius (Utenos lankininkai). Pasaulio ir Europos jaunių čempionatų prizininkas finale 146:140 nugalėjo savo trenerį ir tėtį Marių Grigaravičių. Trečiąją vietą užėmė su vyrais sėkmingai kovojusi Inga Timinskienė („Žaliasis lankas“).
Vyrų paprastųjų lankų varžybose triumfavo Artūras Jacevičius („Vajetau“). Jis tik po papildomo šūvio laimėjo ketvirtfinalį prieš Viktorą Kostecką, pusfinalyje 6:2 pranoko Audrių Račkauską, o finale 7:1 įveikė šeimininkų „Strėlės“ klubo atstovą Konstantiną Kondratevą.
Susitikime dėl trečiosios vietos Ernestas Vilkauskas 6:2 nugalėjo A. Račkauską.
Moterų paprastųjų lankų varžybose nugalėjo Austėja Kopcikaitė (Lankininkų sporto klubas), kuri permainingame finale 6:4 palaužė Kariną Nugmanovą.
Trečiąją poziciją iškovojo Ligita Pūrienė. Auksą lankininkų klubui „Strėlė“ iškovojo Renatas Lasica, triumfavęs ilgųjų lankų grupėje. Jis finale 6:4 įveikė Edvardą Čepanonį. Trečias liko Vladimiras Mosinas.
Komandinėse varžybose nugalėtojais tapo LSK (olimpiniai lankai, vyrai), KJA (olimpiniai lankai, moterys), Utenos lankininkai (skriemuliniai lankai), Kauno lankininkai (paprasti lankai, vyrai), AKL (paprasti lankai, moterys) ir „Strėlė“ (ilgieji lankai).
Pasibaigus paskutiniam etapui, paskelbti visi Lietuvos lankininkų taurės nugalėtojai.
Atkakliausia kova vyko vyrų paprastųjų lankų grupėje, kur būtent pergalė Pagiriuose leido taurę iškovoti Artūrui Jasevičiui.
Kitose grupėse favoritai dominavo viso sezono metu. LLF taures iškovojo Dalius Mačernius (olimpiniai lankai), Paulina Alakvoščienė (olimpiniai lankai), Jonas Grigaravičius (skriemuliniai lankai), Inga Timinskienė (skriemuliniai lankai) ir Austėja Kopcikaitė (paprastieji lankai).
„LLF taurės laimėjimas – gana smagus įvykis, tačiau per daug šio laimėjimo nesureikšminu. Labiau koncentruojuosi į tolimesnes treniruotes ir progresą. Varžybose Lietuvoje stengiuosi gerai praleisti laiką“, – sakė P. Alakvoščienė.
Taurės nugalėtojai bus apdovanoti LLF įsteigtais piniginiais prizais.