D.Dedura-Palomero pavardė dažnam lietuviui nieko nesako ir daugelis net neįtartų, jog Diego turi lietuviškų šaknų, tačiau Lietuvos futbolo sirgaliams ši pavardė tikrai girdėta.
1997–2010 metais Lietuvos futbolo rinktinėje 47 rungtynes sužaidė gynėjas Ignas Dedura, kuris būtent ir yra D.Deduros-Palomero dėdė.
I.Deduros sesė, teniso trenerė Rūta Deduraitė išvykusi į Vokietiją pradėjo šeimyninį gyvenimą su čiliečiu Cesariu Palomero. Šeima susilaukė dviejų vaikų – 2005 metais lapkritį Mariano ir 2008 kovą Diego.
Abu tėvai buvo teniso treneriai, tad nenuostabu, jog abu vaikui augo teniso korte ir jame liko iki šiol. Tiek Mariano, tiek Diego pasuko profesionalo keliu. 18-metis M.Dedura-Palomero ATP reitinge užima 988 poziciją, o 16-metis Diegito jau rikiuojasi 779 vietoje.
Nebeapsimoka žaisti su jaunimu
Caspero Ruudo ir Rafaelio Nadalio žaidimu besižavinantis vokietis savo žaidimu gali priminti ir šiuos tenisininkus. 16-metis, kaip ir jo herojai, geriausiai jaučiasi ant grunto dangos.
„Labiausiai mėgstu grunto dangą. Aš manau, jog labai gerai žaidžiu iš galo, kuomet reikia keistis ilgesnėmis serijomis. Tačiau dar turėčiau padirbėti ties savo padavimu ir žaidimo prie tinkle“, – kalbėdamas su lrytas.lt teigė D.Dedura-Palomero.
Vokietis dar du metus gali rungtyniauti jaunimo turnyruose, tačiau 16-metį dabar pamatyti galime tik „Futures“ ir „Challenger“ serijos turnyruose. 36-ąjį ITF jaunimo reitingą turintis D.Deduros-Palomero teigia, kad žaisti jaunimo turnyruose jam jau nebeapsimoka.
„Pakalbėjome su mama ir tėčiu ir nusprendėme, jog neapsimoka žaisti „Juniors“ turnyrų. Perėjus į vyrų tenisą pamatai, kiek daug reikia pagerėti. Kuo anksčiau pavyksta pereiti į vyrų tenisą, tuo geriau.
Vokietijoje laimėjau J300 serijos jaunimo turnyrą ir pakilau maždaug į 30-ąją vietą reitinge. „Challenger“ turnyre įveikęs pirmąjį etapą užsidirbau nemažai reitingo taškų ir nusprendžiau, kad žaisiu „Futures“ turnyruose su vyrais. Su tėvais pasitarėme ir nusprendėme, jog taip yra geresnės galimybės kilti į viršų“, – teigė tenisininkas.
Jaunasis tenisininkas net nebesinaudojo galimybe žaisti dviejuose jaunimo „Grand Slam“ turnyruose – Vimbldone ir „US Open“.
Tiesa, Diegito turi dar 2 metus, kuomet gali dalyvauti šiose varžybose. Tačiau kaip į jas patekti, jeigu nebežaidi jaunimo turnyruose ir nebetenki ITF reitingo?
„Jeigu esi 750 ir aukštesnis reitingas, gali iškart patekti į pagrindines jaunių „Grand Slam“ varžybas, – situaciją paaiškino lietuviškų šaknų turintis vokietis. – Tai dar pagalvosiu ir galbūt pabandysiu sužaisti dar kokiame „Roland Garros“ ar panašiai.“
Dideli tikslai vyrų tenise
Profesionalo karjerą D.Dedura-Palomero pradėjo jau 15-os metų. Tenisininkas sako, jog pradžia buvo labai sunki, tačiau tokiu būdu greičiau pasimatė jo spragos ir vietos, kurias būtina tobulinti.
„Iš pradžių buvo nemažai pralaimėjimų pirmuose etapuose, – teigė vokietis. – Iškart pasijautė fizinio pasiruošimo ir jėgų skirtumas. Vyrų tenise taško metu vyksta ilgesni apsikeitimai smūgiais, kur kas daugiau reikia bėgioti. Ir jautėsi tas greitesnis gerų sprendimų priėjimas. Dabar manau viskas labiausiai yra galvoje.“
Paklaustas apie sau išsikeltus tikslus Diego nusijuokė. Jaunasis tenisininkas teigia, kad šiais metais jau su kaupu viršijo savo tikslus ir sezono viduryje teko susikurti naują viziją.
„Buvau nusistatęs tikslą iki metų galo pasiekti top 900 reitingą, bet jau šį planą sugebėjau viršyti. Tai dabar kalbame, jog patekti prie 500 vietos būtų labai gerai“, – savo planus atskleidė D.Dedura-Palomero.
Kad tokie tikslai ir rezultatai yra tiesiog įspūdingi, geriausiai patvirtina praeities pavyzdžiai.
Geriausias planetos tenisininkas Jannikas Sinneris 17-ąjį gimtadienį pasitiko užimdamas 1159 vietą, o pirmuosius profesionalo metus užbaigė užimdamas 551 vietą.
Vokietis Alexanderis Zverevas (ATP-2) 17-ąjį gimtadienį pasitiko būdamas 827 pozicijoje. Tiesa, antroji planetos raketė praėjus vos 3 mėnesiams po 17-ojo gitmadienio pakilo į antrąjį šimtuką.
Ispanijos supertalentas Carlosas Alcarazas (ATP-3) 17-ąjį gimtadienį pasitiko jau rikiuodamasis 318 vietoje.
Teniso legenda – serbas Novakas Džokovičius (ATP-4) 17-ąjį gimtadienį šventė būdamas 515 pozicijoje. Tiesa, verta paminėti, jog praėjus vos porai dienų po gimtadienio serbas pakilo į 338 vietą.
Tuo tarpu Danijilas Medvedevas (ATP-5) nei 17-os, nei 18-os metų net neturėjo reitingo.
Tad lyginant Diegito su pirmuoju planetos penketuku galima drąsiai teigti, jog talentu jaunasis tenisininkas prilygsta elitui. Pats D.Dedura-Palomero savo situaciją puikiai supranta ir neslepia, jog greitu metu gero žaidimo dėka gali taikytis ne į jaunimo, o į suaugusių „Grand Slam“ turnyrus.
„O šiaip tenise viskas labai greitai keičiasi. Sužaisk kelis turnyrus geriau, laimėk „Challenger“ ir jau priartėsi prie žaidimo suaugusiųjų „Grand Slam“. Tai atsitikti gali visaip“, – kalbėjo D.Dedura-Palomero.
Savo šaknų nepamiršta
Nors D.Dedura-Palomero ir atstovauja Vokietijai, Lietuvos jis nepamiršta. 16-metį bent kelis kartus per metus galima sutikti ir Lietuvoje.
„Pabandau per metus atvykti kokius 3–4 kartus į Lietuvą ir praleisti čia po kelias dienas. Norisi palaikyti ryšį su seneliais, šeima ir nepamiršti savo šaknų. Daug bendraujame su pusbroliais iš Lietuvos“, – teigia prieš kelias savaites Kaune viešėjęs Diego.
Jeigu įtemptas tvarkaraštis leistų, vokietis į Lietuvą grįžtų ir dažniau. Tačiau tenisininkui kur kas rečiau tenka apsilankyti tėčio gimtojoje Čilėje.
„Į Čilę nusigauti jau kur kas sunkiau, kelionės ilgesnės, – su atodūsiu teigė D.Dedura-Palomero. – Paskutinį kartą ten buvau 2023 metais, kuomet žaidžiau turnyre. Tikiuosi ten pabūti ilgiau kitais metais ir pabandyti ten sužaisti kelis turnyrus.“
Pasirodo, jog 16-metį tenisininką puikiai pažįsta ir Lietuvos teniso žvaigždė R.Berankis. Girdamas Lietuvos teniso infrastruktūrą, vokietis atskleidė, jog šiais metais jis Vilniuje kartu treniravosi su patyrusiu Lietuvos tenisininku.
„Sąlygos čia tikrai puikios. Sausio mėnesį buvau Vilniuje, kuomet treniravausi su Ričardu Berankiu. „SEB arena“ iš tiesų didelė ir paliko didelį įspūdį, tikrai gerai padaryta. Kaune taip pat yra puikiai įrengtas „Tennis Space“ aikštynas.
Su R.Berankiu kalbėjomės ir dar vėliau, siūlė dar kartu pažaisti. Tuo metu jis norėjo treniruotis ant kietos dangos, o aš ruošiausi turnyrams ant grunto, tai daugiau nesusitikome. Tačiau jei tik atsirastų galimybė, norėčiau vėl su juo treniruotis“, – patirtimi pasidalino 16-metis.
D.Dedura-Palomero teigia žinantis kitus Lietuvos talentus – tiek Vilių Gaubą (ATP-182), tiek Edą Butvilą (ATP-368). Su pastaruoju Diego teko susidurti klubinėse teniso dvejetų varžybose, kuomet pergalę šventė 20-metis lietuvis.
Diego teigia, ryšio su Lietuvos žaidėjais nepalaikantis, tačiau tikisi, jog greitu metu pakils iki Lietuvos tenisininkų reitingo ir vis dažniau jiems susitinkant turnyruose gali atsirasti ir dažnesnis bendravimas.
Tiesa, nors D.Dedura-Palomero ir stengiasi vis dažniau grįžti į Lietuvą, puikiai kalba lietuviškai bei jaučia didelį ryšį su mamos gimtąja šalimi, Diego apie atstovavimą Lietuvos rinktinei negalvoja.
„Vokietija man labai daug davė ir kaip žmogui, ir kaip tenisininkui. Gaunu ir didelį rėmimą iš šalies, ir pakvietimų į ATP turnyrus. Jaučiuosi tikrai gerai atstovaudamas Vokietijai“, – kalbėdamas su lrytas.lt sakė D.Dedura-Palomero.