Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse – išskirtinis duetas iš Lietuvos: pirmoji moteris maratonininkė bėgs su savo „ginklanešiu“

2024 m. rugpjūčio 29 d. 14:00
Dar neatslūgus Paryžiaus olimpinių žaidynių emocijoms, kovą dėl medalių Prancūzijos sostinėje tęsia Lietuvos paralimpiečiai. Tarp jų – ir Aušra Garunkšnytė, kuri yra pirmoji moteris maratonininkė, atstovaujanti mūsų šaliai paralimpinėse žaidynėse. Už vieno svarbiausių karjeros startų laukiančios regėjimo negalią turinčios A.Garunkšnytės pečių yra ir sportininkei talkinantis savanoris Linas Mikalainis. Maratono metu bėgikę jis į finalą lydės prisirišęs prie jos specialiu diržu.
Daugiau nuotraukų (5)
Prie starto linijos – dviese
Regėjimo negalią turinti A.Garunkšnytė jau rugsėjo 8 d. pasirodys maratono rungtyje Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse. Tiesa, prie starto linijos ji stos ne viena – sportininkę lydės bėgikas L.Mikalainis, jau du metus padedantis A.Garunkšnytei siekti geriausių rezultatų.
Bėgant maratoną bėgikę ir jos gidą jungia specialus, maždaug 30 cm ilgio diržas su kilpomis. Tad abu sportininkai turi stengtis kuo labiau sinchronizuoti savo bėgimą ir rankų mostus, kad netrukdytų vienas kitam. Tai reikalauja tam tikro ryšio, kurį jie stiprina bendrų treniruočių metu. Taip pat sportininkai ruošiasi ir individualiai, o likus porai mėnesių iki starto treniruotės tampa pačios intensyviausios.
„Labai didžiuojuosi Aušros pasiekimais – maratoną ji turėjo bėgti jau Tokijo paralimpinėse, tačiau tuomet jai startuoti sutrukdė trauma. Dabar ji turi dar vieną šansą parodyti savo geriausią rezultatą. Džiaugiuosi galėdamas būti Aušros kelionės dalimi. Matau save, kaip Aušros ginklanešį ir į savo užduotį žiūriu labai atsakingai. Kaip bebūtų, ji ne šiaip sieks asmeninio laimėjimo, o atstovaus Lietuvai“, – sako bėgikas mėgėjas L.Mikalainis, kurio pagrindinis darbas yra „Telia“ pardavimų komandoje.
A.Garunkšnytei atsigavus po patirto stresinio dubens kaulo lūžio ji pradėjo treniruotis su treneriu Jonu Žakaičiu, kuris ir pasiūlė sportininkei pradėti bėgti kartu su gidu. A.Garunkšnytė ir L.Mikalainis pet trumpą laiką tapo tvirta komanda ir pernai vykusiame Rygos maratone jau fiksavo geriausią bėgikės karjeros rezultatą – ji užėmė 5 vietą bendroje moterų įskaitoje.
Siekia bendro tikslo
L.Mikalainis pasakoja, kad varžybų metu A.Garunkšnytei siekia suteikti visokeriopą pagalbą – tiek padedančią sudėtingą distanciją ištverti fiziškai, tiek psichologiškai.
„Mano užduotis – padėti Aušrai palaikyti tempą, nenuklysti nuo trasos, taip pat paduoti atsigerti vandens, specialius angliavandenių gelius, kurie skirti palaikyti energijai. Paryžiuje tikriausiai bus aktualus ir atsivėsinimas – prireikus Aušrai paduosiu specialius ledukus, leidžiančius sumažinti kūno temperatūrą. Visgi, mano manymu, daug svarbiau nei ši praktinė pagalba yra psichologinis palaikymas. Tie, kas yra susipažinę su ilgomis bėgimo distancijomis, žino, kad maždaug trečiajame distancijos trečdalyje prasideda kova su savimi ir savo fizinių galimybių išbandymas. Tai yra kritinis momentas, kai palaikymas iš šalies gali būti labai svarbus“, – sako L.Mikalainis.
„Norėdamas būti naudingas Aušrai aš taip pat privalau būti geroje sportinėje formoje, o į pasirengimą žiūrėti atsakingai, būti tiek pat motyvuotas, kaip ir siekdamas asmeninių rezultatų. Apskritai profesionalus maratono bėgimas yra daug labiau komandinis sportas, nei gali atrodyti iš šalies. Čia dirba komanda, kuri siekia bendro tikslo. Tiek trenerių ir pagalbinio personalo, tiek pačių bėgikų ir šiuo atveju gidų vaidmuo yra svarbus“, – pažymi A.Garunkšnytės gidas.
Keičia mąstymą ir vertybes
Bėgimo trasose L.Mikalainis yra ne naujokas – tarptautiniuose maratonuose jis dalyvauja jau 11 metų. Tai jo hobis ir aistra, kuriai vyras skiria nemažai laiko ir jėgų. Jis pabrėžia, kad tiek bėgdamas maratonus pats, tiek drauge su A.Garunkšnyte jis gauna puikią galimybę geriau pažinti save ir kitus žmones, tobulėti bei augti kaip asmenybė. Jis įsitikinęs, kad tai, ką pasiima iš sporto, jam padeda asmeniniame gyvenime ir darbe.
„Maratono nenubėgsi ir gerų rezultatų nepademonstruosi, jei netikėsi savimi ir savo komanda. Ilgų distancijų bėgimas moko nepasiduoti, perlipti per save ir atrasti jėgų, kai atrodo, kad daugiau nebegali. Kalbant apie bėgimą tandemu su Aušra, toks vaidmuo ugdo gebėjimą geriau suprasti ir motyvuoti kitus, nustumti savo ego į šoną ir dirbti dėl bendro tikslo. Man, kaip pardavimų komandos vadovui, dirbančiam su skirtingais žmonėmis tai yra neabejotinai naudinga ir praturtinanti patirtis“, – sako L.Mikalainis.
Jis džiaugiasi, kad dirba organizacijoje, kurioje gali suderinti savo profesinius ir sporto tikslus. Bėgimui kiekvieną savaitę jis skiria maždaug po 11 valandų. Ne kiekvienas darbas paliktų tiek laiko ir energijos tokiam disciplinos ir pasiryžimo reikalaujančiam pomėgiui.
„Telia“ yra itin didelį dėmesį įtraukties klausimams skirianti bendrovė, kuriai paralimpinių žaidynių vertybės yra išties artimos. Įmonė ne tik įgyvendina įvairias socialines iniciatyvas, skirtas didinti žmonių su negalia įtrauktį, tačiau ir siekia negalią turinčių žmonių poreikiams pritaikyti savo procesus, produktus ir klientų aptarnavimo standartus. Tad kartu su Aušra dalyvaudamas Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse tam tikra prasme atstovausiu ir savo įmonę, kurios palaikymą taip pat jaučiu“, – kalba L.Mikalainis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.