Šiuo metu Igoris Lobanovas užima 24 vietą tarp 31 dalyvių, kurie jau atliko savo programas. Lietuvis surinko 3624,38 taško iš 5280 galimų. Prizines vietas antrojoje programoje šiuo metu užima Prancūzijos, JAV ir Ispanijos atstovai: pirmoje vietoje puikuojasi čempiono titulą ginantis Florent Oddon, surinkęs 4313,59 taško, antrąją vietą užima Rob Holland, surinkęs 4273,65 taško, o trečiojoje yra ispanas Castor Fantoba su 4241,43 taškų.
Po skrydžio lietuvis neslėpė, jog jaučiasi patenkintas savo pasirodymu. „Man patiko, kaip jutau lėktuvą, kaip jis valdėsi, nepaisant aukštos temperatūros. Labiausiai džiauguosi, kad baigėsi tas varginantis laukimas. Vakar prieš pat mano skrydį varžybos buvo sustabdytos dėl artėjančių audros debesų. Atrodo taip puikiai pasiruošiau tiek fiziškai, tiek psichologiškai, o vietoj to – laukimas lyg ant adatų. Bet toks tas padangių sportas“, – gera nuotaika dalinosi pilotas.
Lietuvį lydintis treneris Eltonas Meleckis taip pat teigiamai įvertino Lobanovo pasirodymą, pažymėdamas meistrišką skrydžio atlikimą. Vis dėlto, pasak trenerio, viena figūra galėjo pakenkti galutiniam vertinimui. „Figūros visos buvo vietoj, „išlaikyta“, nebuvo perskubėjimo, labai gerai išdėstė kompleksą priešais teisėjus. Vienoj figūroj truputį buvo ten tokia klaidelė, kuri gali būti matoma, bet žiūrėsim, kaip teisėjai įvertins. Įpusėjus skrydžiams atrodė, kad Prancūzai visus nušluos – pirmas penkias vietas tuo metų užėmė šios šalies rinktinės nariai, tačiau pabaigoje skridę pretendentais į medalius laikomi R. Holland ir C. Fantoba grąžino intrigą kovoje dėl medalių. Pirmame antros programos dešimtuke net septyni prancūzai – tikrai fenomenalus pasiekimas“ – piloto pasirodymą komentavo E. Meleckis.
Tiesa, paskelbus rezultatus, paaiškėjo, kad viena I. Lobanovo atlikta figūra buvo įvertinta ne taip, kaip tikėtasi. Du teisėjai už šią figūrą skyrė nulinius balus, o tai reiškia, jog jų nuomone, figūra buvo atlikta su kritinemis klaidomis. Pilotas ir treneris su šiuo vertinimu nesutinka. Jų teigimu, nors figūra galėjo turėti netikslumų, ji vis vien buvo verta aukštesnio balo. Dėl tokių vertinimų Lietuvos komanda planuoja aiškintis su žiuri komisija. „Penki iš septynių teisėjų gana gerai įvertino 11–ą komplekso figūrą, tačiau teisėjai iš Prancūzijos ir Belgijos davė po nulį balų. Tikrai nelogiška situacija, tačiau taisyklės sako kad šioje situacijoje teisėjas nebegali pakeisti savo balo po skrydžio. Aš kategoriškai nesutinku su teisėjų nuomone, aš sėdėjau tam lėktuve, mačiau tą figūrą iš vidaus ir tiesiog nebuvo taip, kaip jie teigia“, – taip situaciją komentavo pilotas.
Antroji programa, kaip būsimos trečioji ir ketvirtoji, yra nežinomos programos, t.y. programos, kurių negali iš anksto treniruotis, nes iki varžybų yra nežinomos figūros, kurias teks atlikti. Dešimt burtų kelių atrinktų varžybų dalyvių pateikia po vieną figūrą, o kiekvienas dalyvis turi sukurti kompleksą iš jų su galimybe pridėti 1–4 savo figūras, kad sujungti esamas 10. Tokia programa yra ypatinga tuo, kad pilotai turi sukurti kompleksą „ant popieriaus“ ir ore jį atlieka pirmą kartą, be išankstinių treniruočių ar galimybės pasipraktikuoti, todėl kiekvienas pasirodymas reikalauja aukščiausio lygio – figūrų atlikimo eiliškumas, sujungimas į vieną kompleksą – tai lyg strateginis žaidimas. Taip galima šiek tiek sušvelninti oro sąlygų, lėktuvo pajėgumo trūkumus ir paryškinti stipriąsias piloto puses. Nuo komplekso sukurimo kokybės priklauso labai daug“, – apie varžybų subtilybes pasakojo treneris E. Meleckis.
Sekantis nežinomos programos pasirodymas numatomas rugpjūčio 20 dieną. Igoris Lobanovas skris po pietų – apie 15 val.