Tai – Paryžiuje daugiau skandale dėl lyčių skambėjęs boksas.
IOC šiuo metu nėra įtraukęs bokso į Los Andželo programą.
IOC prezidentas Thomas Bachas nurodė, kad boksas dar gali sugrįžti, tačiau sprendimas privalo būti priimtas per 2025 metus.
„Per kitus metus ir kiek įmanoma greičiau. Ilgiau laukti nei kitų metų pabaiga mes negalime“, – paklaustas, kada galutinai bus apsispręsta dėl bokso ateities, kalbėjo Th.Bachas.
Th.Bachas nurodė, kad skirtingai nei Tokijo ir Paryžiaus žaidynėse, organizacija daugiau nevykdys bokso varžybų.
Iki tol už boksą olimpinėse žaidynėse buvo atsakinga Tarptautinė bokso asociacija (IBA). IBA dar 2019 metais buvo suspenduota olimpinio komiteto dėl griežtų valdymo, finansų, teisėjavimo ir etinių pažeidimų. Su Kremliumi ypatingai susijusi IBA, kurios vadovas Umaras Kremlevas yra Vladimiro Putino bičiulis, jau ilgą laiką murkdėsi skandaluose.
2023 metais IOC paskelbė, kad nebepripažįsta šios organizacijos ir ėmė garsiai kelti klausimus dėl piniginių IBA prizų.
„Kaip ir visada su IBA, neaišku, iš kur atsirado pinigai. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl IOC nebepripažįsta IBA yra visiško finansinio skaidrumo nebuvimas. IBA nebuvo pasiruošusi skaidriai paaiškinti savo finansavimo šaltinių ir paaiškinti savo finansinės priklausomybės nuo, tuo metu vienintelės įmonės, „Gazprom“, – gegužę buvo rašoma IOC pranešime.
2023 metais susikūrė nauja organizacija Pasaulio bokso asociacija. Šiuo metu ji vienija 37 nares. Pastaroji organizacija kol kas nėra sulaukusi IOC pripažinimo.
IOC nurodė, kad tam, kad boksas sugrįžtų į olimpines žaidynes, tam reikia patikimos organizacijos: „Olimpinis boksas turi būti organizuojamas patikimos tarptautinės organizacijos, turinčios tinkamą valdymą. Savaime suprantama, kad bet kuris boksininkas, kurio nacionalinė federacija priklauso IBA, negalės varžytis olimpiniuose turnyruose. Kiekvienos šalies nacionaliniai olimpiniai komitetai turės išbraukti IBA priklausančias nacionalines bokso federacijas iš savo narių sąrašo.“
IOC ir IBA kivirčas dar labiau pagilėjo per Paryžiaus žaidynes. Jau vykstant žaidynėms IBA paskelbė, kad iš praėjusių metų pasaulio čempionato buvo pašalintos dvi sportininkės – Alžyro boksininkė Imane Khelif ir Taivano atstovė Lin Yu-ting – nes neva joms buvo atlikti lyties testai, kurie esą parodė vyrišką chromosomą. Šią informaciją skleidė ir U.Kremlevas, tačiau iki šiol nėra jokių įrodymų, kad tai būtų tiesa.
Alžyro ir Taivano bokso federacijos dėl tokių teiginių grasino imtis teisinių veiksmų, o IOC tokius pareiškimus vadino bandymu sujauti olimpinį bokso turnyrą, kurį organizavo pats Tarptautinis olimpinis komitetas.
Boksas olimpinėse žaidynėse nuo 1904 metų. Bokso nebuvo tik 1912 metų olimpinėse žaidynėse, nes šį sportą tuo metu draudė Švedijos įstatymai.
Olimpinius bokso medalius yra laimėjusios tokios legendos kaip Roy Jonesas jaunesnysis, Lennoxas Lewisas, Floydas Mayweatheris jaunesnysis, Joe razieris, George’as Foremanas, Anthonu Joshua ir Muhammadas Ali.