Olimpiadoje – neįtikėtinas JAV moterų pasiekimas: su tiek medalių neaplenkė tik 2 šalių

2024 m. rugpjūčio 14 d. 10:27
Nusileidus Paryžiaus olimpinių žaidynių uždangai pro ją ir toliau veržiasi įvairiausios naujienos, skaičiuojami ir matuojami medaliai. O pastarieji į labai ypatingą poziciją pastatė JAV olimpinę rinktinę.
JAV olimpinės rinktinės moterys iškovojo tiek daug medalių, kad jeigu jas atskirtume ir skaičiuotume kaip kitą šalį, jos bendroje medalių įskaitoje užimtų 3 vietą.
Ko gero garsiausią sportininkę ir absoliučią žvaigždę gimnastę Simone Biles turinčios JAV rinktinės moterys nuskynė net 26 aukso, 23 sidabro ir 16 bronzos medalių.
Visa JAV rinktinė iš viso iškovojo 126 medalius – 40 aukso, 44 sidabro, 42 bronzos. Amerikiečiai buvo pirmi.
Antroji vieta bendroje įskaitoje atiteko Kinijai su 91 medaliu – 40 aukso, 27 sidabro, 24 bronzos.
Lietuva medalių lentelėje užėmė 70 vietą.
Lietuvai sidabro medalius iškovojo breiko šokėja Dominika Banevič-Bgirl Nicka, disko metikas Mykolas Alekna. Bronzos medalius iškovojo Lietuvos trijulių krepšinio rinktinė ir irkluotoja Viktorija Senkutė.