Pirmiausia pamokę keletą paprastesnių aerobikos žingsnelių, posūkių, kombinacijų, o kai apėmė šokio azartas – kai širdis ėmė klykti nuslopindama nemokšiškumo baimę, jis pradėjo kurti tikrąją šokio choreografiją ir tuo mėgavosi.
Pasitraukti iš aikštelės – gėda, muzika – per graži, kojos – painiojosi, protas – nespėjo vytis to, ką regėjo akys. Bet po treniruotės vis tiek apėmė euforija. O kad endrofinų – sportuojant prigaminamų laimės hormonų nebūtų per mažai, kojos nunešė ir į kitą treniruotę.
Tai buvo Palangoje antrojoje „Compensa“ kempinge surengtoje sporto ir ir šokių stovykloje „Sugar Camp“. Ją šią vasarą, kaip ir praėjusiais metais, suorganizavo „Impuls“ bei „Lemon Gym“ sporto klubų treneris Janas Tankevičius.
Boksas ir šokiai
Giliesiems raumenims treniruoti skirtos „Pilates“ bei balanso treniruotės – su trenere Jurga Maculevičiūte, Lotynų Amerikos šokių pamokos – su šokėja Sonata Kazlauskiene, amerikietiško bokso „Tae-Bo“ treniruotės paplūdimyje – su Janu, ištvermės treniruotės – su treneriu Andžejumi Gunevič, šokiai – su Albertu. Per daug? Žinoma.
Įveikti per dieną aštuonias treniruotes gali ne kiekvienas net ir nuolat sportuojantis žmogus. Ir to nė nereikėjo, nes sporto stovykla – ne olimpiada, joje nebuvo nei atrankos rungtynių, nei pusfinalio, nei finalo. Užtat buvo teminiai vakarėliai, kurių vienas, treneriui Janui šovus į galvą, šiemet pavirto rožine „Barbie“ spalvos diskoteka, kitas – brazilišku Rio de Žaneiro karnavalu.
Svarbiausia stovyklos – simbolinis stovyklos šokis „Sugar“, ko gero, nuo stovyklos atbaidė svarmenis sporto salėse kilnojančius vyrus, bet puikiai tiko moterims. Jo choreorafiją kūrė visi stovyklos treneriai, pernai – dar ir choreografas Dainius – „Skruzdėliukas“.
Visiems nemenkas iššūkis
Sporto stovykla – iššūkis, kurį šiemet, kaip ir pernai, priėmė apie 40 žmonių. Pasak trenerio J.Tankevičiaus, kovoti besitreniruojančius žmones, kokio amžiaus jie bebūtų, skatina adrenalinas, o galimybės patirti teigiamą jo poveikį yra retos.
„Turiu solidžios trenerio patirties. Ji liudija: nereikia sutelkti dėmesio tik į vieną sportinę veiklą. Ilgainiui kūnas ima kelti nemalonius pojūčius, atsiranda skausmų, todėl reikia pokyčių – reikia vieną sporto rūšį pakeisti kita, gal net šokiais.
Yra žmonių, kurie galvoja, kad negali šokti, bet pakanka keleto dienų treniruočių – keleto gatvės šokių, Lotynų Amerikos ar kitokio stiliaus šokių pamokų, ir savijauta pasikeičia.
Šokant išjudinami sąnariai, atslūgsta įtampa juosmens srityje, o kartu atsitraukia ir kelių, ir nugaros skausmas. Po tokių treniruočių žmonės stebisi, kad taip gali būti. Esą, nuolat sunkiai sportuoja, o tokio poveikio nėra buvę.
Tai – gerųjų mocijų daroma įtaka. Taip ilsintis ir kūnas ima sveikti“, – štai taip teigiamą pokyčių naudą apibūdino J.Tankevičius.
Jis ir pats, organizuodamas stovyklą, gavo didžiulę adrenalino dozę, nes turėjo suderinti viską – dalyvių atvykimą, apgyvendinimą, maitinimą, sukviesti trenerius, pasirūpinti dovanėlėmis ir atlikti gausybę iš šalies neregimų darbų.