„Po Tokijo olimpinių žaidynių dar turėjau vilčių pakliūti ir į Paryžių, sportavau, startavau varžybose, bet sutrukdė įvairios sveikatos problemos ir traumelės, be to, vienviečių valčių klasėje atsirado stipresnių irkluotojų už mane. Tad laikas pasitraukti“, – sprendimą motyvavo dar pernai Europos čempionate ir pasaulio taurėje startavęs LIF prezidentas.
38-erių sportininkas per savo karjerą, irkluodamas vienvietę valtį, dukart iškovojo pasaulio čempionatų bronzą, Europos pirmenybėse po tris kartus pasipuošė auksu ir sidabru bei sykį bronza. Irkluotojo sąskaitoje taip pat – universiados auksas bei du pasaulio U23 vicečempiono titulai.
„Didžiausias laimėjimas – olimpinis sidabro medalis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse“, – išskyrė Mindaugas, 2016-aisiais kartu su Sauliumi Ritter irklavęs porinę dvivietę valtį.
2008 ir 2012 metų olimpinėse žaidynėse M. Griškonis užėmė 8-ąsias vietas, o prieš trejus metus Tokijuje finišavo šeštas bei metų pabaigoje Lietuvos sporto apdovanojimuose buvo pripažintas „Metų sportininku“.
„Irklavimui atidaviau daugiau nei 20 metų, tad labai ramiai, šaltu protu išeinu iš šio sporto. Skaudulių ar neįgyvendintų svajonių nėra – mano manymu, per savo karjerą pasiekiau užtektinai“, – ramiai tašką karjeroje padėjo sportininkas.
2007 metais jis buvo apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, 2011 metais – Gedimino ordino medaliu, 2016 metais – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.
Su olimpinio sidabro bendražygiu S. Ritter Mindaugas jau trejus metus vadovauja LIF ir pirmąjį olimpinį ciklą užbaigė skambiu akordu – Viktorijos Senkutės iškovotu bronzos medaliu Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
„Aš labai džiaugiuosi visų valčių olimpinių žaidynių rezultatais. Aišku, Viktorijos startas ir rezultatas – išvis yra fantastinis, kuris atnešė didelę laimę ne tik mums, irklavimo bendruomenei, bet ir visai sporto bendruomenei, visai Lietuvos tautai“, – pažymėjo M. Griškonis.