Pusdienį atsigauti turinti G. Venčkauskaitė į finalą žvelgė atsargiai: „Visokių kuriozų nutinka“ Specialiai lrytas.lt, Paryžius

2024 m. rugpjūčio 10 d. 16:59
Specialiai lrytas.lt, Paryžius (Prancūzija)
„Labai smagu, kai yra žiūrovų palaikymas. Bėgi ir matai lietuvių vėliavas, čia sėdi ir mojuoja draugai. Ta patirtis labai smagi“, – fone stūksant įspūdingiems Versalio rūmams nusišypsojo penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė.
Daugiau nuotraukų (20)
Į Tokijo olimpines žaidynes prieš trejus metus ji atvyko nėščia, todėl atiduoti visų jėgų gal ir negalėjo, bet užėmė 7 vietą.
Dabar G.Venčkauskaitės vyresnėlė ir jaunesnė dukrelės – namuose, o pati sportininkė Paryžiuje yra nusiteikusi nustebinti. Šeštadienį ji pateko į fnalą. 
Penktadienį į finalą pirmoji pateko penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Ji A pusfinalyje bėgimo ir šaudymo varžybose pademonstravo neįtikėtiną atkaklumą ir ištvermę. Lietuvė į pusfinalį pateko užėmusi paskutinę tai garantuojančią – devintąją – vietą.
G.Venčkauskaitė į finalą pateko iš 6 pozicijos B pusfinalyje.
G.Venčkauskaitė į B pusfinalį jau atsinešė 205 taškus. Tiek surinko per ketvirtadienį vykusią fechtavimo rungtį, kur laimėjo 16 kovų iš 34. Šis rezultatas įskaitomas ir pusfinalyje, ir finale.
Šeštadienį supant pribloškiančiam vaizdui G.Venčkauskaitė startavo jojimo varžybose. Čia ji kartu su prancūzų žirgu Fly de Vesquire pasirodė tobulai – sutilpo į 60 sekundžių ir nekliudė nė vienos kartelės. Į kraitį įkrito 300 taškų. Su 505 taškais ji buvo 8 vietoje.
„Viskas pakankamai sklandžiai. Kai pradedi gerai, įsivažiuoji į tą sniego gniūžtę ir gerai užbaigi. Pateko labai geras žirgas. Džiaugiuosi ir savo darbu, nes ko treneris prašė, tą išpildžiau“, – sake G.Venčkauskaitė.
Antroji penkiakovės rungtis – papildomas fechtavimas, kuriame sportininkės kovoja iki pirmojo pralaimėjimo, o surinkti taškai pridedami prie jau ketvirtadienį surinktų taškų. Čia G.Venčkauskaitei nepavyko pasiekti nė vienos pergalės – jau pirmąją kovą pralaimėjo ukrainietei Valerijai Permykinai.
Po fechtavimo rungties G.Venčkauskaitė jau buvo 7 vietoje.
200 m plaukimo laisvu stiliumi varžybose G.Venčkauskaitė savo – antrajame – plaukime užėmė 3 vietą tarp 6 varžovių ir gavo 272 taškus. Ji distanciją įveikė per 2 min. 19,15 sek. Čia ji pasirinko tokią taktiką, kokią rinkosi ir Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – pataupė jėgas.
„Plaukime maksimaliai neišsikroviau. Reikėjo apie 95 procentus jėgų panaudoti, nes turime pasirinkti jėgų bėgimui. Mažai laiko atsigauti ir dar reikia gero laiko bėgime“, – šyptelėjo sportininkė.
Po plaukimo varžybų į bėgimo ir šaudymo rungtį G.Venčkauskaitė įžengė vienuolikta. Prieš šį etapą sportininkų rezultatai susumuojami ir paverčiami starto laiku. Geriausiai pasirodžiusi prancūzė Elodie Clouvel rungtį pradėjo pirma, o G.Venčkauskaitė bėgti pradėjo 57 sekundėmis vėliau.
Nuo 9 vietos lietuvę skyrė 5 sekundžių tarpas.
„Nesijaučiau užtikrintai. Aplink mane per kelias sekundes buvo stiprios bėgikės, kurioms irgi reikėjo į tą devintuką patekti. Planas buvo pirmuosius ratus bėgti greičiau, kad patekčiau į devintuką ir tada jau ramiai, žiūrėti ir saugotis“, – paaiškino G.Venčkauskaitė.
Ji 2000 m distanciją su šaudymu įveikė per 10 min. 28,05 sek. Šaudymas, kuriame reikėjo į taikinį pataikyti penkiskart, vyko taip: 5 iš 9, 5 iš 7, 5 iš 8 ir 5 iš 6.
Sportininkė bėgimo ir šaudymo rungtyje surinko 615 taškų. B atrankoje ji buvo 6-a.
Bendroje įskaitoje G.Venčkauskaitė užėmė 13 vietą, o L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė – 16. Į finalą pateko 18 sportininkių iš 36.
„Nemeluosiu, nebuvo lengva. Sunku ir nežinau, ar tai karštis, ar kas. Tikiuosi, kad iki sekmadienio pasistiprinsiu. Maksimumo nebėgau“, – po karštyje pliekiant saulei vykusio bėgimo pasakojo G.Venčkauskaitė.
Sportininkė neslepia – dabar reikės greitai pailsėti. Finalas – sekmadienį 12 valandą.
Pusfinalyje sportininkių vėl lauks 5 rungtys: jojimas, papildomas fechtavimas, plaukimas, bėgimas ir šaudymas.
„Nežinau kaip bus. Žiūrėsime. Jojimas yra labai nenuspėjamas. Gali būti visokių kuriozų. Sunku dabar kažką pasakyti. Planas šiai akimirka – būti dešimtuke, – sakė G.Venčkauskaitė, paaiškinusi, kaip bandys kuo greičiau atgauti jėgas – Einu į baseiną pasimaudyti, turime limfodrenažines kojines. Stengsimės kuo greičiau atsigauti.“
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė šeštadienį pasakojo, kad iš pradžių ją blaškė prieš šaudymo lazeriu stendus sėdintys žiūrovai, kurie ne tik viską stebi, bet ir kelia didžiulį triukšmą, mojuoja sportininkams. G.Venčkauskaitei šį elementą pavyko „išjungti“.
„Londono žaidynėse yra buvę, kai šalia starto stovėdamos su Laura negalėjome susišnekėti dėl kurtinančio garso. Tokijuje buvo tylu, čia – vėl garsu. Neblaškė, juolab, kad kai aš atbėgdavau, prancūzę išbėgdavo, todėl ir to triukšmo tiek nebūdavo“, - prisiminusi ir koronaviruso paženklintas žaidynes, kuriose nebuvo žiūrovų, pasakojo G.Venčkauskaitė.
Pusfinalyje geriausiai pasirodė penkios A pusfinalio dalyvės.
Pusfinalio lyderių penketukas.
1. Kerenza Bryson (Didžioji Britanija) 1402 taškai
2. Elema Micheli (Italija) 1401
3. Alice Sotero (Italija) 1401
4. Seungmin Seong (Pietų Korėja) 1398
5. Kate French (Didžioji Britanija) 1398

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.