Dėl pavasarį varžybose JAV nustatyto šios sporto šakos pasaulio rekordo (74.35 m.) iš sostinės kilęs atletas buvo vienas pagrindinių favoritų pasidabinti aukso medaliu didžiausiame vasaros renginyje. Tačiau šįkart tokios etiketės neužteko, nes M.Alekna rungties finale antruoju savo bandymu įrankį nusviedė 69.97 m. ir turėjo tenkintis antrąją vietą savo debiutinėje olimpiadoje.
Savo geriausiu metimu sportininkas pagerino ir du dešimtmečius nejudintą bei jo tėčiui, Virgilijui Aleknai, priklausiusį olimpinį rekordą. 2004 m. Atėnų žaidynėse 59-erių buvusio lengvaatlečio diskas skriejo 69.89 m. Jau atrodė, kad šis pasiekimas tampa Aleknų dinastijos simboliu.
Bet nepraėjus nė pusvalandžiui, 25-erių Roje'o Stona'o sviestas diskas nusileido ant 70 m. žymos – tai jam garantavo auksą ir naują olimpinį rekordą. Tokio jamaikiečio benefiso nesitikėjo niekas, nes šis vis dar blaškosi tarp sporto šakų bei siekia NFL svajonės.
Po nepilnos savaitės, praleistos Prancūzijoje, į savo gimtąjį miestą grįžęs M.Alekna pripažino, kad R.Stona'o laimėjimas jam buvo siurprizas, o dėl nelemtų 3 cm. apmaudo jokio nejaučia.
„Labai smagiai, – paklaustas, kaip jaučiasi iškovojęs Lietuvai medalį, atsakė 22-ejų sportininkas. – Iš tikrųjų, esu labai pavargęs, bet smagu, kad susirinko tiek žmonių.“
Dieną prieš pastarąjį sostinėje nusileidęs Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinės vyr. treneris Dainius Novickas dėkojo Dievui, kad bronzos šventimas nesujaukė poilsio disko metikams. Juos pagyrė tiek M.Alekna, tiek ir pačio treneris, Mantas Jusis.
„Netrukdė. Visi labai profesionalūs ir gerbia kitus sportininkus. Pas mus komandoje tokių dalykų tikrai nėra, visi buvo labai tylūs. Man baigėsi finalas ir jie kaip tik išvažiavo – pasveikino, šiek tiek pabuvome kartu, pasidžiaugėme už abu medalius“, – sakė lengvaatletis.
Negirdėjome jų, bet kai Mykolas iškovojo sidabrą, atėjo prie mūsų ir pasveikino. Sedėjome, pakalbėjome apie visas varžybas, kaip kam sekėsi. Gera kompanija – Dainius paplojo, pašvilpė – smagiai, – auklėtiniui antrino vyras. – Mykolui pavyko (atsipalaiduoti). Kai nėra aplinkui šimto kamerų, tikrai galima atsipalaiduoti.“
Su Paryžiaus olimpinėmis disko metikų sezonas nesibaigia, nes jų laukia Deimantinės lygos varžybos.
„Sezono kulminacija jau įvyko, todėl reikia tiesiog jį pabaigti bei mėgautis varžybomis. Stengiuosi tai daryti“, – apie sportinių metų pabaigą lyg apie formalumą kalbėjo V.Aleknos jauniausias sūnus.
Tačiau prieš tai M.Alekna gaus progą atsipūsti – to, ką labiausiai pabrėžė, grįžęs į Lietuvą.
„(Pasiilgau) laisvo laiko. Nuvažiuoti prie ežero, pabūti ramiai. Pasiilgau ramybės. Atvažiuos draugai ir šeima – paminėsime medalį“, – baigė 22-ejų atletas.
Jei M.Alekna iš tėvo paveldėjo akmeninį veidą bei rimtą žvilgnį, M.Jusis, tokių genų, panašu, neturi. Pastarasis oro uoste nestokojo šypsenos ir geros nuotaikos, bet prabilęs apie 3 cm. skirtumą, surimtėjo.
„Žinote, iš pradžių atrodo, kad viskas gerai, paskui šiek tiek liūdna, – apie apmaudą pradėjo kalbėti M.Jusis. – Vėliau galvoji, kad olimpinės žaidynės 21-erių metų... Mykolas patyrė tikrai didelį spaudimą, nes šiais metais pagerino pasaulio rekordą ir visi tikėjosi (aukso medalio). Kažkiek ir tėčio pavardė slėgė. Tačiau su tuo puikiai susitvarkė bei įveikė psichologinius dalykus. Matėme, kad savimi pasitikėjo, mėgavosi varžybomis – visai kitoks vaizdas, nei Europos čempionate.
Laukėme tokio sezono. Buvo mintys, kad iš olimpiados parvešime medalį, nes rezultatai su kiekvienais metais augo. Mykolas vis daugiau pasitiki savo jėgomis, turi gana stabilią metimo techniką. Likusioje karjeros dalyje reikia nepatirti traumų, kurios išderintų jį. Pasieksime ateityje dar solidesnių rezultatų.“
Pasak trenerio, dėl to susikrimtęs yra ir 22-ejų vilnietis, bet kartu paragino džiaugtis olimpiniu sidabru, nes mūsų šalyje tokiais dalykais nelyja.
„Šiek tiek (liūdi), – apie auklėtinį pradėjo M.Jusis. – Džiaukimės medaliu, nes jų neturime tiek daug. Iš tokios Lietuvos vežamės daug medalių, palyginus su kitomis šalimis. Padarėme fantastinį darbą, mūsų sportininkai labai darbštūs.“
Lengvaatlečio treneris pažvelgė ir į 2028 m. Los Andželo olimpines žaidynes, kuriose, pasak jo, prie dabartinio rezultato reikės pridėti ne 3 cm., o porą metrų.