Dėmesio jūros sulaukusi D. Banevič už sidabrą dėkojo savo mamai: „Esame svajonių komanda“ Specialiai lrytas.lt, Paryžius

2024 m. rugpjūčio 9 d. 23:50
Specialiai lrytas.lt, Paryžius (Prancūzija)
Dominika Banevič – Bgirl Nicka tiesiog švytėjo, kai jai ant kaklo buvo kabinamas sidabro medalis, o vos po kelių akimirkų paskendo tarptautinės žiniasklaidos jūroje.
Daugiau nuotraukų (71)
17-metė Lietuvos breiko vėliavnešė visiems laikams įsirašė į istoriją – pasirodė pirmosiose breiko šokių olimpinėse žaidynėse ir svarbiausia – iškovojo medalį.
Didžiajai daliai lietuvių net iki galo ir nesuprantant, kas yra breikas, buvo įspūdinga stebėti, kaip D.Banevič-Bgirl Nicka įgyvendina ne tik savo, bet ir Lietuvos svajonę.
Tai – jau ketvirtas medalis Lietuvos sąskaitoje Paryžiuje. Antrasis sidabras prie dviejų bronzos medalių.
„Kol kas sunku patikėti. Džiaugiuosi, kad laimėjau sidabro medalį, bet visų pirma džiaugiuosi, kad man pavyko daryti tai, ką darau geriausiai ir pasimėgauti. Tas medalis – vaisius to, ką darau. Džiaugiuosi dėl jo, bet visų pirma džiaugiuosi, kad pavyko nugalėti mintis ir mėgautis scena. Kaip matėte – visą laiką šypsojausi, nes aš myliu breiką ir norėjau pasauliui parodyti, kas tai yra“, – jau spėjusi interviu net kelis kartus duoti anglų kalba prasiyrusi pro žurnalistų jūrą kalbėjo ji.
2023 metų Europos, 2023 metų pasaulio čempionatų aukso medalis, o dabar – ir istorinis breiko sidabras.
Gilias gatvės kultūros šaknis turinčio šokio deivė iš Lietuvos pati pripažįsta, kad dar sunku suprasti, kas įvyko.
„Man labai svarbu, kad sušokau taip, kad drąsiai galiu sakyti, jog stengiausi iš visų jėgų ir tuo mėgavausi. Man tai svarbiausia. Smagu, kad laimėjau sidabro medalį. Džiaugiuosi, nes visas iki to praeitas kelias – jautėsi spaudimas, daug minčių buvo…Aš prisiminiau, kas aš esu, kad esu Nicka ir kad tai yra mano gyvenimas. Ką padariau – parašėme istoriją, bet visų pirma parodžiau pasauliui, kas yra breikas“, – džiaugėsi D.Banevič.
Per visas kovas D.Banevič-Bgirl Nicka aktyviai palaikė ir jos mama, kuri sportininkę lydi nuolat. Būtent jai breikerė ir dėkojo už sidabrą.
„Aš dėkinga savo mamai ir apskritai visiems, kurie prisidėjo ir prisideda prie mano kelio, kurių yra be galo daug. Bet visų pirma – mano mama. Ji yra mano didžiausias palaikymas, visada yra šalia manęs. Kartu atliekame didžiulį darbą ir esame svajonių komanda“, – sakė D.Banevič.
Finale Bgirl Nicka susitiko su japone Bgirl Ami. Mėgėjo akiai galėjo pasirodyti, kad lietuvė jau ruošiasi sugniaužti auksą, tačiau teisėjų sprendimu visus tris priėjimus laimėjo japonė – 3:0 (16:11).
„Sutinku su bet kokiu rezultatu. Džiaugiuosi, kad laimėjo Ami iš Japonijos, nes ji yra nuostabi šokėja. Džiaugiuosi, kad vyko mūsų abiejų finalas. Mes parodėme aukščiausio lygio breiką. Tokio lygio čempionate nesvarbu, kokios spalvos medalis – ar aukso, ar sidabro. Mes visi esame nugalėtojai, nes darome tai, ką mylime ir mėgaujamės tuo“, – švytėjo D.Banevič.
Į finalą lietuvė žengė po itin intriguojančio breiko šou. Pusfinalyje ji stojo prieš po slapyvardžiu Bgirl 671 pasislėpusią kinę Liu Qing-Yi. Pastaroji kovą pradėjo pasirinkdama agresyvų gatvės stilių. Jų dvikova sulaukė ypatingo publikos palaikymo – žmonės stojosi, plojo, šaukė ir reagavo į daugybę vienas už kitą ryškesnių element.
„Kinė buvo tikrai stipri varžovė. Buvo tikslas ir noras laimėti, bet visų pirma buvo noras padaryti tai, ties kuo salėje dirbu geriausiai ir tuo pasmėgauti. Man pavyko. Buvo geras pamatyti, kad laimėjau pusfinalį. Džiaugiuosi dėl to“, – sutikusi su tuo, kad šių breikerių susitikimą būtų galima pavadint ir finalu, sakė D.Banevič.
Atkrintamosiose varžybose rezultatą lėmė trijų vadinamųjų išėjimų rezultatų suma. Tai reiškė, kad savo šokį atlikus vienai breiko šokėjai, atsakydavo kita. Antrajame išėjime viskas buvo kartojama, kaip ir trečiajame. Pusfinalio dvikovoje skelbiant vertinimus buvo kilusi nemenka įtampa – pirmąjį išėjimą laimėjo Dominika, tačiau antrąjį – Kinijos atstovė.
Stojo įtempta pauzė, po kurios kumščius sugniaužė būtent D.Banevič.
Kinijos atstovė per jų susitikimą gan nemažai provokavo D.Banevič – vien ko vertas staigus šuolis prie jos, nuolatiniai rankų mojavimai.
„Breike tai – įprasta. Varžovai dvikovoje bendrauja tarpusavyje. Norėjau išeiti pirmoji, bet galbūt, kad mane suerzintų ar norėdama, kad pasimesčiau ir nepadaryčiau suplanuotų judesių, kinė įšoko pirma. Iš šono galbūt atrodo nelabai gražu, tačiau tai – priimtina. Tai – savotiškas dialogas“, – šyptelėjo ji.
Galbūt daugeliui breiko šokių įtraukimas į Paryžiaus olimpinių žaidynių programą sukėlė ir klausimų, tačiau tai, kas vyko Santarvės aikštėje – toje pačioje vietoje, kur Lietuvos trijulių rinktinė laimėjo istorinę bronzą – buvo tiesiog neįtikėtina.
Minia nuolat šėlo, garsiai grojo judėti priverčianti muzika, emocijos liejosi per kraštus.
Prancūzai tradiciškai labiausiai palaikė savo šokėjas, tarp kurių ir pirmojoje kovoje prieš D.Banevič stojusi Sya Dembele-Bgirl Sissy. Jų susitikimas baigėsi 1:1 (4:5, 7:2). Jeigu nesuprantate, kaip skaičiuojamas rezultatas – paaiškinimą rasite šiek tiek žemiau.
Bet kai neliko prancūzių, greitai galėjai suprasti, kas čia yra tarp valdovių – ir tai buvo būtent Dominika.
Ji dar prieš olimpines žaidynes virto ne tik Lietuvos, bet ir tarptautine žvaigžde.
Šįvakar ji interviu dalino ne tik Lietuvos ar Japonijos žurnalistams, bet ir britų transliuotojui BBC. Stipru.
„Galbūt ta olimpinė dvasia ir sukelia spaudimą, – juokėsi D.Banevič. – Labai džiaugiuosi, kad čia buvome, kad breikas buvo įtrauktas į olimpines žaidynes. Olimpinėms žaidynėms to reikia. Daug žmonių susižavėjo tuo ir mes breikeriai suteikėme daug gražių akimirkų olimpinėms žaidynėms, kurių be mūsų negalėtų būti.“
Olimpinėse breiko varžybose nė vienas sportininkas nežinojo, kokią muziką gros didžėjus. Dėl šios priežasties pirmasis šokantis breikeris kurį laiką lengviau pajudėdavo, kol pajusdavo ritmą.
„Muzika buvo labai gera. Galėjo groti breiko klasikinę muziką. Labai smagu, kad leidžia tokią muziką ir mes galime pagal ją geriausiai išsireikšti“, – ant kojų žmones kilnojusius garsus įvertino D.Banevič.
Ypatingu momentu virto ir akimirkos iki olimpinio debiuto. Breiko varžybas pradėjo absoliuti repo legenda amerikietis Snoop Doggas. Jis iš arti stebėjo Bgirl Nickos ir Bgirl Syssy dvikovą ir abejoms plojo atsistojęs.
„Breikeriai yra gerbėjai ir klauso 90-ųjų repą. Buvo „vau“ gyvai pamatyti Snoop Doggą. Tik buvau susikoncentravusi į tai, ką darysiu, o jis pasirodė prieš Robin raundą (grupės etapas breike), tad buvo smagu“, – šyptelėjo ji.
2028 metų Los Andželo olimpinėse žaidynėse breiko nebebus, tačiau nėra jokių abejonių – breiko šokėjų Lietuvoje tikrai padaugės. D.Banevič-Bgirl Nicka turi žinutę visiems, ką sužavėjo jos šokiai.
„Džiaugiuosi, kad šiandieną įkvėpiau daug žmonių. Džiaugiuosi, kad kai darau tai, ką myliu iš visos širdies ir tuo mėgaujuosi, automatiškai kiti gauna įkvėpimo. Palinkėčiau kitiems žmonėms surasti tai, kas jiems suteikia malonumą. Aš dabar jaučiuosi laiminga. Darykite tai, ką mylite ir stenkitės dėl jo“, – sakė D.Banevič.
Ji neslėpė džiaugsmo, kad įsirašė ne tik į breiko, bet ir Lietuvos olimpinio judėjimo istoriją. Po vieną medalį atnešusios – žaidynes gelbėjo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė su sidabru – Tokijo olimpiados Lietuva Paryžiuje jau turi 4 medalius. Bronzą iškovojo irkluotoja Viktorija Senkutė ir Lietuvos trijulių krepšinio rinktinė, o Mykolas Alekna tiesiog fantastiškame disko metimo finale iškovojo sidabrą.
„Visi lietuvių startai buvo įspūdingi. Džiaugiuosi dėl visų lietuvių – ne tik medalių, bet dėl jų minčių ir žinučių pasauliui, kad svarbu mėgautis tuo, ką darai. Nuostabūs pasiekimai. Džiaugiuosi, kad atstovauju Lietuvai. Esu viena tarp tų nuostabių sportininkų, kurie garsina Lietuvą ir save“, – sakė ji.
Kol D.Banevič po medalių įteikimo ceremonijos priėjo iki Lietuvos žurnalistų pakalbėti, ji jau buvo spėjusi duoti 6 interviu.
Paklausta, ką po tokio ilgo vakaro – varžybos tęsėsi visą dieną – norėtų padaryti, ji sakė: „Nebus taip, kad atsipūsiu ir mėnesį nesitreniruosiu. Praeis savaitė ir važiuosime į kitas varžybas, nes prieš olimpiadą daug breiko organizatorių nevykdė varžybų. Praeis savaitė ir savaitgalį lauks vienerios varžybos, tada – kitos. Mėgausiuosi procesu, o šiandieną reikės pailsėti ir suprasti, kas įvyko.“
Su ja tik atsisveikinus prie D.Banevič-Bgirl Nickos iškart priėjo britų transliuotojo BBC žurnalistas, o tolumoje į ją dairėsi dar keli.
Kokia žvaigždė.
Taisyklės. Sportininkės grupėje kovoja viena prieš kitą. Kiekvienoje kovoje – raundai, breike vadinami išėjimais, kuomet sportininkai šoka pakaitomis. Laimėtas išėjimas vertas 1 taško. Vienas išėjimas trunka 30-60 sekundžių. Grupių etapą įveikė po dvi šokėjas, kurios patenka į ketvirtfinalį. Čia varžybos vyksta atkritimo principu. Atkrintamosiose išėjimų skaičius didėja iki trijų.
Vertinimas. 8 teisėjai pasirodymus vertina pagal šiuos kriterijus: technika, judesių arsenalas, originalumas, atlikimas, muzikalumas.
Grupių etapas. B grupė. Bgirl Nicka – Bgirl Syssy (Sya Dembélé, Prancūzija) 1:1 (4:5, 7:2), Bgirl Nicka – Bgirl Logistx (Logan Edra, JAV) 2:0 (5:4, 8:1), Bgirl Nicka – Bgirl Raygun (Rachael Gunn, Australija) 2:0 (9:0, 9:0).
Ketvirtfinalis. Bgirl Nicka – Bgirl Ying Zi (Kinija) 3:0 (26:1)
Pusfinalis. Bgirl Nicka – Bgirl 671 (Kinija) 2:1 (18:9)
Finalas. Bgirl Nicka – Bgirl Ami (Japonija) 0:3 (11:16)
Ateitis. Breiko šokiai nebus 2028 metų Los Andželo žaidynių programoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.