Baidarininkų vedlys su nerimu stebi perspektyvaus jaunimo sprendimus: „Paaugliai nebenori sportuoti“ Specialiai lrytas.lt, Paryžius

2024 m. rugpjūčio 9 d. 16:41
Specialiai lrytas.lt Paryžius, (Prancūzija)
Interviu
„Amerikietiški kalneliai“, – Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo rinktinės pasirodymą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse apibūdino legendinis baidarininkas, o dabar šios sporto šakos Lietuvos rinktinę treniruojantis Romas Petrukanecas.
Daugiau nuotraukų (14)
Šiemet Lietuvos garbę olimpiadoje baidarių ir kanojų irklavime gynė penki olimpiečiai, kurie varžėsi trijose skirtingose rungtyse.
Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja dalyvavo ketveriukės 500 m komandinio sprinto rungtyje.
M.Maldonis ir Andrejus Olijnikas kovojo identiškos distancijos dviviečių baidarių plaukimo varžybose.
Tas pats A.Olijnikas atstovavo Lietuvai ir 1000 m baidarių irklavimo individualioje rungtyje.
Sėkmingiausiai iš visų sekėsi komandinėje rungtyje besivaržiusiai ketveriukei. Ji ketvirtadienį startavo A finale, kuriame galutinėje Paryžiaus olimpinių žaidynių įskaitoje užėmė penktąją vietą.
Kiek prasčiau sekėsi dvivietei – M.Maldoniui ir A.Olijnikui iki pusfinalio pritrūko vos 0,01 sek. Bilieto į pusfinalio plaukimus neiškovojo ir individualioje rungtyje startavęs A.Olijnikas.
„Yra didelių nesėkmių ir yra pakankamai arti tos svajonės. Reikia vis tiek žiūrėti į geriausią rezultatą, galbūt tas rezultatas, kurio tikėjomės yra pakankamai geras, nes ta penktoji vieta mus pakankamai reabilitavo po dvivietės varžybų.
Gaila dėl dvivietės, kad nepateko į finalą, bet tokia situacija, kad vakar esi paskutinis, o šiandien vos nekovoji dėl medalių“, – pasakojo R.Petrukanecas
Legendinis Lietuvos baidarininkas, 2002 metų pasaulio ir Europos čempionatų bronzos medalių laimėtojas bei 24 kartus Lietuvos čempionas čempionas nenustebo keturvietės rinktinės sėkme šiose olimpinėse žaidynėse.
„Tas buvo prognozuojama, Tikėjomės sėkmės ir dėl oro sąlygų, nes čia iki pat galo nebuvo aišku dėl finišo, visada tikiesi, kad vėjas papūs į tavo pusę ir tau bus būtent tuo metu gerai, sakyčiau, visai neblogai“, – tęsė jis.
Šiemet Lietuva Paryžiaus žaidynėse varžėsi trijose skirtingose baidarių ir kanojų irklavimo rungtyse. Rungtys skirtingos, tačiau veidai tie patys. Ne vienam mūsų šalies baidarininkui teko kovoti bent keliose rungtyse (M.Maldoniui ir A.Olijnikui).
Ar panašios strategijos galima tikėtis ir ateityje?
„Žinote, kaip sakoma, pensinį amžių kelia, tai ir sportininkų amžius skiriasi, taip pat mes turime pakankamai gerą mediciną, kuri reabilituoja sportininkus. Jie yra gana ilgaamžiai ir gali sportuoti kol patys turės ugnelės bei noro.
Mūsų keturvietės įgulos amžiaus vidurkis yra 32-eji metai, tai tarsi daug, bet jie yra alkani pergalių, alkani medalių, tikisi jų, krūvius atlaiko, tikiuosi, kad ateis jauni, kurie pastums vyresnius, bet tikrai įmanoma viską dirbti toliau“, – samprotavo rinktinės treneris.
Paryžiaus olimpinės žaidynės vyksta liepos 26-rugpjūčio 11 dienomis, o jų eigą ir karščiausius sportininkų komentarus galite sekti lrytas.lt portale.
– Atrodo, kad plaukimas baidarėmis yra nacionalinis Lietuvos sportas, dažnas mūsų mėgsta vasarą užsiimti šia veika. Kokia šiuo metu yra jaunimo situacija šiame sporte? Ar atsiranda vietos konkurencijai?  buvo paklausta R.Petrukaneco.
– (Atsidūsta). Bandome savo federacijoje kurti sistemą, ji galbūt šiek tiek pasiteisina, nes šių metų Europos jaunimo čempionate turime 13 A finalų, jų pakankamai daug.
Bet yra bėda ta, kad tie vaikinukai ir merginos, kurie patenka į finalus, jie po dviejų metų viską „meta“. Mes bandome jiems sukurti ir stovyklas, ir atlygius, ir aprangas, bet tai vis tiek jų nesulaiko. Tie paaugliai nebenori sportuoti ir išeina, bet taip yra daugelyje sporto šakų.
Tikiuosi, kad išlįs talentai, nes su talentais taip ir yra, kai niekas jų nežiūrį, o jie patys išlenda, dažnai taip pasitaiko, tikiuosi, kad ateities rezultatą sukurs ir sistema, ir talentai.
– Ar galima suprasti, kad jaunimas šiais laikais nebenori taip dirbti kaip jūsų laikais?
– Aš nekalbėjau apie tai, bet jiems sunku yra, nes jie dalyvauja nacionalinėse varžybose, mato, koks stiprus atotrūkis yra nuo jų iki vyresniųjų dalyvių, tai šiek tiek demotyvuoja juos.
– Žiūrint į ateitį, su kokiomis išmoktomis pamokomis paliekate Paryžiaus olimpiadą?
– Manau, kad nepadarėme klaidų nei pasirengime, nei pačiame Paryžiuje. Olimpinis komitetas mums suteikė galimybę gyventi viešbutyje, buvo labai rami aplinka. Iki šių žaidynių buvo daug dirbama, šnekama tarpusavyje, kaip išvengti tos įtampos.
Viskas ėjo pagal planą, o tas planas kaip ir pasiteisino. Nebuvo perdegimų, nebuvo didelių akių, reikia laikytis to, ko laikėmės. Mūsų komanda jau yra daug mačiusi, mūsų tai neišgąsdino.
– Tarptautinis olimpinis komitetas baidarių sporte nevengia naujovių ir permainų. Į ką žadate taikytis Los Andželo olimpinėse žaidynėse? Turite nuojautą, į kurią pusę šis sportas kryps?
– Ne, neturiu. Turime žmonių, kurie yra federacijoje, bendrauja tomis temomis, gali būti, kad Los Andžele niekas nesikeis. Vėliau gali būti permainų, bet pas mus tas persikeitimas vyksta labai greitai.
Vieną dieną viskas gerai, kitą dieną gauname laišką, kad kažkokiame posėdyje prieš tris dienas buvo nuspręsta, kad kažkokios rungties nebus. Nežinau, dar apie tai negalvojame.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.