Dar kelios akimirkos – ir ji jau stovėjo prie mylimojo.
„Labai nelindau į akis. Aš manau, kad jis buvo šiek tiek nusiminęs, nes norėjo dar geriau. Pasakiau, kad šaunuolis, dabar prasideda kova“, – po atrankos varžybų nusišypsojo 28-erių dviratininkė. V.Lendelis buvo patekęs į kitą etapą.
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dviračių treko pora turi skirtingas užduotis, bet jau užfiksavo ypatingą pasiekimą – M.Lendel, anksčiau linksniuota Miglės Marozaitės pavarde, – 2021 metais komandinėse sprinto lenktynėse kartu su Viktorija Krupeckaite debiutavo Tokijo olimpiadoje.
Šįkart debiutavo jos vyras V.Lendelis. M.Lendel yra dviračių rinktinės narė, atliekanti pagalbinį darbą, nes įveikti atrankos į olimpines žaidynes jai nepavyko.
„Planuoju išvažiavimus, padedu iš mechaninės pusės – prižiūriu dviratį, padangas. Paduodu atsigerti, rankšluostį. Kiekvienas dalykas įeina į rezultatą, tad stengiuosi viską daryti kuo geriausiai“, – pasakojo M.Lendel.
Tiek Vasilijus, tiek Miglė yra ne kartą pasakoję, kad atsidavimas dviračių sportui reikalauja ir labai didelių pasiaukojimų. Vienas jų – šeimos gyvenimas. Prieš dvejus metus judviem gimė sūnus Lukas. Olimpinį tėčio debiutą jis stebi kaime pas močiutę. Nėra abejonių – Vasilijus yra pasiilgęs sūnaus, nes dar prieš olimpines žaidynes išvyko treniruotis į Šveicariją.
„Labai gerai pailsėjau, – nusijuokė M.Lende. – Dešimt metų kartu – dieną iš dienos treniruotės, varžybos, viskas. Buvome vienas kitam galbūt ir nusibodę, bet pailsėjau ir norisi, kad sugrįžtų namo, padėtų su vaiku, nes jis jau pradeda kalbėti. Vasilijus dar to nematė. Labai laukiu. Pailsėsime, paatostogausime ir spalio mėnesį laukia pasaulio čempionatas. Pailsėsime porą savaičių ir kibsime abu į darbus – dabar jau ir aš.“
Bet buvimas toli nuo namų – ir motyvacinė priemonė kuo geriau pasirodyti olimpiadoje.
„Džiugina, kad jis vis dar kyla aukštyn, nes nėra jau jaunas sportininkas, bet turi daug patirties. Jo stiprioji pusė – užvažiavimai. Jis pats yra sakęs, kad nenori vėliau gailėtis, kad kažko nepadarė, tad atiduos viską, ką gali, – teigė M.Lendel. – Vasilijus treniruojasi Šveicarijoje, tad daug nemato nei manęs, nei sūnaus, todėl būtų gaila praleisti progą.“
Jos žodžius kartas nuo karto pertraukdavo labai garsus sirgalių ošimas. Prancūzijos dviračių sporto pasididžiavimu vadinamas olimpinis velodromas tiesiog griaudėjo nuo emocijų. Susirinkę prancūzai ypatingą dėmesį skyrė saviems, tačiau plojo ir kitiems, užfikavusiems puikius rezultatus.
Ši atmosfera Miglei yra gerai pažįstama.
„Velodromas jau daug kartų bandytas ir matytas, tad tiek man, tiek Vasilijui – gana savas. Labai gražu ir kiekvieną kartą kelia nuostabą. Visada geras jausmas čia sugrįžti. Atmosfera gera, žmonių daug – faina“, – šyptelėjo ji.
M.Lendel sako atvirai – Paryžiaus žaidynėse matant savo vyrą jai kyla daug daugiau jaudulio nei tuo metu, kai startuoja pati. Sako, kad kai pats važiuoji – žinai, ką darai, o kai stebi kitą – atsiranda papildomas jaudulys. Bet tarp tų jausmų – ir pasididžiavimas.
„Žinoma. Labai smagu, labai džiaugiuosi, nes viskas – nepaisant sunkumų, kurie lydėjo mus pastaruosius dvejus metus. Pakeitėme trenerį, buvo daug neaiškumų. Labai džiaugiamės, kad tiek aš, tiek Vasilijus galėjo treniruotis Šveicarijoje“, – sakė ji.
Būtent treniruotės Šveicarijoje Vasilijui ir atvėrė naujų galimybių.
„Turime geriausius treniruočių partnerius pasaulyje. Dabar jau buvęs pasaulio rekordininkas Nicholas Paulas treniruojasi kartu su juo. Jis turi geriausius partnerius, sąlygos – aukščiausios. Viskas šiai dienai – super“, – teigė ji.
Kai M.Lendel kalbėjo, vyrų sprinto asmeninėse lenktynėse jau buvo dukart pagerintas pasaulio ir olimpinis rekordas.
Pirmiausia rekordą pagerino australas Matthew Richardsonas (9,091 sek.), o netrukus arena jau antrą kartą skambėjo nuo aplodismentų, kai Tokijo žaidynių aukso laimėtojas ir absoliutus favoritas olandas Harrrie Lavreysenas šį rekordą pagerino 0,003 sek.
„Nestebina, nes prieš dvi dienas moterų komandiniame sprinte krito 5 pasaulio rekordai per 4 valandas. Niekas jau nebestebina. Maniau, kad H.Lavreysenas numins greičiau nei per 9 sekundes, bet to nepadarė. Du pasaulio rekordai per 5 minutes yra kažkas tokio“, – atviravo M.Lendel.