Iš sidabru suspindusio M. Aleknos lūpų – pažadas ir emocijos po spektaklio Paryžiuje: „Beprotybė“ Specialiai lrytas.lt, Paryžius

2024 m. rugpjūčio 7 d. 23:24
Specialiai lrytas.lt, Paryžius (Prancūzija)
„Mėtymai – tai sritis, kuri Lietuvoje klestėjo visą laiką pastaruosius 20 metų. Dabar, kai pasidairome atgal, kyla klausimas, kur mūsų jaunimas? Po Virgilijaus Aleknos nelabai mes ir matome horizonte panašių figūrų eilę“, – 2005 metais apdovanodamas pasaulio disko metimo čempionu tapusį V.Alekną kalbėjo tuometinis premjeras Algirdas Mykolas Brazauskas.
Daugiau nuotraukų (11)
Jaunimas užaugo. Vargu, ar dukart olimpinis čempionas net pats tuo metu galėjo pagalvoti, kad pralėkus beveik 20 metų po šių žodžių tiek jis, tiek ir Lietuva sulaikiusi kvapą 2024-ųjų vasaros olimpinėse žaidynėse stebės jo jauniausiojo sūnaus Mykolo Aleknos pasirodymą.
Būtent 21-erių M.Alekna tapo pirmuoju Lietuvos disko metiku, kuris po legendinio tėčio V.Aleknos pasitraukimo iš didžiojo sporto, mūsų šaliai vėl padovanojo olimpinį medalį.
Pilnutėlis „Stade de France“ stadionas, ošiančios tribūnos ir nuo 2008-ųjų Pekino olimpiados laukta akimirka: M.Alekna – olimpinis vicečempionas!
Jis diską sėkmingiausiu bandymu susviedė 69,97 m (68,55 m, 69,97 m, X, 68,88 m, 68,49 m, X), o iki olimpinio aukso jam pritrūko vos trijų centimetrų...
Olimpiniu čempionu tapo 70 m diską numetęs jamaikietis Roje Stona.
„Beprotybė, tikrai. Smagus finalas, smagu būti to dalimi, esu patenkintas medaliu, vis tiek į Lietuvą vežu dar vieną medalį, dėl to labai smagu. Nepavyko laimėti, pavyks laimėti kitą kartą“, – po finalo kalbėjo sidabrą iškovojęs ir trispalvę apsiglėbęs M.Alekna.
Apdovanojimą lengvaatletis iškovojo jo tėčiui daug malonių sentimentų sukeliančioje vietoje. Būtent šiame stadione 2003 metais V.Alekna pirmą kartą savo karjeroje tapo pasaulio čempionu.
Tarp daugiau nei 70 tūkst. „Stade de France“ stadione olimpinio disko metimo finalą stebėjusių žiūrovų buvo ir M.Aleknos artimiausi žmonės – jo šeima.
Į šias finalines varžybas M.Alekna žengė kaip vienas jų favoritų. JAV studijuojantis ir besitreniruojantis olimpietis pirmadienį ryte vykusioje atrankoje neturėjo sau lygių, diską numetęs 67,47 m (reikiamas normatyvas buvo 66 m).
Į Paryžių vilnietis taip pat atvyko kaip pasaulio disko metimo rekordo savininkas, dar pavasarį JAV vykusiose varžybose M.Aleknos mestas diskas skriejo 74,35 m.
Beprotiškame finale net du kartus krito olimpinis rekordas. V.Aleknai priklausiusių rekordą (69,89 m, 2004-ųjų Atėnų olimpiada) jau antruoju bandymu pagerino jo sūnus Mykolas.
Vis dėlto lietuvio džiaugsmas truko neilgai – rekordą vos po nepilno pusvalandžio nugvelbė į viršūnę pakilęs R.Stona.
„Jaučiu, kad galiu atlikti dar geresnį metimą, nes patys matėte, kad tas metimas nebuvo labai geras, diskas skriejo drebantis, galvojau, kad tikrai padarysiu geresnį. Na, paturėjau tą rekordą 20 minučių, už ketverių metų, tikiuosi, jis stovės ilgiau“, – pridūrė M.Alekna.
Būdamas vos 21-erių M.Alekna prie šio olimpinio medalio taip pat jau turi du pasaulio (1 sidabro, 1 bronzos) ir du Europos (1 aukso, 1 bronzos) čempionatų medalius.
Paryžiaus olimpinių žaidynių disko metimo varžybose taip pat dalyvavo ir vyresnysis Mykolo brolis Martynas Alekna bei trečiąsias savo olimpines žaidynes pasitikęs A.Gudžius.
Martynas Alekna savo pasirodymą baigė jau po pirmadienį vykusių atrankos varžybų, o A.Gudžius trečiadienį finale liko aštuntas.
Sidabro medalis M.Aleknai bus įteiktas ketvirtadienį vakare.
Primename, kad Lietuvos olimpinę medalių sąskaitą Paryžiuje kiek anksčiau atidarė bronzą iškovodama irkluotoja Viktorija Seknkutė, kiek vėliau prie jos prisijungė tokiu pat apdovanojimu suspindusi ir mūsų šalies trijulių krepšinio rinktinė.
– Kiek nustebino, kad šį rekordą pagerino jamaikietis. Atrodo, kad niekas to nesitikėjo? – buvo paklausta M.Aleknos.
– Tikrai netikėtumas, bet kad jis yra labai talentingas disko metikas, niekada nekilo klausimų, bet kad taip jis iššaus olimpiadoje, mažai kas tikėjo.
– Kiek netikėta, kad tas rekordas krito būtent metant iš aštuntos pozicijos?
– Tai yra sportas. Visko atsitinka.
– Kiek stiprus apmaudas, kad iki aukso trūko vos 3 cm?
– Apmaudo nėra, medalis yra medalis. Esu patenkintas.
– Varžybų metu spinduliavote ramybe ir žaismingumu...
– Taip. Patekau į finalą, ko čia bijoti, reikia mėgautis.
– Kiek tas momentas, kai iš tėčio perėmėte olimpinį rekordą jums buvo brangus?
– Nesureikšminu to rekordo, galvojau apie pirmą vietą, o ne rekordą.
– Ar bendravote su šeimyna? Matėte, kur ji sėdėjo stadione?
– Ne, neteko matyti, bet pabendravome prieš finalą.
– Įspūdingi finalo rezultatai, kur jūsų akimis „eina“ ši sporto šaka su tokiais rezultatais ir kur yra nubrėžtos to ribos?
– Toks finalas, nežinau. Ribų tikrai nubrėžti negalima, rezultatai kils ir kils.
– Kam norite skirti šį sidabro medalį?
– Noriu jį skirti Lietuvai. Esu labai dėkingas visiems kurie palaikė mane stadione, man tai reiškia labai daug.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.