Ir su „5 minučių rekordininku“ kovojęs V. Lendelis atviravo: „Padariau viską, ką galėjau“ Specialiai lrytas.lt, Paryžius

2024 m. rugpjūčio 7 d. 20:34
Specialiai lrytas.lt, Paryžius (Prancūzija)
Krentantys rekordai, į favoritų duetą nusitaikęs australas ir lietuvio susitikimas su absoliučia žvaigžde – Prancūzijos dviračių sporto pasididžiavimu vadinamas olimpinis velodromas tiesiog griaudėjo nuo garsių plojimų, šūksnių ir aiktelėjimų.
Daugiau nuotraukų (49)
Jau dviračių treko sprinto atrankoje pasaulio ir olimpinis rekordas krito dukart.
„Dalyviai – geriausios formos. Nėra lengva kovoti. Labai stiprūs varžovai“, – apie vaizdą velodrome kalbėjo iki pat šešioliktfinalio paguodos važiavimo nuskriejęs 29-erių Vasilijus Lendelis.
Trečiadienį pirmiausia rekordą pagerino australas Matthew Richardsonas (9,091 sek.), o netrukus arena jau antrą kartą skambėjo nuo aplodismentų, kai Tokijo žaidynių aukso laimėtojas ir absoliutus favoritas olandas Harrrie Lavreysenas šį rekordą pagerino 0,003 sek.
Tuo metu V. Lendelis jau buvo įveikęs atranką. Jis 200 m numynė per 9,581 sek., pagerino asmeninį rezultatą ir pateko į pirmąjį etapą. V.Lendelis buvo 19-as tarp 30 sportininkų. Į kitą etapą pateko 24 dviratininkai. Po įvykusio debiuto vyrą kaip rinktinės narė stebinti jo žmona Miglė Lendel teigė, kad jai pasirodė, jog Vasilijus buvo šiek tiek nusivylęs rezultatu.
Tačiau pats sportininkas pirmąjį sprintą apibūdino paprastai: „Gana neprastas rezultatas. Esu patenkintas.“
Ši pozicija lėmė ypatingai neparankų varžovą – nuo pirmojo etapo varžybos vyksta atkrintamuoju būdu. V.Lendeliui iškar teko varžytis su Nyderlandų dviračių treko žvaigžde Jeffrey Hooglandu. 31-erių olandas rugpjūčio 6 dieną su Nyderlandų rinktine komandinėse sprinto varžybose iškovojo auksą – tai jie padarė ir Tokijo žaidynėse, kur asmeninėse lenktynėse jis laimėjo sidabrą. J.Hooglandas nuo 2020 iki 2022 metų pasaulio čempionatuose skynė sidabro medalius.
Tad ir didelės kovos čia nebuvo.
J.Hooglandas paskutinius 200 m įveikė per 9,933 sek., o V.Lendelis atsiliko 0,122 sek.
„Šiandien padariau viską, ką galėjau. Gavau nelengvą varžovą – olimpinį čempioną, bet padariau viską, ką galėjau. Taktinis planas buvo atakuoti toje pozicijoje, kur jis mažiausiai į mane žiūrėjo. Spėjo pagauti ir sustabdė mane“, – paaiškino V.Lendelis.
Pralaimėjęs pirmąjį etapą V.Lendelis pateko į vadinamąjį paguodos važiavimą. Čia jau teko kovoti su dviem varžovais vienu metu, bet V.Lendelis paskutiniame rate šovė į priekį ir įrodė savo pranašumą prieš Malaizijos atstovą Muhammadą Shah Firdausą Sahromą ir Naujosios Zelandijos sportininkę Samą Dakiną. Paskutinius 200 m V.Lendelis įveikė per 9,824 sek. Malaizietis atsiliko 0,043 sek., zelandietis – 0,794 sek.
„Puikiai. Patekau tarp 16 geriausių. Esu labai patenkintas rezultatu ir užvažiavimu, kuris buvo be klaidų. Padariau viską, ką turėjau. Suveikė taktika, – sakė dar kvapą gaudydamas V.Lendelis. – Truputėlį kitoks užvažiavimas. Važiavome ne vienas prieš vieną, o trise. Sudėtingiau, kai du varžovai. Nežinai, kas atakuos ar neatakuos.“
Šešioliktfinalyje V.Lendelis sulaukė dar vieno lyderio – olimpiadoje pasaulio rekordą jau gerinusio australo M.Richardsono, kuris Paryžiuje laimėjo komandinio sprinto bronzą. Pastarasis judviejų važiavimą laimėjo užtikrintai – paskutinius 200 m įveikė per 9,477 sek.
V.Lendelis nuo jo atsiliko 0,862 sek. ir krito į šešioliktfinalio paguodos važiavimą.
„Australas – žymiai greitesnis nei aš. Padariau viską, ką galėjau, bet...Jis šiandieną pasiekė 200 m rekordą ir buvo žymiai pranašesnis“, – kalbėjo kvapą atgauti mėginantis V.Lendelis.
Šešioliktfinalyje V.Lendelis susitiko su rugpjūčio 7 dieną komandinėje sprinto rungtynes sidabrą iškovojusiu britu Hamishu Turnbullu.
Šįkart įveikti varžovo nepavyko H.Turbullas paskutinius 200 m įveikė per 10, 067 sek. V.Lendelis nuo jo atsiliko 0,044 sek. ir buvo labai arti pergalės, tačiau į kitą etapą pateko britas.
„Nedaug trūko. Yra kaip yra. Nesu labai nusiminęs – labai džiaugiuosi rezultatu. O taktikos tokios ir norėjau – visko norėjau, bet varžovas buvo greitesnis“, – sakė V.Lendelis.
Sportininkas buvo atviras – debiutas pasisekė. Prieš olimpines žaidynes jis jau yra sakęs, kad neturi konkretaus tikslo – svarbiausia buvo patekti į žaidynes.
„Labai aukštas pasiekimas kaip pirmą kartą olimpinėse žaidynėse. Vertinu labai gerai“, – šyptelėjo jis.
Po finišo V.Lendelį sveikino techniniame dviračių rinktinės personale esanti žmona M.Lendel, velodrome Lietuvos vardą šaukė ir sirgaliai.
„Palaiko tiek žmona, tiek artimieji, draugai. Labai smagu, kai tave palaiko, skatina judėti į priekį, daryti tai, ką gali geriausio“, – pasakojo sportininkas.
Prieš porą metų V.Lendelis ir M.Lendel nusprendė pakeisti trenerį. M.Lendel kiek anksčiau teigė, kad dėl to buvo kilę nemažai sunkumų, tačiau vėliau atsivėrė durys į treniruotes Šveicarijoje.
„Paskutinius metus treniravausi Šveicarijoje pas škotą Craigą MacLeaną. Čia jau skiriasi ir lygis, treniruočių planai. Ten – aukštas lygis, viskuo esi aprūpintas“, – pasakojo V.Lendelis.
V.Lendelis rugpjūčio 10 dieną dar dalyvaus keirino varžybose.
Paklaustas, kur jaučiasi tvirčiau – sprinte ar keirine, jis akimirkai susimąstė: „Sunku pasakyti – ir sprintą, ir keiriną panašiai važiuoju“
Dviratininkė Olivija Baleišyte rugpjūčio 11 dieną dalyvaus omniumo kovose.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.