Aleknų patentuota olimpinė ramybė: medalių viltis keliantis Mykolas įvertino ir pirmąjį metimą Specialiai lrytas.lt, Paryžius

2024 m. rugpjūčio 5 d. 12:19
Specialiai lrytas.lt, Paryžius (Prancūzija)
Jeigu reikėtų parodyti, kaip atrodo olimpinė ramybė – Mykolas Alekna kaip kadaise ir jo tėtis Virgilijus Alekna taptų to puikiu pavyzdžiu.
Daugiau nuotraukų (26)
Olimpinėse žaidynėse pirmadienio rytą legendiniame kurtinančiame 75 tūkstančių vietų „Stade de France“ stadione debiutavęs 21-erių disko metikas kaip įėjo į sektorių akmeniniu veidu, taip ir sugrįžo iš jo. Debiutantus dažnai krečiantys jaudulys, emocijos – padėtos į šalį.
Jokio jaudulio nebuvo ir tada, kai pirmasis metimas virto klaida – iš rankų išslydo diskas.
Netrukus M.Alekna visiškai ramiai sugrįžo į sektorių ir užsitikrino vietą finale – diską metė 67,47 m, kai atrankos normatyvas – 66 m. Tai – geriausias rezultatas A atrankos grupėje.
„Geros varžybos. Pirmasis badymas nelabai sėkmingas, bet nesureikšminau ir antruoju pavyko pasiekti gerą rezultatą“, – sau įprastai ramiai kalbėjo M.Alekna.
Jis sako, kad pats gerai suprato, ką ne taip padaro ir kodėl pirmasis metimas virto „X“. Nereikėjo nei trenerių patarimų, nei ypatingų bandymų nusiraminti.
„Kartais taip nutinka, tad nesureikšminu. Vienas iš 15 gali toks nutikti, o kiti visi geri bus. Dėl to nesijaudinau, – pasakojo jis. – Tada apie antrąjį metimą galvoji kaip apie pirmąjį. Tiek ir yra tos psichologijos.“
Trečiojo jam atlikti ir nebereikėjo. To M.Alekna ir siekė: „Antrasis buvo saugus metimas, kad nereikėtų dar kartą mesti.“
Aleknų pavardė švietė ir įspūdingo 80 tūkstančių vietų „Stade de France“ švieslentėje, kur buvo pažymėti du tėvo ir sūnaus užfiksuoti fantastiški rezultatai. Mykolas – pasaulio rekordo savininkas (74,35 m), Virgilijus Alekna – olimpinio (69,89 m).
Šeimos pavardė jau porą metų vėl spindi ir žiniasklaidos antraštėse, žmonių kalbose, o svarbiausia – širdyse. 21-erių M.Alekna į Paryžiaus olimpines žaidynes atvyksta jau su olimpinių medalių viltimi.
Pirmoji prieš porą dienų pasirodžiusi disko metikė Ieva Gumbs pasakojo, kad dėl kurtinančio garso teko panaudoti ausų kimštukus – tada ji ir nusviedė diską toliausiai, nors į finalą ir nepateko.
„Garsiausiai, kiek esu girdėjęs, bet man to neprireikė, – sakė M.Alekna, neslėpęs, kad nepastebėjo ir jam skiriamo didelio dėmesio. – Ne, negirdėjau.“
A atrankoje dalyvavo ir Mykolo brolis Martynas Alekna. Pastarajam varžybos baigtos – jis diską metė 58,34 m, 57,53 m, 58,66 m. A atrankoje liko priešpaskutinis ir aplenkė tik vokietį Henriką Jansseną, kuriam nepavyko užfiksuoti nė vieno rezultato.
„Jis nebus patenkintas. Sekiau, bet yra kaip yra. Pirmoji olimpiada – daug laukia. Sektoriuje nelabai, kas bendrauja – su savimi būna ir tiek“, – apie brolį kalbėjo Mykolas.
Visiems suprantama, kad M.Alekna į olimpines žaidynes atvyko ne tiesiog patekti į finalą. Iš jo visa Lietuva tikisi medalių. Apie juos galvoja ir pats Mykolas, nors anksčiau ir yra sakęs, kad spaudimo sau nedaro.
Bet lietuviai žiūri į skaičius ir jau svarsto – auksas, sidabras ar bronza papildys Aleknų dinastijos kolekciją ir nuo kokio medalio prasidės draugiška tėčio ir sūnaus dvikova.
V.Alekna savo sąskaitoje turi tris olimpinius medalius – 2000 metų Sidnėjaus ir 2004 metų Atėnų žaidynių auksą bei 2008-ųjų Pekino olimpiados bronzą.
Jam priklauso ir 4 pasaulio (2 aukso, 2 sidabro) ir 3 Europos (1 aukso, 1 sidabro, 1 bronzos) medaliai.
Mykolas į olimpiadą atvyksta jau turėdamas 2 pasaulio (1 sidabro, 1 bronzos) ir du Europos (1 aukso, 1 bronzos) čempionatų medalius.
„Jaudulio kaip ir prieš kiekvienas varžybas – stengiuosi nesureikšminti. Į olimpiadą stengiuosi žiūrėti kaip į paprastas varžybas ir viskas bus gerai“, – sakė M.Alekna ir pridūrė, kad sektorius jam labai patiko, jautėsi patogiai.
M.Alekną nustebino faktas, kad švedas olimpinis čempionas Danielis Stahlis su toliausiu bandymu (65,18 m) buvo šeštas.
„Labai šiais metais stiprūs rezultatai. Yra 5–6 metimai, kurie pajėgūs laimėti auksą“, – teigė jis.
M.Aleknos finalas laukia trečiadienį. Dabar jo planas – labai paprastas: „Ilsėsiuosi, ryte dar padarysiu lengvą treniruotę „štanginėje“.
O po treniruotės – maistas bei miegas ant kartoninių lovų. Čia M.Alekna spėjo ir pasiruošti.
„Lovos normalios – dar atsivežėme ir papildomus čiužinius“, – sakė jis.
A atrankoje kvalifikacinį normatyvą be M.Aleknos įvykdė trys sportininkai. 28 metų australas Matthew Denny diską metė 66,83 m. 32 metų austras Lukas Weishaidingeris – 66,72.
B atrankoje varžysis lietuvis Andrius Gudžius.
Į olimpinių žaidynių finalą patenka 12 sportininkų. Tai padaryta galima arba įveikus kvalifikacinį normatyvą – 66 m – arba jeigu taip neužsipildo vietos, galima patekti su geriausiu rezultatu.
Favoritų ketveriukė
Olimpinių žaidynių disko metimo sektoriuje lūkesčių svoris krenta ne tik ant M.Aleknos pečių. Čia didžiausias dėmesys krenta keturiems disko metikams, o tai reiškia, kad kažkuriam vietos ant pakylos neužteks.
25-erių slovėnas K.Čehas, kurį treniruoja amžinas V.Aleknos varžovas ir bičiulis, Pekino žaidynių aukso nugalėtojas ir Londono žaidynių bronzininkas estas Gerdas Kanteris, Tokijo žaidynėse buvo penktas, tačiau vėliau jo pavardę mes nuolat matėme tarp nugalėtojų.
Pasaulio čempionate Judžine jis iškovojo auksą, Budapešte – sidabrą. Europos čempionate Miunchene jis iškovojo sidabrą, o Romoje – auksą.
K.Čecho asmeninis geriausias rezultatas – 71,86 m. Toliausiai diską šį sezoną jis metė 70,48 m.
31-erių švedo Danielio Stahlio pavardė lietuviams irgi gerai žinoma. Tokijo žaidynių čempionas neketina nusileisti ir tai parodė 2023 metų Europos čempionate, kai iškovojo auksą. Tiesa, 2024 metų Europos čempionate jis liko ketvirtas.
Geriausias jo rezultatas – 71,86 m. Toliausiai diską šį sezoną metė 68,99 m.
Į šį sąrašą patenka ir 32 metų Austrijos disko metimo žvaigždė Lukas Weishaidingeris. Tokijo žaidynėse jis iškovojo bronzą, o pernai Romoje per Europos čempionatą pasidabino sidabru. Geriausias jo rezultatas – 70,68 m, šį sezoną toliausiai diską metė 69,04 m.
Lietuva
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse M.Alekna – ne vienas. Čia varžosi ir jo brolis 23-ejų Martynas Alekna. Geriausias jo asmeninis pasiektas rezultatas – 66,66 m. Šį sezoną diską toliausiai metė 66,33 m.
Taip pat – ir 33-ejų Andrius Gudžius. 2017 metų pasaulio ir 2018 metų Europos čempionas turi ką įrodyti – Tokijo žaidynėse A.Gudžius buvo šeštas ir tokį rezultatą apibūdino fraze „susišikau“.
2022 metų Europos čempionate Miunchene jis buvo šeštas. Šeštąją vietą užėmė ir pasaulio čempionate Budapešte 2023-aisiais. Šiais metais prieš olimpiadą vykusiame Europos čempionate Romoje jis buvo septintas.
A.Gudžiaus geriausias rezultatas – 69,59 m. Šį sezoną diską toliausiai metė 66,57 m.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.