Prieš savaitę sau ramiai žvejojęs, o į sporto salę ateidavęs tiesiog palaikyti formą ir pagelbėti olimpiečiui Mindaugui Venckaičiui, 30 metų imtynininkas net neplanavo dalyvauti Paryžiaus žaidynėse, bet netikėtai į jas įmestas ne tik pagerino savo Tokijo olimpiados rezultatą – pateko į ketvirtfinalį, tačiau ten patyrė pralaimėjimą.
„Būčiau žinojęs prieš mėnesį, būtų daug geriau. Tik nesiteisinu – galėjau laimėti, nes nedaug trūko. Bet labai džiugu. Labai netikėta, kad čia esu, o dar ir laimėjau, – pasakojo M.Knystautas. – Čia labai nuostabi atmosfera. Šalia ant kilimo imtyniavo prancūzė, tai šėlo visa salė.“
Pagal imtynių taisykles M.Knystautas dar turi šansą reikia, kad varžovas iš Kinijos, kuriam ir buvo pralaimėta, patektų į finalą. Tada lietuvis dalyvautų vadinamosiose paguodos kovose, iš kurių galima prasibrauti iki bronzos.
Šio rezultato jis lauks jau olimpiniame kaimelyje – paguodos kovos yra numatytos antradienio rytą.
Ir čia jis startavo visiškai graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 130 kilogramų sudorodamas 25-erių debiutantą iš Maroko Oussama Assadą. Kova truko vos 1 minutę ir 49 sekundes, M.Knystautas saržovą sutriuškino 9:0.
„Žinojau, kad jeigu nepridarysiu durnų klaidų, parteryje su juo turėčiau susitvarkyti. Gal net ir stovėsenoje pradžioje galėjau aštriau rungtyniauti, bet buvo baimė padaryti klaidą, tad galvojau, kad palauksiu parterio. Pirmai kovai smagu gauti silpnesnį varžovą“, – po aštuntfinalio dvikovos sakė M.Knystautas.
Netrukus jis nusijuokė – kadangi per kovą su marokiečiu nepavargo, galėjo ramiai palaukti kitos: „Atsigėriau, suvalgiau bananą, nusiėmiau imtynių batus, kad kojos pailsėtų, o tada – dešimt minučių ir vėl kovai ruošiausi.“
Po pirmosios pergalės jis turėjo apie 30 minučių iki ketvirtfinalio. Čia prieš jį stojo 26-erių Kinijos atstovas Lingzhe Mengas. Pastarasis į ketvirtfinalį pateko 4:1 įveikęs 28 metų vokietį Jello Krahmerį, kuriam priklauso 2020 metų Europos čempionato bronza.
M.Knystautas šioje dvikovoje dukart turėjo pranašumą, bet šio oponento taip mėtyti, kaip marokiečio, nepavyko. Kinui paskelbta pergalė, nes jis aktyvumo tašką gavo antrajame kėlinyje – 1:1.
„Gavau pirmas aktyvumo tašką ir padaryti kažko nepavyko. Yra nerašytos taisyklės – jeigu kova antrajame kėlinyje yra apylygė, šansas suteikiamas kitam. Taip jis gavo tašką. Pagal imtynių taisykles – jeigu rezultatas yra lygus, laimi tas, kuris tašką gauna paskutinis“, – paaiškino M.Knystautas, netrukus pridūręs, kad ši ne itin garbingai skambanti taisyklė ateityje gali keistis.
Antrajame kovos kėlinyje M.Knystautas turėjo antrą progą parteryje, tačiau viskas baigėsi kaip ir pirmajame – kinui pavyko apsiginti.
„Tos rankos nenušlifuotos, lėtos. Antrą kartą, kai atakavau, užkabinau gerai, bet... Jis yra patyręs, geras. Teko imtyniauti stovyklose, varžybose. Nepavyko šįkart, – sakė jis. – Manęs jis nenustebino – žinojau, kad varys. Bandžiau permušinėti, duoti savo tempą, bet pabaigoje pritrūko kvapo pačiam.“
Lietuvis likus 7 sekundėms atsitraukė ir pritūpė, parodęs, kad nebekovos: „Na...Sunku kažką padaryti. Kai liko mažiau nei 50 sekundžių jau ir pačiam kvapo trūko, varžovas susikaustęs, užsidaręs.
M.Knystautas į Paryžiaus olimpiadą bilietą gavo jau vykstant žaidynėms – liepos 29 dieną jau po treniruotės apšildamas jis išgirdo žodžius, kad turi krautis lagaminus į savo antrąsias žaidynes. Duris jam atvėrė žinia, kad Tuniso imtynininkas Amine Guenichi dėl griežtų antidopingo taisyklių pažeidimų yra nušalintas.
M.Knystautas Tokijo žaidynėse 2021 metais krito po pirmos kovos – prieš turką Riza Kayaalpą, kuris vėliau iškovojo bronzą. Šis sportininkas Paryžiaus žaidynėse nedalyvauja, nes yra diskvalifikuotas dėl dopingo.
Turnyro favoritas – į istoriją patekti pasiruošusi Kubos žvaigždė Mijainas Lopezas. 41 metų imtynininkas siekia penktojo olimpinio aukso iš eilės – jis čempionu tampa nuo 2008 metų Pekino olimpiados.
Paryžiaus žaidynėse antradienį dar kovos imtynininkė Gabija Dilytė (50 kg) ir M.Venckaitis (97).