Paaiškėjo skausmingos A. Palšytės traumos rimtumas: „Negalėjau net pagalvoti, kad viskas baigsis taip, kaip baigėsi“

2024 m. rugpjūčio 2 d. 19:59
Lrytas.lt
Tragedija garsiajame „Stade de France“. Ne, jame nežuvo žmogus, jame žlugo žmogaus viltis. Šia nelaimele penktadienio ryte tapo Lietuvos lengvaatletė Airinė Palšytė. Dramatiškai į Paryžiaus olimpines žaidynes prasibrovusi 32-ejų olimpietė jas baigė anksčiau laiko. Galiausiai paaiškėjo tai, kokią traumą patyrė lietuvė. Negana to, sportininkė pasidalino savo mintimis po itin skaudaus momento.
Daugiau nuotraukų (16)
Simboliška, kad Lietuvos lengvaatlečių rinktinės startą paskelbė šalies lengvosios atletikos princesė A.Palšytė, būtent ji penktadienį pirmoji iš tautiečių pradėjo savo pasirodymą olimpiniame lengvosios atletikos turnyre.
Daug vilčių ir didžiulis noras žengti į olimpinį finalą – pradžia lengvaatletei nieko blogo nežadėjo: ketvirtąsias olimpines žaidynes pasitikusi sportininkė be problemų įveikė 183 cm, o vėliau ir 188 cm aukštį
O vėliau saldus sapnas virto košmaru.
Pilnutėliame 80 tūkst. žiūrovų talpinančiame stadione A.Palšytei neįveikiama tapo 192 cm aukščio kartelė. Pagrindine to priežastimi tapo šuolininkės patirta trauma.
„Atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kad šuolininkei į aukštį Airinei Palšytei olimpinių žaidynių atrankoje plyšo kryžminiai kelio raiščiai ir meniskas.
Keturiskart olimpietei kitą mėnesį planuojama atlikti operaciją Lietuvoje“, – rašė LTOK.
„Varžybos iki traumos vyko gerai ir buvau nusiteikusi gerai. Apšilimas ir visi bandomieji šuoliai vyko puikiai. Negalėjau net pagalvoti, kad viskas baigsis taip, kaip baigėsi. Visus aukščius, iki 192 cm, užtikrintai įveikiau pirmais bandymais. Atlikdama pirmą 192 cm šuolį pajaučiau, būtent atsispyrimo momentu, kad kelis tarsi į vidinę pusę suvaikščiojo, nes labai smarkiai sudūrė. Jau būdama ant čiužinio supratau, kad kažkas yra ne taip. Stengiausi niekam neparodyti, kad šlubuoju, bet minti koją skaudėjo“, – pasakojo A.Palšytė, kuri dalyvavo jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse.
Tituluota sportininkė neketino pasiduoti ir bandė toliau tęsti kovą dėl išsvajoto finalo: „Trenerei Audrai ir kineziterapeutui Mantui pasakiau, kad kažkas yra negerai ir reikia kažką daryti. Mantas parekomendavo, kaip užsidėti teipą, kad stabilizuočiau kelį. Kadangi čia olimpinės žaidynės, adrenalinas didelis, galvojau, kad tęsiu varžybas su skausmais. Nebuvo kito pasirinkimo ir turėjau kovoti iki galo, tą ir bandžiau daryti.“
Vis dėlto, situacija atliekant lemiamus šuolius negerėjo, o galiausiai stadioną teko palikti ant neštuvų: „Bandžiau antro bandymo metu įsibėgėti ir supratau, kad bėgti tikrai yra neįmanoma dėl skausmo ir didžiulio kelio nestabilumo. Visgi, buvau nusiteikusi daryti ir trečią bandymą, nes pasiduoti negalėjau. Vilčių didelių neturėjau, bet norėjau atlikti šuolį, nes galvojau, kad tai nėra labai rimta ir galėsiu atlikti bandymą. Įsibėgėjau ir statant koją, atsispyrimo metu, išgirdau didelį pokštelėjimą. Jeigu pradžioje buvau pažeidusi tam tikras struktūras, tai galiausiai visiškai jas suplėšiau ir teko palikti sektorių ant neštuvų su didžiuliu skausmu ir apmaudu. Tikrai ne to tikėjausi.“
Pirmojo bandymo metu lietuvė ryžtingai artėjo iškeltos kartelės link, bet po nesėkmingo šuolio susižeidė kelį, antrajame bandyme kaunietė net nerizikavo – sustojo prieš pat barjerą.
Netrukus ji kreipėsi ir į medikus, buvo šaldomas ir apžiūrimas sportininkės kelis, kilo klausimas, ar ji apskritai sieks bandyti įveikti aukštį trečiąjį kartą.
„Jau stadione buvo padaryti pirmieji testai, o olimpinio kaimelio ligoninėje buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas, kuris parodė kryžminių kelio raiščių ir menisko plyšimus. Praktiškai kelis neturi jokio stabilumo. Planuoju operaciją daryti Lietuvoje, nes čia turime puikų specialistą Rimtautą Gudą, kuris yra operavęs ne vieną pažįstamą sportininką ar šeimos narį. Su gydytoju sukontaktuota, operacija yra numatyta rugsėjo mėnesį“, – detalėmis pasidalino A. Palšytė.
Airinė bandė, bet po bandymo jai teko griebtis už savo skausmo perkreipto veido – olimpietė atsitrenkė į barjerą bei krito ant čiužino. Po šio bandymo sportininkę apsupo dar didesnė medikų brigada, o šuolininkė buvo iš stadiono išgabenta neštuvais.
Su ašaromis akyse stadioną palikusi lengvaatletė iš Kauno atrankoje užėmė 15-ąją vietą.
Vėliau jos kelionė persikėlė į į ligoninę, kurioje A.Palšytei buvo atlikti papildomi tyrimai, o Lietuvos lengvosios atletikos olimpinę rinktinę persmelkė nežinia.
„Dabar esame klinikoje. Kažkas atsitiko jau per pirmąjį šuolį per 192 cm kartelę. Tada dar bandė kažką daryti, bet nebegalėjo nei bėgti. Tai kažkas rimtesnio. Mes laukiame tyrimų“, – lrytas.lt žurnalistui Martynui Suslavičiui karščiausias žinias iš ligoninės tada pasakojo Lietuvos lengvosios atletikos olimpinės komandos vadovė Nijolė Medvedeva.
Primename, kad bilietą į Paryžiaus žaidynes A.Palšytė nuskynė šią vasarą, kai Palangoje vykusiose varžybose peršoko 197 cm aukštyje iškeltą kartelę, tiesa, po šio jos pasirodymo viešoje erdvėje pasipylė abejonės, kad ši kartelė buvo iškelta į tokį aukštį, tiesa, visus gandus vėliau paneigė Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF).
Prieš išvykdama į Paryžių visus kaltinimus A.Palšytė palydėjo juokais.
„Nusijuokiau ir ėjau treniruotis, kuri buvo labai gera. Ačiū už adrenaliną“, – tuomet pasakojo lengvaatletė.
A.Palšytei šiuo metu priklauso Lietuvos rekordas atvirame stadione (198 cm, 2014 m.), o uždarose patalpose lietuvė yra įveikusį ir didesnį aukštį – 201 cm (2017 m.)
Lietuvos lengvaatlečių pasirodymą penktadienio vakarinėje programoje „Stade de France“ stadione pratęs trišuolio atstovės Dovilė Kilty bei Diana Zagainova, disko metikė Ieva Gumbs ir bėgikė Gabija Galvydytė.
Moterų šuolio į aukštį finalo varžybos vyks sekmadienį, 20 val. 45 min. Lietuvos laiku.
Paryžiaus olimpinės žaidynės vyksta liepos 26-rugpjūčio 11 dienomis, o jų eigą ir karščiausius sportininkų komentarus galite sekti lrytas.lt portale.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.